Kas jāņem vērā pirms plānots iegādāties tehniku izsolē

Kas jāņem vērā pirms plānots iegādāties tehniku izsolē

 Izsoles ir neatņemama sastāvdaļa tieši lauksaimniekiem, kā arī citiem uzņēmējiem, kuru pamata nodarbošanās jeb kādā veidā saistīta ar dažādu tehnikas vienību izmantošanu. Lai dalība izsolē neliktu vilties, nepieciešams zināt dažus priekšnoteikumus veiksmīgai tehnikas iegādei. 

Ikdienā bieži vien saskaramies ar situāciju, ka izsolēs iegādāta tehnika pircējam radījusi galvassāpes un papildus izmaksas tieši transportēšanas ziņā. Lai pirkumam nebūtu rūgtuma piegarša, vienas no svarīgākajām lietām ir noskaidrot tehnikas atrašanās vietu, kopējos izmērus, tehnisko stāvokli un iekraušanas opcijas. Bieži vien saskaramies ar nepopulāru tehnikas atrašanās vietu, transportēšanai bīstamu tehnisko stāvokli un problemātisku tehnikas iekraušanu. 

Izsoles ir gana pievilcīgs veids kā tehniku iegādāties ar izdevīgiem noteikumiem, taču svarīgi ņemt vērā ar transportēšanu saistītos jautājumus. Viens no svarīgākajiem ieteikumiem ir jau pirms tehnikas iegādes konsultēties ar Ursus Forwarding loģistikas speciālistiem, kuri sniegs padomus veiksmīgai tehnikas transportēšanai. 

Tehniskais stāvoklis 

Viena no svarīgākajām lietām ir tehniskais stāvoklis. Primāri jāsaprot, vai tehnika ir braucošā stāvoklī. Ja tehnika pati nav spējīga pārvietoties, transportēšanas izmaksas ievērojami pieaugs. Gan iekraušanās, gan izkraušanās vietā būs nepieciešams evakuators vai celtnis – atkarībā no tehnikas svara un specifikas. Ja tehnika ir braucošā stāvoklī, svarīgi pārliecināties par bremžu darbību un pārbaudīt, vai nav novērojams jebkāda tehniskā šķidruma noplūdes. Padomus par lietotu traktoru un citu tehnikas vienību iegādi iespējams uzzināt mūsu iepriekšējā rakstā: Pareiza lietotu traktoru izvēle var dot būtiskas priekšrocības. 

Tehnikas atrašanās vieta  

Pirms tehnikas iegādes izsolē, svarīgi ņemt vērā tās atrašanās vietu. Mūsu praksē bijis gadījums, kad tehnika atradās uz nelielas salas Zviedrijā, kurā prāmis piestāj pāris reizes dienā. Šajā gadījumā atrašanās vieta ir nepopulāra, kā arī tehniski sarežģīta. Tas nozīmē, ka piegādes izmaksas ievērojami pieaug, jo tiek patērēts ievērojami ilgāks laiks pārvadājuma veikšanai.  

Tehniku izsolēs iegādāties no privātpersonas vai uzņēmuma H2 title

Ņemot vērā 16 gados uzkrāto pieredze, viennozīmīgi varam teikt, ka izsolē iegādāta tehnika no uzņēmuma būs ērtāka un vienkāršāka. Privātpersonas lielākoties strādā algotu darbu, kas ievērojami var apgrūtināt gan komunikāciju, gan arī iespējamos kravas savākšanas laikus. Turpretim uzņēmumiem lielākoties ir konkrēti darba laiki, kas atvieglo komunikāciju un nepieciešamo lietu saskaņošanu. Tāpat mūsu praksē pierādījies, ka uzņēmēji ir vairāk atvērti komunikācijai. Protams, mēdz būt izņēmumi, tāpēc katru gadījumu nepieciešams izvērtēt atsevišķi. 

Populārākas izsoles tehnikas iegādei  

Vienas no populārākajām izsolēm ir Klaravik, Surplex un Retrade. Ja jautāsiet par labāko, tad varam teikt, ka tas ir stipri atkarīgs no konkrētā pārdevēja un citiem apstākļiem. Viennozīmīgas atbildes nav. Vienīgā atšķirība, ka Surplex uzņemas nodrošināt visu nepieciešamo komunikāciju. Tas nozīmē, ka tieša kontakta ar pārdevēju nebūs iespējama. Atsevišķos gadījumos tas var būt gana problemātiski, ja nepieciešams operatīvi noskaidrot kādu precizējošu jautājumu. 

Galvenie izaicinājumi tehnikas iegādei izsolēs  

Viens no galvenajiem izaicinājumiem lielākoties ir valodas barjera. Bieži vien saskaramies ar situāciju, ka pārdevējs nerunā kādā no populārākajām valodām. Šādos gadījumos nepieciešams meklēt kādu cilvēku, kurš runā vietējā valodā. Tāpat izaicinošs var būt arī kravas iekraušanas process. Svarīgi saskaņot un pārliecināties par kravas iekraušanas/uzbraukšanas iespējām.   

Izsoles ir izdevīgs veids kā iegādāties tehniku ar pievilcīgiem nosacījumiem. Viens no galvenajiem ieteikumiem ir jau pirms tehnikas iegādes plānot arī ar transportēšanu saistītos jautājumus. Ursus Forwarding nodrošina visdažādākos kravu pārvadājumus tieši no izsolēm. Mūsu loģistikas speciālisti konsultēs un pārņems visu nepieciešamo komunikāciju ar pārdevēju - Jums atliks vien sagaidīt iegādāto tehniku saņemšanas vietā! 

 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums