Hokeja čempionāta loģistika

Hokeja čempionāta loģistika

Pēc 15 gadu pārtraukuma lielais hokejs atkal viesosies Rīgā. 16 stiprākās hokeja valstsvienības pulcēsies Latvijas galvaspilsētā, lai pasaules hokeja čempionātā, kas risināsies no 21. maijā līdz 6. jūnijam, noskaidrotu uzvarētājus un zaudētājus, čempionus un medaļniekus.

Atgādinām, ka pērn pandēmijas dēļ čempionāts tika atcelts, tātad, hokeja fani noteikti būs ļoti noilgojušies pēc šāda ranga sacensībām. Kā zināms, arī kravu pārvadātāju vidū netrūkst īstu hokeja fanu un līdzjutēju, kas noteikti ar lielu interesi sekos turnīra gaitai.

Diemžēl to būs iespējams darīt tikai attālināti, skatoties spēles televīzijā. Salīdzinot ar 2006. gadu, kad Rīgā ik uz soļa bija jūtama īstu hokeja svētku atmosfēra, Covid-19 pandēmija mūsu medus mucā ir ielējusi krietnu spaini darvas. Pēdējā laikā strauji augot saslimstības rādītājiem, valdība ir lēmusi čempionāta spēles rīkot bez skatītāju klātbūtnes. Tātad arī Latvijas pārvadātāji un tūrisma nozare nevar cerēt uz ārvalstu tūristu pieplūdumu. Čempionāta atklāšanas spēlē Latvijas izlase spēkosies ar titulēto Kanādas valstsvienību.

Sākotnēji 2021. gada pasaules hokeja čempionātu bija plānots rīkot kopā ar Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku. Tomēr politiskā spriedze, kas šajā valstī valda kopš pēdējām prezidenta vēlēšanām, lika daudzām valstīm paziņot par savu nevēlēšanos braukt uz autoritārā režīma pārvaldīto valsti. Tādējādi Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) visas rīkotāja tiesības piešķīra Rīgai. Par labu šādam lēmumam bija arī ekonomiski apsvērumi - pandēmijas apstākļos, kad tribīnēs netiek ielaisti līdzjutēji, rīkot turnīru Rīgā bija finansiāli izdevīgāk nekā citviet Eiropā. Turklāt sacensību norise vienuviet ievērojami vienkāršotu un atvieglotu loģistiku, kas pandēmijas ierobežojumu apstākļos ir palikusi daudz komplicētāka un vairāk birokratizēta.

Čempionāta izmaksas
Kopējās čempionāta rīkošanas izmaksas ir ap 16 miljoni eiro. Lauvas tiesu šīs summas, proti līdz 12 miljoniem eiro, finansēs IIHF. Latvijas valdības un Rīgas pašvaldības kopējais ieguldījums čempionāta rīkošanā ir ap 4,5 miljoniem eiro. Vēl papildu 2 miljoni eiro IIHF piešķirs Covid-19 protokolu izpildei. Tādējādi pandēmijas novājinātā Latvijas ekonomika čempionāta laikā iegūs nelielu ekonomisku atspaidu. Uz čempionāta sākumu ir jābūt pabeigtai jaunajai hokeja hallei Daugavas stadionā. Tajā izbūvētie divi ledus laukumi kalpos par sabraukušo komandu treniņlaukumu.

Apakšgrupu sadalījums
Čempionāta spēles risināsies arēnā «Rīga», kur savstarpējās spēles aizvadīs B apakšgrupas komandas, tostarp arī mājiniece Latvija, un tai blakusesošajā Olimpiskajā sporta centrā (OSC), kur futbola laukums uz čempionāta laiku ir pārveidots par hokeja arēnu. OSC sacentīsies A apakšgrupa, kur spēlē Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Latvijas valstsvienības pretinieces B apakšgrupā būs Kanāda, pašreizējā pasaules čempione Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. Grupu turnīrā komandas spēlēs pēc principa katrs ar katru, četras labākās izlases katrā grupā iegūs tiesības izslēgšanas spēlēs cīnīties par medaļām. Jāpiemin arī tas, ka šīs sporta sacensības tiks veidotas pēc pēdējā laikā populārā «burbuļa» principa, pēc iespējas ierobežojot to dalībnieku kontaktus ar ārpasauli.

Latvijas izlases sastāvs
Pēdējos gados Latvijas izlase pasaules čempionātos ir atzīstami cīnījusies ar rangā augstāk stāvošām hokeja lielvalstīm, ik pa laikam sagādājot tām kādu nepatīkamu pārsteigumu, un vairākus gadus pēc kārtas faktiski līdz pēdējām ir saglabājusi intrigu cīņa par iekļūšanu izslēgšanas spēļu kārtā. Tiesa gan, pārvarēt kāroto barjeru pēdējo 23 gadu laikā ir izdevies vien četrreiz, pēdējo reizi 2018. gadā Dānijā. Augstākā vieta, kādu Latvija ir izcīnījusi pasaules čempionātā, ir 7. vieta, kas tika iegūta 1997., 2004. un 2009. gadā. Latvijas līdzjutēji cer, ka šoreiz, spēlējot savās mājās, Latvijas valstsvienība iekļūs vismaz ceturtdaļfinālā un varbūt pat pārspēs līdzšinējo rekordu! Lai arī šogad Latvijas hokeja izlasē objektīvu iemeslu dēļ iztrūkst daži no pašiem labākajiem, kas spēlē aiz okeāna - NHL, tomēr tie, kas ir pulcēti valstsvienībā, ir gana pieredzējuši un nobrieduši spēlētāji, un mūsu komandai noteikti ir pa spēkam šogad kārtīgi «izšaut»!

Turklāt pie Latvijas izlases stūres jau daudzus gadus sekmīgi strādā pazīstamais kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs, kas tieši šosezon ar savu Krievijas klubu ir izcīnījis pasaulē otrās spēcīgākās līgas - Kontinentālās hokeja līgas - čempionu titulu. Varbūt viņš savu panākumu sēriju turpinās arī strādājot Latvijas valstsvienībā? Tiesa, šogad mūsu valstsvienībai pilnīgi noteikti pietrūks «sestā laukuma spēlētāja» - uzticīgo līdzjutēju atbalsta klātienē.

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums