Bermudu trijstūris

Bermudu trijstūris

Pieņemam, ka katrs kaut vienu reizi ir dzirdējis kādu nostāstu par Bermudu trijstūri?

Šī ir viena no lielākajām mūsdienu pasaules mīklām, kura joprojām nav atrisināta. Neskaidrie notikumi reģionā datēti jau ar 19. gadsimta vidu, kad mīklainos apstākļos pazuduši tur kuģojošie kuģi, kā arī pāri lidojušās lidmašīnas mistiski izgaisušas. Precīzas statistikas gan nav, taču tiek lēsts, ka mistiskā kārtā izgaisuši vairāk nekā 50 kuģi un 20 lidmašīnas. Tāpat bijuši gadījumi, ka bez vēsts izgaisušas arī tās lidmašīnas un kuģi, kas devušies meklēšanas misijās. Kas īsti ir Bermudu trijstūris un kur to atrast? Vai no tā vajadzētu izvairīties? Uzreiz varam “iepriecināt”, ja plānojat ceļojumu šajā virzienā, no tā diez vai sanāks izvairīties..

Bermudu trijstūris ir ģeogrāfisks apgabals Atlantijas okeānā, kas apvieno Bermudu salas, Floridu un Puertoriko. Bermudu salas ir septiņu galveno salu arhipelāgs. Otrā pasaules kara laikā tā bija svarīga militārā bāze (britu un amerikāņu) tās stratēģiskās pozīcijas dēļ Atlantijas okeānā. Mūsdienās tas ir viens no noslogotākajiem jūras un gaisa ceļiem visā pasaulē. Pasaules dabas fonds (WWF) savā 2013. gada ziņojumā norādīja, ka Bermudu trijstūris nav viens no bīstamākajiem apgabaliem pasaulē. Turklāt, nav panākta vienošanās par Bermudu trijstūra precīzu platību – dati svārstās no 500 000 līdz 1,5 miljoniem kvadrātkilometru. Pat apdrošināšanas kompānijas neprasa papildus maksu par tiem kuģiem un lidmašīnām, kuras šķērso konkrēto apgabalu, tad atliek vien ticēt, ka nekas pārdabisks tur nenotiek? Tā gluži nav..

Bermudu trijstūra noslēpumi joprojām ir aktuāli un rosina cilvēku zinātkāri. Pēdējais no skaļākajiem atgadījumiem notika 2020. gada decembrī, kad pazuda kuģis ar 20 apkalpes locekļiem. Tas vēl nav atrasts, tāpat nav nekādas informācijas par atrastām kuģa atlūzām vai apkalpes mirstīgajām atliekām. 20. un 21. g.s. mijā nevarēja pāršķirt televīzijas kanālus, neredzot kādu dokumentālo filmu par Bermudu trijstūri, kurš “gāza” kuģus un lidmašīnas. 

1964. gadā termins Bermudu trijstūris pirmo reizi parādījās žurnālā “Argosy” žurnālista Vincenta Gadisa rakstā, kurā viņš salika vārdus "Nāvīgais Bermudu trīsstūris". Leģenda nu bija dzimusi.. Kā būtu, ja šīs leģendas radīšana būtu tikai liels mārketinga triks? Šis bija brīdis, kad vārds Bermuda pirmo reizi plašāk izskanēja saistībā ar modi. Pa visam vienkārši - Karaliskās flotes angļu karavīri sūdzējās par tropisko klimatu. Viņiem tika dota atļauja saīsināt bikses līdz šortiem. Nu dzima Bermuda šorti, kas lēnām ieguva savu popularitāti pasaulē.

Ja metam pie malas visas pārdabiskās teorijas, piemēram, jūras briesmoņi, citplanētieši, portālus uz citu dimensiju, zemūdens lāstus un citus, tad Bermudu trijstūrī notiekošajam varētu būt pa visam loģiski izskaidrojumi. Visticamāk pie vainas ir dažādi vides un ģeofiziskie faktori. Eksperti uzskata, ka pie vainas varētu būt magnētiskās svārstības, kas lidmašīnu pilotiem rāda nepareizus kompasa rādījumus un izraisa navigācijas sistēmu kļūdas, kas rezultējās ar katastrofu. Vēl viena visai ticama teorija ir milzīgi viļņi. Bermuda trijstūris ir apgabals, kur saplūst vētras no vairākiem virzieniem, radot milzīgus un masīvus viļņus, sauktus par “negodīgajiem viļņiem”. Tie var sasniegt pat 30 metru augstumu un teorētiski varētu būt pietiekami spēcīgi, lai iznīcinātu visus pierādījumus par kuģi vai lidmašīnu. Tāpat šajā apgabalā novērojama spēcīga okeāna straume, kā arī zem ūdens notiek metāna gāzes ražošanās. Vienlaikus tur atrodas dziļākais Atlantijas okeāna punkts – Milvoki dziļums, kas ir 8380 metru dziļš. 

Lai vai kāda būtu patiesība, skaidrs ir viens - statistiski Bermudu trijstūrī nenotiek vairāk negadījumu, salīdzinot ar citiem okeānu un jūru apgabaliem. Mūsdienās šis ir viens no noslogotākajiem jūras un gaisa ceļiem visā pasaulē, ik dienas pārvadājot vairākas tonnas kravu un tūkstošiem cilvēku. Bermuda trijstūra bēdīga slava kā leģenda vijusies jau vairākus desmitus gadus. Vai jūs Bermudu trijstūri saskatāt ko bīstamu?

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums