Lidmašīnu krāsojumi, kā tos izvēlas?

Lidmašīnu krāsojumi, kā tos izvēlas?

Atrodoties lidostā varam ieraudzīt dažādu stilu un krāsu lidmašīnas! Kā krāsojumus izvēlas? Pirmsākumos, lidmašīnu krāsoja uzreiz rūpnīcā, šis krāsojums parasti palika nemainīgs un reti tika mainīts.

Mūsdienās vairāk sastopami vinila uzlīmētie krāsojumi. Šis veids ir lētāks, taču tas prasa vairāk uzmanību un ir vairāk jāpielabo. 

Krāsojumu nozīme mēdz būt dažāda, tā var būt tikai informatīva, taču bieži to izmanto arī mārketingā. Airbus un Boeing jaunajām lidmašīnām standartā tiek krāsotas trīs krāsas. Ja ir nepieciešamas vairākas krāsas, tad par tām ir jāpiemaksā. Jāņem vērā arī tas, ka katrai krāsai atšķiras svars, tātad ar pareizo krāsojumu ir iespējams samazināt degvielas patēriņu. Baltā krāsa ir pati vieglākā, tāpēc to izmanto visbiežāk. Krāsojot lidmašīnu ir svarīgi katru krāsas slāni uzlikt precīzi un kārtīgi, nedrīkst uzlikt par daudz, jo tas ietekmēs lidmašīnas kalpošanas ilgumu un atjaunošanas darbu nepieciešamību. 

Parasti lidmašīnu krāsošana aizņem vienu vai divas nedēļas, un izmaksas pasažieru lidmašīnas krāsošanai svārstās no 150,000 līdz 300,000 ASV dolāru. Taču sarežģītāka dizaina krāsojumi var maksāt vairāk un ieilgt līdz pat mēnesim. 

Ierasto lidmašīnu krāsojumu vietā aviokompānijas bieži izvēlas eksperimentēt un piesaistīt klientu uzmanību ar citādām metodēm, proti, lidmašīnu krāsojumiem.

lidmasinu_krasojumi-alaska Lidmašīnu krāsojumi, kā tos izvēlas?

Alaska Airlines savā krāsojumā izmanto laša zīmējumu. Laši ir Aļaskas ekonomikas neatņemama sastāvdaļa, tāpēc šāda izvēle nav pārsteigums. Šāda dizaina lidmašīna noteikti pasažieriem paliks atmiņā.

lidmanu_krsojumi-1 Lidmašīnu krāsojumi, kā tos izvēlas?

Iceland Air savā dizainā iedvesmu smeļas no savas raksturīgās dabas ainavas, šajā gadījumā tā ir ziemeļblāzma, kas ir daudzu Islandes apmeklētāju iemesls. Lidojums šajā lidmašīnā noteikti spēs pastiprināt noskaņu ceļojumam.

lidmasinu-krasojum3i Lidmašīnu krāsojumi, kā tos izvēlas?

Kulula ir zemo cenu aviokompānija no Dienvidāfrikas, un savā dizainā atklāti un ar humoru izceļ dažādas lidmašīnas daļas. Šis radošais dizains ir uzmanību saistošs, kā arī tā izskats ir acīm tīkams. Ar lielām bultām ir parādīts kur atrodas melnā kaste, dzinēji, kapteinis un citas lidmašīnai nepieciešamās lietas. 

lidmasinu-kraojumi2 Lidmašīnu krāsojumi, kā tos izvēlas?

Taizemes zemo cenu aviokompānija Nok Air saviem pasažieriem sniedz patiesi rotaļīgu un jautru dizainu, nokrāsojot lidmašīnas kā krāsainus putnus. Šādi spilgti krāsojumi palīdzēja šai jaunajai aviokompānijai iegūt uzmanību. 

Lidmašīnu krāsojumi mēdz būt visdažādākie. Katrai aviokompānijai ir savi nosacījumi lidmašīnu vizuālās identitātes radīšanā.

Lai kā liktos, ka tam nav īpaša nozīme, taču patiesībā aviokompānijas katram lidmašīnas krāsojumam pieiet ļoti nopietni, kā arī izstrādes procesā iegulda lielu resursu daudzumu, lai jaunais lidmašīnas krāsojums priecētu cilvēkus, kā arī spilgti paliktu atmiņā. 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums