Kuģis, kas peldēs mūžīgi

Kuģis, kas peldēs mūžīgi

Kā būtu dzīvot ūdenī? Šoreiz runa nebūs par zivīm! Kā zināms, jūras kravu pārvadājumi ir viens no populārākajiem pārvadājuma veidiem, kas ļauj transportēt kravas starp dažādiem kontinentiem.

Kuģa apkalpe uz klāja var pavadīt pat vairākus mēnešus – viņi strādā, atpūšas un pavada brīvdienas, nenokāpjot no kuģa. Drīz tāda iespēja varētu būt arī pārējiem cilvēkiem, jo austrāliešu uzņēmums Storyline apņēmies uzbūvēt kuģi, kurā būs iespējams gan iegādāties dzīvokļus, gan izīrēt tos uz noteiktu laiku. Pusotru miljardu vērtais kuģis nepārtraukti kursēs pa okeāniem un jūrām, ik pa laikam piestājot kādā no ostām. Tas nebūs vienkāršs kuģis, bet aprīkots ar visu nepieciešamo dzīvošanai, strādāšanai, izklaidei, veselības aprūpei un daudz ko citu. Vai jūs gribētu dzīvot uz ūdens? 

No pirmā acu uzmetiena varētu domāt, ka pasažieru kuģis Narrative ir tikai vēl viens luksusa kruīza kuģis ar iespaidīgu greznību un ārējo izskatu. Patiesībā 229 metru garais kuģis tiek būvēts ar pavisam citu mērķi. Uz kuģa būs iespējams iegādāties savu dzīves vietu gluži tāpat kā uz sauszemes. Apartamenti nebūs jāpamet brīdī, kad izkāpsi krastā – tie piederēs tikai un vienīgi tev! Ņemot vērā straujo mūsdienu dzīves ritmu, ceļošana un strādāšana ir vēl viena pieaugošā tendence, kuru cilvēki labprāt izmanto. 

Tā kā greznais kuģis ir paredzēts dzīvošanai, uz tā atradīsies viss nepieciešamais - banka, pasts, bibliotēka, slimnīca, biroja telpas un pat skola, lai uz kuģa varētu dzīvot arī bērni. Protams, dažādas ēdināšanas vietas un bāri. Kopskaitā 20 dažādas ēdināšanas vietas. Tas vēl nav viss! Protams, ka ir padomāts arī par aktīvā dzīves veida piekritējiem. Ierasto trenažieru zāli aizstāj brīvdabas fitnesa klājs ar dažādu aprīkojumu. Tāpat sauļošanās klājs jogas nodarbībām un pat skriešanas celiņš. Arī tipiskais SPA tiek pacelts pilnīgi jaunā līmenī. Tas būs milzīgs labsajūtas centrs, kurā ietilpst SPA iespējas, klasiskā trenažieru zāle un pret novecošanas klīnika. Kuģa kopējā platībā būs aptuveni 1000 kvadrātmetri, tā tiks uzskatīta par lielāko pieejamo platību jūrā. Vēl viena interesanta lieta. Automašīnu klāja vietā pasažieri varēs turēt savas personīgās laivas. Tas nozīmē, ka būs iespēja doties arī savā izbraucienā, vēlāk atgriežoties atpakaļ uz kuģa. 

Kuģi MV Narrative neraksturos tikai greznība, bet arī ilgtspējība. Pirmkārt, tajā ir divu degvielu dzinēji, kas var darboties gan ar parasto degvielu, gan LNG - sašķidrināto dabasgāzi. Šobrīd tā ir labākā un videi draudzīgākā alternatīva kuģiem. Kuģim būs arī citas enerģijas taupīšanas funkcijas, piemēram, atkritumu pārvēršana enerģijā. Vēl viena unikāla iezīme. Uz kuģa būs ar saules enerģiju darbināms dārzs, kurā tiks audzēti dažādi augi. Tos svaigus un tikko novāktus varēs iegādāties tirgū. Tas padarīs MV Narrative ne tikai par novatorisku peldošu dzīvojamo kopienu, bet arī par ekoloģiskāko un ilgtspējīgāko pasažieru kuģi pasaulē. Jūs droši vien domājat, kāda varētu būt vienas kajītes cena. Runa ir par skaitli ar sešiem cipariem - 1 miljons dolāru ir minimālā summa, kas nodrošinās dzīvesvietu uz kuģa visu tā kalpošanas laiku, protams, plašāka kajīte, vairāk komforta un cena var sasniegt pat 8 miljonus ASV dolāru. Uz kuģa kopā atradīsies 547 atsevišķas mājvietas.

Kuģis nepārtraukti riņķos ap zemeslodi, apmēram 3 gados veicot pilnu apli. Tas uz vairākām dienām apstāsies dažādās ostās, atstājot iedzīvotājiem pietiekami daudz laika, lai apmeklētu un izbaudītu vietējās pilsētas un apskates objektus. Paredzēts, ka kuģis būs gatavs līdz 2025. gadam. Tātad, pavisam drīz savu dzīvesvietu jūs varat pārcelt uz kuģi. Mājvietas rezervēšana jau ir pieejama! Pasteidzies un nenokavē savu iespēju!

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums