Interesantākās un noslogotākās ostas katrā no kontinentiem

Interesantākās un noslogotākās ostas katrā no kontinentiem

Jūras kravu pārvadājumi ir vitāli svarīgi brīdī, kad nepieciešams transportēt attālas vai smagas kravas. Tāpat tas ir lētākais transportēšanas veids, salīdzinot alternatīvus transportēšanas variantus ar lielu attālumu. Ostas ir svarīgas starptautiskajiem kravu pārvadājumiem - tās nodrošina saikni starp dažādām valstīm un reģioniem. Izsenis tās atvieglo preču piegādi no punkta A uz punktu B globālā mērogā. Tāpat ostām ir neapsverama ekonomiskā nozīme. Jo lielāka ir ikgadējā kravu un pasažieru plūsma, jo nepieciešama attīstītāka infrastruktūra un ar to saistītie pakalpojumi. 

 

Ostas piedāvā arī dažādus papildus pakalpojumus – uzglabāšanu, pārkraušanas pakalpojumus, muitas formalitāšu izpildi un citas nepieciešamās lietas. Tāpat vairākām ostām piemīt savs unikālais šarms un vēstures nostāsti – tas ostas padara gana interesantas arī kruīza kuģiem, jo tūristi aiz vien vairāk vēlās aplūkot pilsētu šarmu un mieru. Aplūkosim interesantākās un noslogotākās kravu un pasažieru ostas katrā kontinentā. 

 

Eiropa

Eiropa

Roterdamas osta pazīstama kā viena no lielākajām Eiropas ostām. Ja kādreiz esat redzējuši kādu drona bildi ar lielu ostu, visticamāk, tā ir nākusi tieši no Roterdamas. Gana interesanta ir arī Barselonas osta, kas atrodas Vidusjūras krastā. Tā ir ne tikai noslogota tirdzniecības osta, bet arī populārs kruīza kuģu galamērķis. Grieķijas osta Pireja atrodas netālu no Atēnām. Tie ir galvenie vārti, lai kravas nogādātu uz Grieķijas salām. Horvātijā esošā Dubrovnikas osta ir UNESCO Pasaules mantojuma objekts. Tās viduslaiku sienas, apburošā vecpilsēta un satriecošie piekrastes skati padara to par populāru galamērķi kruīza kuģiem. Bergenas osta, kas atrodas Norvēģijas rietumu krastā, piedāvā savām acīm lūkot elpu aizraujošus skatus. Ostu ieskauj kalnu ainavas un fjordi. Ja runājam par Islandi – prātā iešaujas satriecošas Ziemeļblāzmas. Tieši tāpēc Reikjavīkas osta kalpo kā vārti uz Islandes aizraujošajām ainavām. Tā ir populāra kruīza kuģu pieturvieta un nodrošina ērtu piekļuvi.  

 

Āzija

3-Azija-min Interesantākās un noslogotākās ostas katrā no kontinentiem

Āzijas lielākā osta atrodas Šanhajā. Tas ir vitāli svarīgs ekonomikas un kultūras centrs, nodrošinot kravu un pasažieru plūsmu pa visu pasauli. Tāpat arī Singapūras osta, kas ir viena no noslogotākajām un nozīmīgākajām ostām pasaulē. Tai nodrošināti savienojumi ar aptuveni 120 ostām visā pasaulē. Dubaijas osta, kas atrodas Apvienotajos Arābu Emirātos, burtiski ir vārti uz Tuvajiem Austrumiem. Luksusa tirdzniecības centri, izsmalcināti ēdieni un futūristiska arhitektūru. Mumbai osta ir Indijas lielākā osta un rosinošs tirdzniecības centrs. Busan osta atrodas Dienvidkorejā, tā ir lielākā osta valstī. Savukārt, ja runa ir par tūrismu, tad gana iecienīta ir Phuketas osta Taizemē. Tā ir populāra kruīza kuģu pieturvieta. Viennozīmīgi osta ir kā vārti uz slavenajām Taizemes pludmalēm un kūrortiem. 

 

Ziemeļamerika

4-Ziemelamerika-min Interesantākās un noslogotākās ostas katrā no kontinentiem

Ziemeļamerikas lielākā osta atrodas Losandželosā , un tā aizņem 7500 hektārus un apkalpo 20% no visām ASV ienākošajām kravām. Tā nodrošina pieeju starptautiskajai tirdzniecībai. Vienlaikus tas ir ceļš tūristiem, lai varētu baudīt dzīvespriecīgo Losandželosu, kas ir slavena ar savu izklaides industriju, satriecošām pludmalēm un dažādiem rajoniem, piemēram, Holivudu un Beverlihilzu. Tāpat vairākas ASV ostas ir gana interesantas un katra veido savu šarmu. Piemēram, Maiami osta piedāvā pieeju populāriem galamērķiem Karību jūras reģionā un kalpo kā sākumpunkts Maiami kultūras, pludmaļu un dzīvespriecīgās naktsdzīves iepazīšanai. Tāpat Vankūveras osta Kanādā ir pazīstama ar savu dabisko skaistumu un satriecošajiem skatiem. To ieskauj kalni un multikulturālas apkaimes.

 

Dienvidamerika

5-Dienvidamerika-min Interesantākās un noslogotākās ostas katrā no kontinentiem

Santosas osta Brazīlijā atrodas netālu no São Paulu. Tā ir lielākā osta Latīņamerikā un vienlaikus ir nozīmīgs eksporta centrs, jo īpaši lauksaimniecības produktu transportēšanā. Bet ķeramies klāt skaistumam - Riodežaneiro osta Brazīlijā. Tā ir slavena ar savu satriecošo dabisko skaistumu, savukārt Valparaíso osta Čīlē ir pazīstama ar savām krāsainajām kalnu apkaimēm, māksliniecisko grafiti un bohēmisko atmosfēru. Virzāmies tālāk uz Ekvadoru – Gvajakilas ostu, kas atrodas Klusā okeāna piekrastē un ir gana svarīga un pieprasīta tirdzniecības osta. 

 

Āfrika

6-Afrika-min Interesantākās un noslogotākās ostas katrā no kontinentiem

Aleksandrijas osta ir viena no slavenākajām ostām Ēģiptē un tā atrodas Aleksandrijas pilsētā pašas valsts ziemeļrietumu piekrastē. Tā ir viena no vēsturiskajām un nozīmīgākajām ostām pasaulē. Vēsturiski tā kļuva par svarīgu jūras tirdzniecības centru. Mūsdienās Aleksandrijas osta joprojām ir nozīmīgs tirdzniecības un tūrisma centrs Ēģiptē. Lai gan tā vairs nav tik ievērojama kā āgrāk, tā joprojām spēlē svarīgu lomu reģionālajā ekonomikā. Mūsdienās osta ir populārs tūristu galamērķis. Ievērības cienīga ir arī Kasablankas osta, kas ir mūsdienu tirdzniecības un tūrisma centrs. 

 

 

Austrālija

7-Australija-min Interesantākās un noslogotākās ostas katrā no kontinentiem

Sidnejas ostai ir būtiska nozīme Austrālijas starptautiskajā tirdzniecībā. Tā ir viena no valsts noslogotākajām un ikoniskākajām ostām. Tāpat tā ir gana iecienīta pieturvieta kruīza kuģiem. Toties Melburnas osta ir valsts lielākā konteineru un ģenerālkravu osta. Adelaides osta atrodas Austrālijas dienvidu piekrastē. Tā ir ievērojama tirdzniecības un kruīza kuģu mājvietām. 

 

Ja agrāk ostas lielākoties veica un nodrošināja dažādas loģistikas operācijas, tad mūsdienās katra osta specializējās uz konkrētu darbu – beramkravām, konteineru pārkraušanu, kokmateriāliem, zvejniecību, tūrismu u.c. Tas ievērojami spēj celt ostas kapacitāti un veicināt profesionālo izaugsmi. Katrā kontinentā atrodas ievērības cienīgas ostas, bez kurām mūsdienu tirdzniecība un tūrisms nebūtu iespējams. 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums