Kā Andrejsalas attīstība ietekmētu Rīgu?

Kā Andrejsalas attīstība ietekmētu Rīgu?

Jau ilgāku laiku masu medijos dzirdams – pārredzamā nākotnē Andrejsala varētu kļūt par modernu un mūsdienīgu pilsētas daļu ar plašu funkciju klāstu.

Šī gada janvāra sākumā tika parakstīta sadarbības memoranda starp Rīgas domi un Apvienoto Arābu Emirātos reģistrēto uzņēmumu,  nekustamo īpašumu attīstītāju "Eagle Hills". Andrejsalas apkaimes teritorijas attīstībā turpmāko 15 gadu laikā paredzēts ieguldīt vairāk nekā 3 miljardus eiro. 

Kā ik vienā projektā, arī šoreiz iedzīvotāju viedokļi dalās. Ielūkosimies Andrejsalas attīstības plānā un tā nākotnes redzējumā.   

Andrejsalas stratēģiskā nozīme

Andrejsalas apkaime atzīta par stratēģiski nozīmīgu pilsētvides attīstības vietu, kura varētu sniegt dažādus ieguvumus ne tikai loģistikā, bet arī ikdienas dzīvē. Andrejsalas attīstība ir būtiska gan no ekonomiskā, gan no sociālā un vides aspekta. Vēsturiskā Andrejsalas teritorija piedāvā daudzveidīgas iespējas, ņemot vērā tās atrašanās vietu. Sakārtota un mūsdienīga teritorija Rīgu padarītu vēl pievilcīgāku tūristiem un citiem investoriem. Andrejsalas apkaimes attīstība ir būtiska arī no kultūras un vēstures viedokļa, piedāvājot iespējas atjaunot vēsturisko mantojumu un radīt jaunas, vēsturē paliekošas kultūras vietas.

Pilsētas revitalizācija un modernizācija

Projekta ietvaros plānots pilsētas industriālo pusi pārvērst par modernu dzīves un darba vietu apvienojumu. Andrejsalas projekta attīstība stimulēs kultūras un izklaides dzīvi, izveidojot jaunas publiskas telpas un atpūtas iespējas. Projekts paredz uzlabot ceļu tīklu un sabiedriskā transporta pieejamību, kas ievērojami uzlabos mobilitātes iespējas vietējiem iedzīvotājiem.

Dzīvojamās vides uzlabošana

Kopumā tiek plānots uzbūvēt 8000 mājokļus, viesnīcas, slidotavu, modernu kruīzu termināli, iepirkšanās centru un atpūtas laukumus. Ar jaunajām dzīvojamām zonām un modernizētām mājokļu ēkām projekts veicinās pilsētas iedzīvotāju labklājību un komfortu, nodrošinot atbilstošas dzīves apstākļus un dzīves kvalitātes uzlabošanos. Iecerētā dzīvojamās vides modernizācija ietvers arī enerģijas efektivitātes pasākumus un atjaunojamās enerģijas izmantošanu, samazinot enerģijas izmaksas un ietekmi uz vidi. 

Tūrisma un ekonomiskais potenciāls

Modernizēta un pievilcīga pilsētas teritorija piesaista ne tikai vietējos iedzīvotājus, bet arī tūristus un ārzemju investorus. Plānotā tūrisma infrastuktūras attīstība nodrošinās unikālas pieredzes un izklaides iespējas gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem. Paredzams, ka modernizētā pilsētas teritorija kļūs par vienu no tūristu galamērķiem, piedāvājot kultūras pasākumus, muzeju, restorānu un veikalu kompleksus. Andrejsalas attīstība nozīmē arī jaunu darba vietu izveidi un stiprinās vietējās ekonomikas izaugsmi. Modernizētā pilsētvide un piedāvātās aktivitātes tūristiem veicinās arī ilgtermiņa ekonomisko stabilitāti un investīciju pieplūdumu, attīstot pilsētas potenciālu par starptautiski atpazītu galamērķi.

Ostas palielināšana un uzlabošana

Nesaistīta projekta ietvaros plānots izbūvēt pilnīgi jaunu pasažieru un Ro-Ro kravu kuģu termināli. Sagaidāms, ka nākotnē varētu pieaugt interese par Rīgas ostu. Sasaistot abus šos projektus, iespējams, kuģu līnijām atkal varētu atgriezties interese par Latviju. Plānots, ka ostas infrastruktūra kļūtu par stratēģisku loģistikas centru reģionā, ražotājiem nodrošinot ātru un efektīvu piekļuvi starptautiskajiem tirgiem. Vairāk par jauno pasažieru un Ro-Ro kravu termināļa būvniecību iespējams uzzināt mūsu iepriekšējā rakstā: Jaunais pasažieru un Ro-Ro kravu terminālis Rīgā

Piekritīsiet, “Riga Waterfront” vīzija tiek tiešām izklausās gana ieintriģējoša un mūsdienīga? Taču vēl ir par agru apgalvot, ka projekts tik tiešām tiks realizēts. Atcerēsimies, ka tik pat ambiciozs projekts tika plānots arī 2010. gadā, kur Lucavsalai bija jākļūst par Lasvegasas filiāli. Ursus Forwarding turpinās sekot līdzi jaunākajām aktualitātēm!  

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums