Iecienītas jahtu pieturvietas

Iecienītas jahtu pieturvietas

Pasaulē ir tūkstošiem ostu un jahtu piestātņu, un daļa no tām ir tik ekskluzīvas, ka visi tajās nemaz nevar piestāt. Savukārt pasaules luksusa cienītāji atgriežas atkal un atkal.

Katrs noteikti ir domājis, kā būtu doties kruīzā ar privāto jahtu, baudīt saulrietu Vidusjūrā, vakariņot kūrortpilsētu labākajos restorānus un baudīt kokteili pasaules populārākajos bāros. Luksusa jahtu kruīzi mūsdienās ir ieguvuši lielu popularitāti, tāpēc gan ostas, gan tām blakus esošās pilsētas ir nemitīgi attīstījušās un pielāgojušās šiem atpūtniekiem. Jāmin, ka tas tiešām ir luksusa ceļojums, kur par vienas dienas jahtas novietošanu piestātnē var nākties šķirties līdz pat 3000 Euro, kas, protams, ekskluzīvo jahtu īpašniekiem ir sīkums, ņemot vērā, ka jahtu vērtība mērāma vairākos miljonos.

Jāatceras, ka jahtai var rasties nepieciešamība pārvietoties arī par sauszemi, tāpēc jahtu piegādes projekts var būt nepieciešams jebkuram jahtas īpašniekam. Jahtas transportēšana pa sauszemi visbiežāk saistīta ar laivas pārvietošanu ziemas periodos, to pārdošanu/pirkšanu, vai arī nepieciešamību pēc laivas tehniskajiem remonta darbiem. Kaislīgiem jūrniekiem, kuri var atļauties luksusa jahtu, nav labāka veida kā atpūsties. Aplūkosim dažas pasaules slavenākās un nostāstiem bagātākās jahtu pieturvietas.

 

Marina di Kapri ir visdārgākā jahtu piestātne pasaulē. Ar patiesu ekskluzivitātes sajūtu piestātne būs jāsaskaņo daudzus mēnešus iepriekš, īpaši sezonas laikā. Kopā ir vairāk nekā 300 piestātņu, un kompleksā var ietilpt jahtas līdz 60 metriem vai 197 pēdām. Jahtu piestātne atrodas starp pārsteidzošām klintīm un krāsainām, ekskluzīvām ēkām, piedāvājot patiesi neaizmirstamu šarmu. Jahtu piestātni ieskauj dažādas luksusa viesnīcas un restorāni, no kuriem paveras daži no iespaidīgākajiem skatiem pasaulē. Nav pārsteigums, ka sala īpaši pievilina bagātos un slavenos, jo šeit bieži sastopamas pasaules ekstravagantākās jahtas. Jahtas stāvēšana piestātnē izmaksā 2960 Euro dienā. 

 

Marina di Porto Cervo

Marina di Porto Cervo, kas ir pasaules otrā dārgākā jahtu piestātne, atrodas Sardīnijas ziemeļu galā, slavenajā Kosta Smereldā. Šī ir viena no lielākajām jahtu piestātnēm Eiropā. Šeit ikdienas piestātnes maksa sezonas laikā var pārsniegt 2500 eiro. Starp visdārgākajiem piestātnes periodiem ir luksusa gadatirgus jūnijā un Maxi Yacht Rolex Cup regate septembrī. Porto Cervo pamanīto slavenību saraksts ir bezgalīgs - zināms, ka agrāk viesojusies modele Keita Mosa un popzvaigzne Rihanna. Apkārtne ir slavena ar savām greznajām ballītēm un naktsdzīvi, ir pieejams pat “Miljardieru naktsklubs” dažiem īpašajiem klientiem. Apkārtnē ir neskarts dabas skaistums un mūsdienīgas greznas iespējas, piemēram, augstākās klases veikali un klubi. Tipiska persona, kas ierodas šeit, lai rezervētu jahtu piestātni, ļoti vēlas labu gaumi un novērtē vietējos amatniecības izstrādājumus un tērpus. Lielisks ēdiens, vēsturiskas apskates vietas un daudzi citi notikumi veicina šīs salas šarmu.

 

Port de Saint Tropez

Port de Saint Tropez Francijā. Dārgakmens Francijas Rivjērā un viena no slavenākajām ostām pasaulē. Piestātne piedāvā vairāk nekā 700 vietas laivām un jahtām. Šī kūrortpilsēta ir galvenais slavenību galamērķis. Tā piedāvā luksusa restorānus, veikalus un dārgus klubus, spējot apmierināt pasaules elites vajadzības, vienlaikus saglabājot savu dīvaino šarmu. Klasiska noskaņa, šaurām ieliņām un arhitektūrai apveltīta vieta. Lai gan pašā jahtu piestātnē var novietot jahtas līdz 230 pēdām, lielākus kuģus bieži var atrast tālāk jūrā. Šis galamērķis kļuva populārs 50. gados, pateicoties satriecošajai Bridžitai Bardo, kuras filma atklāja šo gleznaino vietu visai pasaulei. Kopš tā laika šīs pilsētas dabiskais šarms un atšķirīgā mājīgā atmosfēra darbojas kā magnēts aktieriem, modeļiem, māksliniekiem un citiem ietekmīgiem cilvēkiem.

Šīs ir tikai dažas no pasaules slavenākajām laivu un jahtu piestātnēm. Katra piestātne ir ar savu šarmu un savām tradīcijām, kas nozīmē, ka katru no tām ir ieteicams apmeklēt. 

Nereti ceļš uz polārākajām pieturvietām sākas ar sauszemi. Jahtu un laivu piegāde mūsdienās kļūst ar vien populārāka un pieprasītāka! Tas saistīts ar laivu un jahtu popularitātes pieaugumu pasaulē, kas ik dienas papildina jūras un okeānus ar jauniem kuģošanas līdzekļiem, kas nozīmē, ka pieprasījums pēc tām tikai palielinās. Kas skaidrojams gan ar cilvēku materiālā stāvokļa uzlabošanos, gan jauniem ierobežojumiem aviācijā, gan ar cilvēkiem, kas vienkārši grib izmēģināt jaunus un nezināmus apvāršņus.

 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums