Automaģistrāles Via Baltica (E67) rekonstrukcija atslogos loģistikas pakalpojumu nodrošināšanu

Automaģistrāles Via Baltica (E67) rekonstrukcija atslogos loģistikas pakalpojumu nodrošināšanu

Lietuvas valdība novembra sākumā apstiprināja plānus par automaģistrāles “Via Baltica” rekonstrukciju no Kauņas līdz Latvijas robežai aptuveni 160 kilometru garumā. Tās galvenais mērķis ir uzlabot drošību un nodrošināt stingrāku mobilitāti starp Eiropas valstīm – Latviju, Igauniju, Lietuvu, Poliju un Čehiju.  

“Via Baltica” ir automaģistrāle, kas stiepjas no Tallinas līdz pat Varšavai. Tā šķērso vairākas Austrumeiropas valstis un ir daļa no autoceļa “E67”. Tās kopējais garums ir 1630 kilometru, bet cauri Latvijai šis ceļš stiepjas 190 kilometru garumā. Šo automaģistrāli ir ieplānots pārveidot. Automaģistrāles rekonstrukcijas galvenais mērķis ir izveidot labas kvalitātes ceļu infrastruktūru.

Lietuvas posma izbūve ir solis pretim uzlabotai drošībai gan pasažieru pārvadājumos, gan arī auto kravu pārvadājumi kļūs vēl ātrāki, samazinot braukšanas laiku.

Via Baltica posms Latvijas teritorijā  

Automaģistrāles posms Latvijā stiepjas no Ainažiem (Igaunijas robeža) līdz pat Grenctālei (Lietuvas robeža), šķērsojot tādas pilsētas kā Salacgrīva, Saulkrasti, Salaspils, Ķekava, Iecava un Bauska. Līdz šim Latvijā uz automaģistrāles ir uzliktas “Inteliģentās transporta sistēmas” - digitālās ceļazīmes. Šī sistēma ļauj attālināti pielāgot braukšanas ātrumu atbilstoši braukšanas apstākļiem, kā arī tās ir tieši savienotas ar laikapstākļu stacijām – kad braukšanas apstākļi ir apgrūtināti, zīmes automātiski tiek mainītas.

Pavisam nesen noslēdzās darbi pie Ķekavas apvedceļa. Tika izveidota moderna un mūsdienīga vairāklīmeņu brauktuve, kur vasarā atļautais braukšanas ātrums ir 130 kilometri stundā. Modernā un mūsdienīgā ceļu infrastruktūra pilnībā izslēdz kreisos pagriezienos, kā arī atvieglo nobraukšanu un uzbraukšanu uz ceļa.

Lietuva apstiprina ceļa rekonstrukciju no Kauņas līdz Latvijas robežai  

Lietuvas valdība 2023. gada novembra sākumā apstiprinājusi plānus par ceļa rekonstrukciju no Kauņas līdz Latvijas robežai aptuveni 160 kilometru garumā. Tās plāns ir uzlabot tagadējo autoceļu ar 4 joslu maģistrāli - 2 joslām katrā virzienā, kā arī tiks uzstādītas skaņu barjeras un dzīvnieku žogi. Tas nozīmē, ka satiksmes plūsmas tiks atdalītas, iegūstot drošāku pārvietošanās maršrutu gan autovadītājiem, gan kravas automašīnu šoferiem, tādā veidā būtiski tiks atviegloti starptautiskie kravu pārvadājumi. 

Modernizēts ceļš būtiski atvieglo auto kravu pārvadājumu veikšanu  

Moderns ceļš sniedz daudz un dažādas priekšrocības gan vietējiem iedzīvotājiem uz uzņēmumiem, gan arī cauri braucējiem. Tāpat ārvalstu investoru acīs ievērojami tiek celta vērtība attiecīgajam reģionam. Ļoti vienkārši – šajās vietās aiz vien vairāk vēlēsies attīstīt jaunas ražotnes, kas nozīmē arī jaunas darba vietas. Lai atvērtu jaunu ražotni, viens no priekšnoteikumiem ir ērtas un saprotamas saražotās produkcijas piegādes iespējas. Lai gan būtiski nesamazināsies kravas automašīnu ceļā pavadītais laiks, tomēr jaunais ceļš sniegs dažādas citas priekšrocības – uzlabota satiksmes drošība, ērta un saprotama ceļu infrastruktūra. Kā zināms, tad kravas automašīnām ir ierobežots maksimālais pārvietošanās ātrums. 

Darbs pie automaģistrāles Via Baltica vēl jāturpina  

Ja runājam par “perfektu” autoceļu, darbs ne tuvu nav pabeigts. Latvijai pirmā un vitāli svarīgākā lieta ir ieilgusī Salacgrīvas tilta būvniecība. Šis posms šobrīd ir vislielākais satiksmes “bremzēšanas” punkts Latvijā. Plašāku informāciju par Salacgrīvas tiltu pār Salacu varat iegūt, izlasot mūsu iepriekšējo rakstu: Salacgrīvas tilts gadiem atrodas sliktā tehniskā stāvoklī.

 

Via Baltica ir viens no galvenajiem auto ceļiem ne vien Latvijā, bet arī citās valstīs – Igaunijā, Lietuvā, Polijā un Čehijā. Darbs pie maģistrāles uzlabošanas neapstājās. Pēc būvdarbu pabeigšanas Lietuvas posmā sagaidāms, ka nokļūšana Lietuvas galvaspilsētā Kauņā kļūs vēl ātrāka un ērtāka. 

 

 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums