Euro Truck Simulator

Euro Truck Simulator - Cik tuvu realitātei?

Neapšaubāmi katrs mūsdienu jaunietis ir uzaudzis kopā ar dažādu viedierīču starpniecību. Lai gan lielākais vairums pieaugušo ir pret viedierīču izmantošanu, taču to pareiza, kontrolēta un atbilstoši vecumam izmantošana patiesībā var būt lielisks veids, kā produktīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku.

Simulācijas spēles ir ļoti dažādas. Braukšana, iešana, skriešana, būvēšana, izdzīvošana utt. Jaunākās simulācijas spēles ir ļoti pietuvinātas ikdienai. Kļūdu vai nepareizu izvēli pieļaujot spēlē, visticamāk, ka reālajā dzīvē iznākums būtu tāds pats, taču kļūdas cena un tās vērtība, protams, būtu atšķirīga.

Sīkāk aplūkosim simulācijas spēli “Euro Truck Simulator”. Kopš 2021. gada marta spēle ir pārdota vairāk nekā 9 miljonos vienību, liecina Renault Trucks paziņojums presei, bet tas ne tuvu nav kopējais spēlētāju skaits, jo nereti spēles tiek iegūtas nelegālos ceļos. To popularitāti nemainīgu uztur pašu spēlētāju regulāri veidoti atjauninājumi, kas spēli padara vēl aizraujošāku ar dažādu marku auto, papildus spēles situācijām un dažādiem vizuāliem elementiem.

Simulācijas spēle Euro Truck Simulator ir 2008. gada kravas automašīnu simulācijas spēle, ko izstrādājusi un publicējusi SCS Software, kas bāzējās Eiropā. Spēlētājs var braukt pāri Eiropas attēlojumam, apmeklēt savas pilsētas, paņemt dažādas kravas un tās nogādāt nosūtītājam. 2012. gada 19. oktobrī izstrādātājs publicēja tiešu turpinājumu spēlei Euro Truck Simulator 2. Spēles otrā versija ir daudz pilnīgākā un pārdomātāka. Ir veikti neskaitāmi uzlabojumi, lai spēli pietuvinātu pēc iespējas tuvāk realitātei. Spēles būtība balstās uz tādiem pat principiem kā reālajā dzīvē. Nepieciešams ievērot ceļu satiksmes noteikumus, šķērsot valstu robežas, apstājoties robežas kontroles punktos, tāpat nepieciešams iegādāties vinjetes, kā arī, protams, parūpēties, lai krava galamērķī nonāktu pilnībā neskarta. Paņemot kravu, pašam spēlētājam ar kravas mašīnu ir jāpiebrauc un jāpiekabina piekabe. Veicot kravu pārvadājumus ar pilnu sastāvu arī simulācijas spēlē, tāpat kā reālajā dzīvē, kravas mašīna ir jāvada ar lielāku rādiusu griežoties. Bet ar to vēl viss nebeidzās. Tāpat kā reālajā dzīvē, cilvēkam ir savas vajadzības. Arī simulācijas spēlē spēlētajam ir jāparūpējas par vadītāja vajadzībām. Nepieciešami atpūtas brīži, nakšņošana viesnīcā vai stāvlaukumā, tāpat par ēšanas pārtraukumiem. Lai spēli vēl vairāk pietuvinātu realitātei, kravu pārvadātājiem jāparūpējas par automašīnas tehnisko stāvokli, jāveic remonti un uzlabojumi. Kravas mašīnām ir jālej arī degviela. Tāpat kā reālajā dzīve, tad arī spēlē spēles izstrādātāji ir parūpējušies, lai visas nepieciešamās vajadzības varētu veikt vienā apstāšanas reizē, respektīvi, vietā kur vadītājs apstājās ir iespējams saremontēt mašīnu, paēst, ieliet degvielu un nepieciešamības gadījumā arī nakšņot. Spēles grafiskais dizains ir ļoti pārdomāts un reālistisks. Ir piedomāts pie dažādām sīkām detaļām, kas spēlētājam spēlēšanu padara vēl interesantāku un aizraujošāku. Papildus reālismam, spēli ieteicams spēlēt ar dažādiem papildus aprīkojumiem – austiņām, stūri un pedāļiem.

Protams, ka spēle ir spēle un ir arī nianses, kuras spēlē nespēj iekļaut, lai spēli varētu nosaukt par pilnībā reālistisku. Mūsdienās daudzi uzņēmumi un arī skolas, kurās var apgūt dažādas tehniskās zināšanas, izmanto simulācijas spēles. Tās gan nav ar pilnu scenāriju un konkrētu spēles mērķi, taču tās ir pilnībā pielāgotas reālajai situācijai. Piemēram, skolās, kurās var iegūt dažādu tehniku vadītāja apliecību, simulācijas spēles ir neatņemama mācību sastāvdaļa. Tās ir tik ļoti pietuvinātas dzīvei, ka brīžiem pat varētu šķist, ka tā ir realitāte. Dažādiem kravu pārvadātājiem šīs simulācijas spēles ir neizbēgamas, piemēram, avio kravu pārvadātājiem. Jaunie piloti simulācijas spēlēs pavada ļoti ilgu mācību laiku.

Protams, ka nekad simulācijas spēles nevar pilnībā aizstāt reālo dzīvi, arī kravu pārvadājumos un noliktavu darbā. Ir neskaitāmas nianses, ko loģistikas un kravu pārvadājumu nozarē nav iespējams iekļaut kādā simulācijas spēlē, taču šī ir lieliska iespēja pamatus loģistikas darbam iegūt apvienojot izklaidi ar noderīgo. Tāpat ikvienam, kurš nākotnē plāno strādāt šajā nozarē, šī ir lieliska iespēja iepazīties virtuāli ar kravu pārvadātāja darbu, ikdienu, pienākumiem un izaicinājumiem.

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums