Kravas automašīnu šoferu ikdiena

Kravas automašīnu šoferu ikdiena

Auto kravu pārvadājumi ir neatņemams posms kopējā loģistikas asinsritē. Kravas automašīna ir vienīgā iespēja, lai produktus nogādātu tieši līdz noliktavai.

Protams, izņēmums, ja jūsu noliktava atrodas jūras vai dzelzceļa līnijas tuvumā. Kravas automašīnu šoferu ikdiena savā ziņā ir iedalāma 3 posmos – kravas uzkraušana, piegāde, kravas izkraušana. Taču, vai esat aizdomājušies, kas patiesībā notiek katrā no šiem piegādes procesa posmiem? Ar kādiem izaicinājumiem kravas automašīnu šoferi ikdienā sastopas? 

Auto kravu pārvadājumi ir nemitīgs plānošanas darbs. Jāatceras, ka šoferu darba diena tiek stingri uzraudzīta ar tahogrāva starpniecību. Šofera darba diena sākas brīdī, kad tiek sākts ceļš uz iekraušanās vietu. Ar atsevišķiem izņēmumiem, bet lielākoties šoferis pats arī piedalās kravas uzkraušanas procesā. Tiklīdz krava ir iekrauta – tiek veikta tās nostiprināšana. Pēdējā kravas pārbaude, dokumentu parakstīšana un kravas automašīna ir gatava ceļam! 

Viens no atbildīgākajiem un saspringtākajiem posmiem ir kravas piegāde. Kravas automašīnas šoferis veic piegādi pa iepriekš saskaņotu maršrutu. Jāatceras, ka smagajam transportam ir dažādi ierobežojumi, kuri neļauj izvēlēties īsāko ceļu. Piemēram, cauri kādai apdzīvotai vietai, ja tur uzstādīta ceļa zīme, kur automašīnu, kuru pilna masa pārsniedz 3,5t, kustība ir aizliegta. Viens no skaļākajiem pārkāpuma piemēriem Latvijā meklējams pavisam nesen. Raidījums “Bez Tabu” bija saņēmis sūdzību no vietējiem Medemciema iedzīvotājiem, ka kravas automašīnu šoferi neievēro ceļa zīmes, kuras kravas automašīnu kustību aizliedz. Izņēmums būtu, rakstiska pašvaldības atļaujas saņemšana, ja kravas automašīnām būtu nepieciešams iebraukt, piemēram, lai nodrošinātu kravas piegādi attiecīgajā teritorijā. Pašvaldība informēja, ka neviens atļaujas pieteikums nav saņemts. Teritoriju dienā šķērso desmitiem kravas automašīnu, kuras šo apdzīvoto vietu izmanto, lai saīsinātu savu maršrutu. 

Satiksmes noteikumu ievērošana nebūt nav vienīgais šofera pienākums. Piegādes procesā viena no svarīgākajām lietām ir šofera koncentrācija, it īpaši, ja ilgstoši nepieciešams pārvietoties pa apdzīvotām vietām. Auto kravu pārvadājumu lielākais izaicinājums – aklās zonas. Tās ir noteiktas vietas, ko kravas automašīnas šoferis fiziski nevar redzēt. Intensīva satiksme, velo braucēji, gājēji un dažādas citas situācijas, kas pilsētā var rasties, no kravas automašīnas šofera prasa papildus koncentrāciju un uzmanību. 

Noteikti katrs esam redzējuši kādu kravas automašīnu netipiskā vietā, piemēram, šaurā ceļā vai tilta tuvumā, kur skaidri redzams, ka kravas automašīna cauri neizbrauks. Šīs ir situācijas, ar kurām šoferiem nākas sastapties visai bieži. Tieši tāpēc šoferiem nepieciešamas lieliskas autovadītāja iemaņas, laicīgas situācijas prognozēšanas iemaņas un sava maršruta pārzināšana. 

Jebkura kravas piegāde noslēdzās ar kravas izkraušanu piegādes vietā. Līdzīgi kā iekraušanā, tad arī izkraušanā kravas automašīnas šoferis lielākoties piedalās. Kad krava tiek piegādāta, saņēmējs pieņem preci un paraksta nepieciešamos dokumentus. Atkarībā no pārvadājamās kravas, piekabes nepieciešams iztīrīt, lai nākamo kravu varētu iekraut tīrā piekabē. Tāpat pēc piegādes kravas automašīnas šoferim nepieciešams pārliecināties par sastāva tehnisko stāvokli. Kad tas izdarīts – kravu var uzskatīt par piegādātu! 

Atkarībā no auto kravu pārvadājumu maršruta, šoferis ilgstoši pavada laiku prom no mājām. Kravas automašīnas vadīšana ir sava veida aicinājums – kurš katrs to ikdienā darīt nevar! Tajā ir sava deva piedzīvojuma gara. Noteikti esat pamanījuši speciāli izgatavotus aizkarus, dažādus papildus aprīkojumus, apgaismes objektus, vārda vai iesaukas plāksnīti un citus papildus elementus. Tos izvēlējies ir pats kravas automašīna šoferis. Tāpat kā savas mājas mēs papildinām ar bilžu rāmīšiem, dekoriem vai ziediem, tad arī kravas automašīnas šoferis savu “māju uz riteņiem” papildina ar dažādiem elementiem!

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums