Google Maps atgriežas uz Latvija ceļiem

Google Maps atgriežas uz Latvija ceļiem

Ik viens no mums noteikti ir izmantojis Google Maps un Google Street View sniegtos pakalpojumus.

Tas ir ērti, mūsdienīgi, kā arī nodrošina atbalstu, pirmo reizi apmeklējot kādu jaunu vietu. Tāpat šī funkcija plašu popularitāti iemantojusi arī populārākajās tūrisma vietās, kur galvenos maršrutus iespējams iziet kājām. Tā tika ieviesta 2007. gadā vairākās ASV pilsētās. Kopš tā laika Google Street View tehnoloģija pieejama gandrīz visā pasaulē, izņemot valstis, kuras dažādu drošības un privātuma dēļ durvis plašākai apskatei ir aizvērusi. Vai zināji, ka no 2023. gada 21. marta uz Latvijas autoceļiem atkal ieraudzīsim Google Street View automašīnas, kuras veiks ceļu posmu atjaunināšanu? Mūsdienās aiz vien vairāk tiek runāts par datu aizsardzību, vai tādā veidā netiek pārkāpts privātums? Un kur šis pakalpojums nav pieejams?

Auto kravu pārvadājumi nereti sastopas ar dažādiem izaicinājumiem. Viens no tiem ir maršruta plānošana un kravas automašīnas spēja piebraukt attiecīgajā vietā. Google Street View tehnoloģija ir liels atbalsts loģistikas nozarē strādājošajiem. Ātri un ērti iespējams pārliecināties par manevrēšanas iespējām un citiem izaicinājumiem, ar kuriem var nākties sastapties pārvadājuma laikā. Problēma, protams, ir kartes atjauninājumi - bieži vien reālā situācija var atšķirties. Tas saistīts ar veiktajiem ceļu remontiem un uzlabojumiem.

Šogad notiks vērienīga kartes atjaunināšana. Turpmāko mēnešu laikā Google automašīnas apmeklēs vairāk nekā 20 Latvijas pilsētas. Tas būs ieguvums ne tikai loģistikas nozarē strādājošajiem, bet arī ikvienam, kurš savā ikdienā izmanto Google Maps pakalpojumus. Vienlaikus tiek atjaunināti arī dažādu tūrisma objektu attēli, kas sniegs precīzāku ieskatu tūrisma cienītājiem. Jaunie fotouzņēmumi noteikti palīdzēs vēl labāk orientēties dažādos galamērķos. Lai gan šī noteikti nav alternatīva ceļošanai, tādā veidā ir iespēja izstaigāt kādas vecpilsētas šaurās ieliņas vai mūsu pašu, Eiropas platāko ūdenskritumu – Ventas rumbu.

Google iestājās par privātumu. Jums noteikti radās jautājums par datu aizsardzības un privātuma regulām. Jā, tik tiešām, pirms attēlu publicēšanas dati tiek apstrādāti ar īpašu tehnoloģiju, kura automātiski aizklāj cilvēku sejas un automašīnu reģistrāciju numurus tā, lai tie nebūtu identificējami. Jāsaprot, ka arī tehnoloģijas var pievilt un nenostrādāt pilnībā, tāpēc katrā attēlā ir iespēja ziņot par kļūdu, pieprasot papildus aizmiglošanu un attēla atkārtotu izvērtēšanu. Visbiežāk tas notiek saistībā ar dažādu privātīpašumu, piemērām, māju un dārzu aizsegšanu. Google rīcībā ir vairāk nekā 220 miljardi attēlu no visas pasaules, tostarp Antarktikas Arktikas.

Google Maps nepārtraukti saskarās ar dažādiem izaicinājumiem un problēmām jau kopš funkcijas palaišanas dienas. Lielākie protestētāji iebilst par, piemēram, striptīza klubiem, kur redzami tā apmeklētāji. Sievietes, kuras redzamas sauļojoties un dažādu publisku personu privātie īpašumi. Problēmsituācijas un dažādi strīdi ir tik daudz, ka visus nav iespējams uzskaitīt. Tāpat problēma ir kameru augstums un izvietojums. Japānā un Šveicē Google bija nepieciešams pazemināt kameru augstumu un izvietojumu, jo lielākoties tā attēlus uzņēma virs žogu augstumiem. Ņemot vērā datu aizsardzības regulas un bažas par sensitīvas informācijas izplatīšanu, daudzas valstis un atsevišķas teritorijas nolēmušas aizliegt Google Maps pakalpojumu. Šī funkcija ir aizliegta, piemēram, Ķīnā, Baltkrievijā un citās valstīs. Vairāk iespējams uzzināt šeit.

Lai vai cik pretrunīga būtu Google Maps izmantošana, loģistikas nozarē strādājošajiem tas viennozīmīgi ir viens no lielākajiem palīgiem maršruta plānošanā, kā arī kravu iekraušanas un izkraušanas vietas specifisko prasību novērtēšanai.

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums