Kravu pārvadājumi ar refrižeratoru

Kravu pārvadājumi ar refrižeratoru

Vai kādreiz esat aizdomājušies kā pārtikas produkti un medikamenti nokļūst līdz veikalu plauktiem? Kravu pārvadājumi ar refrižeratoru ir īpaši svarīgi tādām nozarēm kā pārtikas ražošana un tirdzniecība. 

Piemēram, gaļas un piena produktus, saldētu pārtiku, kā arī dažādu dārzeņu un ogu piegāde nav iespējama bez kontrolētas temperatūras visa pārvadājuma laikā. Kā zināms, šo produktu piegādes process tiešā mērā nosaka produkta kvalitāti un svaigumu. Šie pārvadājumi var būt gan vietējie, gan arī starptautiskie kravu pārvadājumi. Tāpat tie var tikt veikti gan pa sauszemi, gan arī pa jūru vai gaisu. Ko nozīmē kravu pārvadājumi ar refrižeratoru un kādas ir šo pārvadājumi aizkulises? 

 

Refrižeratoru vēsture 

Kravu piegāde kontrolētā temperatūrā aizsākās jau 20. g.s. sākumā, kad strauji pieauga nepieciešamība pēc pārtikas produktu un citu preču piegādēm lielākos attālumos. Pirmie refrižeratori tika izmantoti, lai pārvadātu saldētu gaļu un zivis. Taču ievērojamākais pagrieziena punkts bija 1913. gads, kad Freds Priess izstrādāja pirmo transportējamo refrižeratoru. Dzelzceļa kravu pārvadājumi ieguva “jaunu elpu”. Tas atvēra vēl plašākas durvis loģistikas pasaulē un ļāva veikt pārtikas preču piegādi vēl lielākos attālumos.   

 

Produktu kvalitāte

Kravu pārvadājumi ar refrižeratoriem ir vieni no tehniski sarežģītākajiem pārvadājumiem. Kā zināms, pārtikas un produktu kvalitāti tiešā mērā ietekmē tieši loģistikas procesi – gan piegāde, gan pārkraušana. Nosūtītāji lielākoties pārtikas produktus nosūta uz kādu no galvenajām noliktavām jeb loģistikas centriem. Vēlāk jau tiek veiktas mazākas piegādes uz veikaliem vai līdz gala patērētājiem. Ja pārkraušanas procesā preces ilgstoši atrodas nepiemērotā temperatūrā, tās neatgriezeniski var tikt bojātas, kas nozīmē, ka uzturā tās vairs lietojamas nebūs. Tieši tā iemesla dēļ obligāta prasība ir ievērot visus drošības un kvalitātes standartus. 

 

Daudzpusīgas iespējas

Kravu pārvadājumi ar refrižeratoriem ir iespējami visos transporta veidos. Auto kravu pārvadājumos tam būs speciāli pielāgota piekabe – ar atbilstošiem materiāliem veikta kravas telpas apdare. Avio kravu pārvadājumi un jūras kravu pārvadājumi tiek realizēti ar speciāli aprīkotu konteineru palīdzību. Savukārt dzelzceļa kravu pārvadājumos tie var būt gan speciāli aprīkoti vagoni, gan arī konteineri, kuri tiek uzkrauti uz vilciena sastāva - platformām. Kravu pārvadājumus ar refrižeratoriem ir iespējams ērti kombinēt, izmantojot visus iespējamos pārvadājuma veidus.

 

Vienmērīgas temperatūras nodrošināšana

Ierasti pieņemts, ka kravu pārvadājumi ar refrižeratoriem tiek izmantoti, lai nodrošinātu produktiem zemāku temperatūru, respektīvi, pārtikas produktiem (gaļa, piena produkti, medikamenti un citi) +2°C - +8°C. Taču, vai esat aizdomājušies, kāpēc speciālās piekabes vai konteinerus izmanto arī ziemā? Ja ārā ir -20°C, tas nozīmē, ka kravu pārvadājumi ierastajā tenta piekabē nebūs piemēroti, jo produkti gluži vienkārši sasals. Tieši šī iemesla dēļ kravu pārvadājumi ar refrižeratoru palīdzību ir nepieciešami arī ziemā. Lielākoties, lai uzturētu siltāku temperatūru nekā gaisa temperatūra ārā. 

 

Populārākie refrižeratoru veidi

Dzesēšanas veidi var atšķirties. Populārākais jeb pieprasītākais refrižeratoru veids ir atdzesēts +2°C - +8°C. Tāpat tā var būt arī kontrolēta istabas temperatūra +15°C - +25°C, ko izmanto, piemēram, pārvadājot dažādu tehnisko aprīkojumu. Saldēto produktu transportēšanā izmanto temperatūru līdz -20°C. Savukārt dziļi sasaldēto līdz - 70°C, kā arī iepakotu šķidrajā slāpeklī līdz -180°C, lielākoties izmanto dažādu medicīnas preparātu un paraugu piegādē. 

 

Nepareiza vai produkta tipam neatbilstoša kravu pārvadājuma veikšana tiešā mērā var ietekmēt pārvadājamo kravu, tāpēc pirms pārvadājuma veikšanas vienmēr iesakām pārliecināties, vai konkrētajam kravu pārvadātājam ir pietiekama pieredze un izpratne par kravu pārvadājumiem, loģistikas un noliktavas procesiem un to darbību. Ursus Forwarding nodrošina dažāda veida refrižeratoru kravu pārvadājumus. 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums