American Truck Simulator – reālas reklāmas un darba piedāvājumi

American Truck Simulator – reālas reklāmas un darba piedāvājumi

Mēs visi ikdienā redzam vairākus desmitus reklāmu. Uz stendiem, kuri izvietoti ceļu malās, radio, televīzijā, sociālajos tīklos un vēl un vēl. Nu pienācis laiks reklāmas un darba piedāvājumus ieraudzīt arī datorspēlēs.

Čehijas uzņēmuma SCS Software izstrādātājā spēlē American Truck Simulator ir iespēja ieraudzīt reālus darba sludinājumus, ko ievietojis loģistikas un kravu pārvadājumu uzņēmums Schneider National. Ar šo soli ir aizsākts kaut kas unikāls, visticamāk, šī prakse kļūs aiz vien populārāka un pieprasītāka. Spēli lielākoties spēlē jaunieši vai tie cilvēki, kuriem ikdiena jeb kādā veidā ir saistīta ar auto kravu pārvadājumu jeb loģistikas nozari. Ielūkosimies dziļāk..   

Jau iepriekš bijām vēstījuši par Euro Truck Simulator, kur aplūkojām jautājumu par to, cik tad spēle tuvu atbilst realitātei. Pārsteidzošā kārtā jāsaka – ļoti precīzi, vien tāds mazs sīkums - atšķirīga ir kļūdas cena – dzīvē vai spēlē! Atgādināsim spēles pamatprincipus. Spēles būtība balstās uz tādiem pat principiem kā reālajā dzīvē. Nepieciešams ievērot ceļu satiksmes noteikumus, šķērsot valstu robežas, apstājoties robežas kontroles punktos, tāpat nepieciešams iegādāties vinjetes, kā arī, protams, parūpēties, lai krava galamērķī nonāktu pilnībā neskarta. Mērojot neskaitāmus kilometrus, spēles mērķis ir attīstīt savu loģistikas uzņēmumu, piegādājot kravas no punkta A uz punktu B.

Vadot kravas automašīna, lielceļu malās un benzīntankos bija novērojamas iedomātas reklāmas, kurām nebija nekāda sakara ar reālo dzīvi. Jaunajā American Truck Simulator spēles versijā tā vairs nav – uz stendiem var ieraudzīt reālu kravu pārvadājumu un loģistikas uzņēmuma Schneider National izstrādātu darba sludinājumu, kurā aicina pievienoties kravas automašīnas šoferus. 

Kā uzņēmums nonāca līdz domām par darba sludinājuma ievietošanu simulācijas spēle? Pa visam vienkārši. Pirms darbā pieņemšanas visiem kandidātiem instruktoru pavadībā nepieciešams nokārtot, ja to tā var nosaukt, iestāšanās eksāmenus. Instruktori bija pārsteigti un nesaprašanā, kā iesācēji ar minimālu pieredzi uz ceļa var sekmīgi veikt manevrus ar tik lielām platformām. Kur viņiem bijusi pieredze? Un šeit ir atbilde – kravas automašīnu simulācijas spēlē. 

Kāpēc kravas automašīnu šoferus meklēt simulācijas spēlē? Teiksim tā, viņiem noteikti ir interese par loģistikas un auto kravu pārvadājumu nozari. Šī nozare jau ilgstoši cīnās ar darbaspēka trūkumu. Pieredzējušie darbinieki sasnieguši pensionēšanās vecumu, kas nozīmē, ka darba attiecības tiek izbeigtas. Turpretim jauno talantu ir salīdzinoši maz. 2021. gadā, kad pasauli pārņēma Covid-19 vilnis, kravas automašīnu vadītāju trūkums Amerikas Savienotajās Valstīs sasniedza visu laiku augstāko līmeni -  trūka aptuveni 80 000 kravas automašīnu šoferi. Kravas automašīnas šoferis nav tikai profesija - tas ir dzīvesveids. Neskaitāmas stundas ceļā, nakšņošana kravas automašīnā, uz vietas gatavotās ēdienreizes. Šīs ir tikai dažas lietas, ar kurām ikdienā saskarās kravas automašīnu vadītāji. Piekritīsiet, ne visiem šī izklausās pēc sapņu profesijas?   

Lai arī reklāmas spēlēs nav nekas jauns un nereti ir atbildīgas par spēlētāju nervu bojāšanu, tad šoreiz tas ir sava veida apvērsums un, mūsuprāt, tieši laikā un vietā. Šobrīd reālas reklāmas un darba sludinājumi pieejami American Truck Simulator, taču izstrādātājs SCS Software teicis, ja testa versija būs veiksmīga, varētu tikt paplašināta arī populārā Euro Truck Simulator 2 versija ar reāliem un aktuāliem kravu pārvadājumu pakalpojumiem. Eksperti komentējuši, ka, visticamāk, tas ir tikai sākums. Vairs ilgi nebūs jāgaida arī līdz reāliem kravas nosūtītājiem un saņēmējiem. Ja vēl nav sanācis uzspēlēt Euro Truck vai American Truck Simulator - no sirds iesakām. Kilometriem garās šosejas saulrietā burtiski ierauj kravu pārvadājumu un loģistikas pasaulē!  

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums