Lietuvā stājas spēkā bargi sodi autovadītājiem

Lietuvā stājas spēkā bargi sodi autovadītājiem

Neskatoties uz plašiem brīdinājumiem un kampaņām, kā arī salīdzinoši bargajiem sodiem, piekritīsiet, ka mēs visi kādreiz esam lietojuši mobilos tālruņus braukšanas laikā?

Mūsdienu dzīve nav iedomājama bez mobilo tālruņu lietošanas, taču to izmantošana braukšanas laikā var būt īpaši bīstama. Ņemot vērā bēdīgi slavenos ceļu satiksmes negadījumu datus, skaidrs ir viens – rīcībai bija jāseko. Lietuvas Seims nupat apstiprinājis jaunus ceļu satiksmes noteikumus, kuru mērķis ir vēl bargāk vērsties pret tiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kuri brauciena laikā lieto mobilos tālruņus. Tāpat tiek aizliegts automašīnā pārvadāt atvērtas alkoholisko dzērienu pudeles. Ko nepieciešams zināt pirms došanās uz kaimiņvalsti Lietuvu? Vai mobilo telefonu lietošana var ietekmēt auto kravu pārvadājumus?

Iedomāsimies situāciju. Esam apzinīgi autovadītāju un mobilo tālruni brauciena laikā lietojam tikai tad, kad automašīna ir pilnībā apturēta, piemēram, pie luksofora sarkanā signāla vai dzelzceļa pārbrauktuves, kur ceļu šķērso piecdesmit kravas vilciena vagoni. Piekritīsiet, ka paņemt telefonu rokās ir liels vilinājums? Par šādu rīcību Lietuvā no 1. maija paredzēts sods līdz pat 90 Eur. Mobilo tālruni atļauts lietot trīs gadījumos – ja automašīna stāv, ja mobilais telefons darbojas brīvroku režīmā un tas atrodas speciālā turētājā, kā arī gadījumā, ja ar mobilo tālruni braukšanas laikā darbojas ar transportlīdzekļa (brīvroku) ierīci, kas uzstādīta uz stūres, multimediju sistēmā vai citā veidā. Īsāk sakot, telefonu rokās ņemt nedrīkst.

Turpinām iedomāties situāciju. Ir karsta vasaras diena un jautrā draugu kompānijā esat nolēmuši atpūsties. Līdz atpūtas vietai paredzēts divu stundu brauciens. Šoferis izvēlēts - pārējie atpūtnieki laimīgi atkorķējuši atvēsinātu alus pudeli. Lietuvā šādi atpūtas braucieni turpmāk būs aizliegti. Pieņemts lēmums, ka no šī gada 1. jūnija būs aizliegts automašīnas salonā pārvadāt atvērtu alkohola iepakojumu. Par šo likuma pārkāpumu var draudēt naudas sods pat līdz 140 Eur. Un kādas ir jūsu domas par šādu lēmumu? 

Ir skaidrs, ka alkohola un mobilo tālruņu lietošana ir gana aktuāla problēma. Mēs visi jau esam noguruši no dažādām kampaņām par telefona un alkohola bīstamību, vadot automašīnu. Taču ir cilvēki, kuri turpina klaji ignorēt noteikumus, tādā veidā pakļaujot riskam citus ceļu satiksmes dalībniekus. Nepopulārā lēmuma pieņemšana izraisījusi plašas diskusijas gan Latvijas, gan Lietuvas sociālo tīklo lietotāju vidū. Viena daļa uzskata, ka lēmums ir pilnībā pareizs, tikmēr otra puse ir kategoriski pret. Lai vai kādi būtu viedokļi, skaidrs ir viens – pieņemtie noteikumi noteikti spēs izglābt vairākas cilvēku dzīvības ilgtermiņā! Vai Latvijai būtu jāseko Lietuvas piemēram?

Mūsdienu auto kravu pārvadājumi nav iedomājami bez tehnoloģiju izmantošanas, tajā skaitā mobilajiem telefoniem. Pie katras piegādes kravas automašīnas šoferis sazinās ar kravas saņēmēju, lai precizētu izkraušanās vietu un laikus, tāpēc telefonu izmantošana ir neizbēgama. Tie kravas automašīnu šoferi, kuri pretojās tehnoloģiju ieviešanai un brīvroku sistēmai, būs spiesti Lietuvā šīs tehnoloģija izmantot. Jautāsiet, vai visās kravas automašīnās šāda sistēma ir iespējama? Teiksim tā, kravas automašīnas paliek aiz vien modernākas, tas nozīmē, ka lielākajā daļā kravas automašīnu šāda sistēma noteikti būs.

Lai gan mums patīk sapņot, skaidri zinām, ka ne tikai kravas automašīnu šoferi, bet arī vieglo automašīnu vadītāji turpinās izmantot mobilos tālruņus brauciena laikā, taču ledus ir sakustējies. Sagaidāms, ka Lietuvas policija rīkos aktīvus reidus un pārbaudes, lai kontrolētu jauno likumu izpildi. Pārvietosimies droši un atbildīgi!

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums