Automašīnu pārvešana jūras konteinerā

Automašīnu pārvešana jūras konteinerā

Automašīnu pārvešana jūras konteinerā ir populārs un mūsdienīgs veids, kā ar jūras transporta palīdzību automašīnas nogādāt no viena kontinenta uz otru. Pirms automašīnas nosūtīšanas nepieciešams zināt svarīgas nianses, lai pārvadājums noritētu bez aizķeršanās. 

Varētu šķist, ka automašīnu pārvešana jūras konteinerā ir sarežģīts un laikietilpīgs process. Patiesībā tas ir vienkāršs veids, kā ērti un finansiāli izdevīgi transportēt sev piederošu, kā arī pārdošanai domātu transportlīdzekli uz attālu valsti vai kontinentu. Šajā rakstā esam apkopojuši svarīgākās lietas drošai un ērtai automašīnas transportēšanai. 

Piegāde jūras konteinerā sniedz dažādas priekšrocības, piemēram, samazina transportlīdzekļu bojājuma risku. Tāpat piegāde konteinerā ir pieejamāka pasaulē, nekā, piemēram, ro-ro kravu pārvadājumi.  

 

Transportlīdzekļu piegāde jūras konteinerā

Atšķirībā no citiem transportēšanas veidiem, piegāde konteinerā jeb vienkāršiem vārdiem sakot metāla kastē ir vienīgais transportēšanas veids, kas vislabāk pasargā no ārējiem bojājumiem. Jūras konteinerā iespējams pārvadāt visdažādākos transportlīdzekļus, piemēram, automašīnas, motociklus, kvadraciklus un citus. Standarta jūras konteineri ir pieejami divos garumos – 20 vai 40 pēdu. Attiecīgi 20 pēdu konteinerā iespējams pārvadāt vienu automašīnu, savukārt 40 – divas automašīnas. 

 

Automašīnas sagatavošana transportēšanai

Viens no galvenajiem nosūtītāja pienākumiem ir parūpēties par automašīnas tehnisko stāvokli pirms nosūtīšanas. Lai automašīnu varētu transportēt pa jūru, izmantojot jūras konteineru, nepieciešams atvienot transportlīdzekļa akumulatoru, kā arī obligāta prasība ir noliet visus šķidrumus. Visai ierasta prakse ir kopā ar automašīnu nosūtīt arī dažādas rezerves daļas, piemēram, bagāžas nodalījumā. Šādā gadījumā krava automašīnā ir pienācīgi jānostiprina, lai pārvadājuma laikā nebūtu iespējama kustība. Nenostiprināta krava pārvadājuma laikā var izraisīt transportlīdzekļa bojājumu risku.  

 

Transportlīdzekļa stiprināšana konteinerā

Viens no svarīgākajiem posmiem ir transportlīdzekļu stiprināšana konteinerā. Šis ir svarīgs noteikums, lai pārvadājuma laikā krava būtu stabili un tiktu izslēgta pat mazākās kustības iespējas. Ar stiprinājumu palīdzību tiek nobloķēti transportlīdzekļa riteņi. Tāpat cauri riteņiem tiek izvilktas troses un nospriegotas pie konteinera sienām speciāli tam paredzētajā vietā. 

 

Nepieciešamie dokumenti

Lai transportēšana būtu iespējama, nepieciešams sakārtot dažādas formalitātes un dokumentus. Neatkarīgi no kravas nosūtītāja vai saņēmēja valsts, būs nepieciešama automašīnas vai cita sūtāmā transporta līdzekļa tehniskā pase un CMR. Ja automašīnas nosūtītājs un saņēmējs ir juridiska persona, tad nepieciešams Invoice par pārdošanu otram uzņēmumam. Taču, ja saņēmējs un nosūtītājs ir privātpersona, kā arī viens un tas pats cilvēks, Invoice jānorāda, ka automašīna tiek nosūtīta personīgai lietošanai. Izklausās sarežģīti, taču par nepieciešamo dokumentāciju izstrādi jums nevajadzēs uztraukties, to nodrošināsim mēs – Ursus Forwarding.

 

Transportēšanas izmaksas

Piegādes izmaksas nosaka dažādi faktori. Viena no svarīgākajām ir pārvadājuma maršruts. Tāpat cena atkarīga arī no konteinera izmēra. Papildus tam būs nepieciešams segt arī termināla un muitas izmaksas, kā arī citu nepieciešamo dokumentāciju izstrādi. Tāpat cenu var ietekmēt arī citi faktori. Precīzas pārvadājuma izmaksas iespējams noskaidrot, konsultējoties ar Ursus Forwarding loģistikas speciālistiem. Pārvadājuma izmaksas iespējams noskaidrot šeit: Uzzini cenuSvarīgi ņemt vērā, ka katra situācija var būt atšķirīga, tāpēc pirms pārvadājuma plānošanas iesakām konsultēties ar Ursus Forwarding loģistikas speciālistiem, kuri nodrošinās drošu automašīnu pārvešanu un nostiprināšanu jūras konteinerā. Tāpat organizēsim transportlīdzekļa nostiprināšanu konteinerā, kā arī veiksim nepieciešamo dokumentāciju izstrādi. 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums