Kā loģistikā sagatavoties Ķīniešu Jaunajam gadam

Kā loģistikā sagatavoties Ķīniešu Jaunajam gadam

Ķīniešu Jaunais gads katru gadu ietekmē kravu nosūtīšanu un apstrādi visā pasaulē. Liela daļa preču tiek ražotas tieši Ķīnā, tāpēc kravu pārvadājumus nepieciešams organizēt jau laikus. 

Ķīnas Jaunais gads katru gadu tiek svinēts atšķirīgi no pārējās pasaules. 2024. gadā tas sākās 10. februārī un ilgs līdz 15. februārim. Lai gan oficiālās brīvdienas ilgst tikai nedēļu, realitātē darbinieki ņem atvaļinājumus gan pirms, gan pēc svētkiem. Lielākā daļa rūpnīcu tiek slēgtas, bet dažas – ar stipri ierobežotu jaudu. Šī iemesla dēļ kravu pārvadājumu apjoms uz vai no Ķīnas būtiski samazinās.  

Esam apkopojuši svarīgākās un būtiskākās lietas, kuras nepieciešams ņemt vērā, veicot kravu piegādes no Āzijas. 

 

Kad ir pēdējais brīdis, lai kravu nosūtītu pirms Ķīnas Jaunā gada?  

Ursus Forwarding jau vairāk nekā 16 gadus saskaras ar steigu un kravu nosūtīšanu pirms gaidāmajiem svētkiem. Ņemot vērā gadu laikā uzkrāto pieredzi, pēdējās kravas no Ķīnas varēs paspēt apstiprināt līdz janvāra 4. nedēļai, proti – 22. līdz 26. janvārim. Svarīgi zināt, ka šajā laikā jūras kravu pārvadājumu tarifi parasti ir visaugstākie. Tas lielākoties saistīts ar pieaugošo pieprasījumu. Ja pārvadājums tiks apstiprināts pēc janvāra 4. nedēļas, visticamāk, krava tiks izsūtīta tikai pēc Ķīnas Jaunā gada. Tāpat jāņem vērā, ka rūpnīcas savu ierasto ražošanas tempu atgūs aptuveni 4-6 nedēļas pēc svētkiem. 

Kā sagatavoties Ķīnas Jaunajam gadam?  

Viens no svarīgākajiem ieteikumiem ir savlaicīga piegāžu plānošana. Pārvadājumu nedrīkst atlikt uz janvāra otro pusi – liela iespēja, ka krava tiks izsūtīta tikai pēc svētkiem, kā arī ievērojami tiks paaugstinātas tarifu likmes. Tāpat, ja kravu esat pieteicis pēdējā brīdī un plānojat to pārvest vairākos konteineros, noteikti iesakām to sadalīt. Ļoti iespējams, ka konteineri var atnākt dažādos laikos – šajā gadījumā daļa no precēm būs pieejamas saņemšanai. Tāpat iesakām apsvērt preces nepieciešamību un alternatīvus maršrutus. Kravas no Āzijas var atvest gan ar avio transportu, gan pa dzelzceļu.

Ķīnas Jaunā gada ietekme uz loģistiku 

Tuvojoties janvāra vidum, katru gadu rūpnīcas samazina savu ražošanas jaudu, taču uz mēneša otro pusi tā pakāpeniski tiek pārtraukta. Šajā brīdī visas saražotās preces lielā steigā tiek nogādātas līdz ostām, radot milzīgu pārslodzi tās infrastruktūrai. Līdz pat Ķīnas Jaunā gada beigām rūpnīcas strādā ar minimālu darbaspēku vai tiek slēgtas.  

Kā Ķīniešu Jaunais gads ietekmē pārvadājumu cenas?  

Ir tikai normāli un paredzami, ka jūras līnijas palielinās savus tarifus uz gaidāmajiem svētkiem. Šajā gadījumā kravu apjoms pieaug, kā rezultātā tiek ietekmēta arī piegādes cena. Tāpat pieaug arī vietējās izmaksas – konteineru transportēšana uz ostu. 2024. gads iesākās ar izaicinājumiem Sarkanajā jūrā, kur Jemenas hutieši uzbrūk kravas kuģiem. Ņemot vērā uzbrukumus, kuģu līnijas novirzījušas savus kuģus apkārt Āfrikai, kas ievērojami palielina kopējo pārvadājumu maršrutu. Protams, ka tas rezultējās ar paaugstinātām tarifu likmēm. Vairāk par uzbrukumu kravas kuģiem iespējams uzzināt mūsu iepriekšējā rakstā: Pieaug izmaksas kravu piegādēm pa jūru, tāpat jārēķinās ar papildus tranzīta laiku

 

Šobrīd ir pēdējais brīdis, lai vēl pirms Ķīnas Jaunā gada paspētu nosūtīt kravas no Āzijas, tāpēc, ja plānojat kravu piegādi, noteikti aicināms sazināties ar Ursus Forwarding pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Mūsu speciālisti sniegs padomus veiksmīgākai un izdevīgākai kravas nosūtīšanai, balstoties uz sūtāmo preci un steidzamību. Tāpat ieteiksim vispiemērotāko transporta veidu, ņemot vērā pirms svētku laiku un aktuālo situāciju.   

 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums