Automašīnu pārvešana ar vilcienu

Automašīnu pārvešana ar vilcienu

Dzelzceļa kravu pārvadājumi lielākoties tiek izmantoti, transportējot attālas vai smagas kravas. Taču, vai bijāt aizdomājušies, ka pa dzelzceļu ir iespējams transportēt arī automašīnas? Šī metode, patiesībā, nav nekas jauns. Automašīnu pārvietošanu pa dzelzceļu lielākoties izvēlās dažādi automašīnu ražotāji, lai saražotās automašīnas pārvietotu uz attāliem reģioniem vai citām valstīm. Kādi ir iespējamie transportēšanas veidi? Kādas priekšrocības sniedz automašīnu pārvietošana, izmantojot dzelzceļa kravu pārvadājumus?  

Tas izklausās sarežģīti, taču patiesībā tas ir salīdzinoši vienkārši. Ir dažādi iespējamie transportēšanas veidi. Viens no tiem ir automašīnu ievietot slēgta tipa konteinerā. Automašīna tiek kārtīgi nostiprināta un ar pacēlāja palīdzību konteineru novieto uz vilciena sastāva. Tāpat ir pieejami arī slēgta tipa specializēti automašīnu pārvietošanas dzelzceļa vagoni, kuri pielāgoti tieši automašīnu pārvešanai. Tie var būt vairāku līmeņu, paredzot iespēju automašīnas novietot vienu virs otras – līdzīgi kā ierastie automašīnu vedēji, izmantojot sauszemes transportu. Tāpat automašīnas iespējams novietot arī uz vilciena vagona – platformas. Šajā veidā gan automašīnas netiek pasargātas no laikapstākļu ietekmes, kā arī pastāv lielāka iespēja automašīnām tikt bojātām pārvadājuma laikā – piemēram, kāds akmens vai nolūzis koka zars trāpa tieši pa automašīnas virsbūvi.      

Jautāsiet, kādēļ automašīnas pārvietot pa dzelzceļu, ja visi esam redzējuši specializētos automašīnu vedējus? Viens no galvenajiem iemesliem ir attālums. Iedomāsimies, ka kravas automašīnai un tās šoferim jāmēro garais ceļš, piemēram, no Ķīnas? Prāmji, tūkstošiem kilometri, neskaitāmās atpūtas pauzes, degvielas un šofera izmaksas, kravas automašīnas remonti un vēl un vēl. Tāpat lielākoties specializētie automašīnu vedēji pieejami tikai ierobežotos maršrutos. Automašīnu pārvietošana, izmantojot dzelzceļa kravu pārvadājumus, ir izdevīgāks, drošāks un videi draudzīgāks risinājums nekā ierastā automašīnu vedēja izmantošana. Jāpiemin gan, ka tikai lielos attālumos. 

Lielākoties cilvēki izvēlās tādu kravas pārvadāšanas metodi, kura sniedz visvairāk ieguvumus, kā arī ir finansiāli izdevīgāka. Vilciena izmantošana sniedz lielu pieejamo ietilpību, salīdzinot ar specializēto automašīnu vedēju pa autoceļiem. Tātad ar vienu pārvadājuma reizi iespējams transportēt ievērojami lielāku skaitu automašīnas. Neskaitot drošību un automašīnu aizsardzību pret bojājumiem, dzelzceļa kravu pārvadājumi sniedz būtisku ieguvumu tieši dēļ plašajām mobilitātes un savienojumu iespējām. Dzelzceļa transportu var ērti un viegli integrēt ar citiem transporta veidiem, piemēram, kravas automašīnām vai kuģiem. Atliek tikai no viena transporta veida automašīnas novietot uz nākamā. Tādā veidā tiek ietaupīts gan laiks, gan izmaksas, kas rastos, transportējot automašīnas no viena transporta veida uz citu. 

Tāpat ir arī vairāki ieguvumi, piemēram, pārvadājuma ietekme uz vidi. Mēs visi esam dzirdējuši par loģistikas un kravu pārvadājumu nozares centieniem samazināt CO2 jeb kaitīgo izmešu daudzumu. Kravas vilciens lielākoties pārvadā arī citas kravas, kas nozīmē, ka viens vilciens savā maršrutā pārvadā maksimāli iespējamo kravu daudzumu. Iespējams, lai šādu kravu daudzumu pārvadātu, izmantojot autoceļus, būtu nepieciešamas, piemēram, 50 kravas automašīnas. Tāpat ievērojami tiek atvieglota arī kravas izsekošanas iespēja un pārredzamība. 

Protams, ka šobrīd mēs runājam par lielajām valstīm, piemēram, Ķīnu, ASV un citām valstīm, kur saražotas automašīnu daudzums dienā ir tiek liels, ka dzelzceļa izmantošana ir viens no labākajiem risinājumiem kravas nogādei galamērķī. Svarīgi atzīmēt, ka automašīnu pārvadāšana, kā arī vilcienu pieejamība un efektivitāte var atšķirties, ņemot vērā konkrētās valsts dzelzceļa infrastruktūru. Attiecībā uz starptautiskajiem pārvadājumiem, nevar aizmirst, ka pastāv arī dažādi noteikumi un muitas procedūras.   

Vairāk runājām tieši par automašīnu ražotājiem un viņu iespējām transportēt automašīnas, taču bieži vien nepieciešams transportēt arī sev piederošu privāto transportlīdzekli. Piemēram, pārceļoties vai vienkārši dodoties atpūtā. Viens no izplatītākajiem piemēriem ir ar avio transportu pašiem nokļūt galamērķī, savukārt savu automašīnu nosūtīt pa dzelzceļu. Šajā gadījumā visvienkāršākais un piemērotākais risinājums būtu automašīnu ievietot slēgta tipa konteinerī. Šādā veidā nevajadzēs uztraukties, ka garajā ceļā varētu rasties kāda neplānota ķibele ar automašīnu, kas atvaļinājumam var pārvilkt svītru pat nesākoties.    

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums