Noderīgi pirmo reizi importējot preces

Noderīgi pirmo reizi importējot preces

Imports var šķist kā baiss izaicinājums tiem, kas to nav darījuši ne reizi. Par spīti tam, tas ir lielisks veids kā attīstīt veiksmīgu un augošu biznesu. Lai palīdzētu sagatavoties pirmajam izšķirošajam solim un sākt importēt, esam ieskicējuši importa stratēģijas pamatus.
Kā jau jebkurš biznesa attīstības virziens, arī imports prasīs laiku un līdzekļus tirgus izpētei un piegādātāju atlasei.

Importa preces vai izejvielas
Lai uzsāktu importu, jāsaprot, kas būs importa preces. Vai tās būs lietas, kas nav sastopamas Latvijā, vai preces, kas pārspēs konkurentu piedāvājumus. Varbūt tās būs izejvielas, kas paredzētas ražošanas izmaksu samazināšanai vai sastāvdaļas, lai izgatavotu ko jaunu un unikālu. Šajā posmā jāsaprot kā tas iekļausies uzņēmuma kopējā stratēģijā – jauns virziens, meitas uzņēmums vai papildinājums esošo produktu un pakalpojumu klāstam?


Importa valsts izvēle
Kad izvēlēta prece, jāsaprot, kas būs importa valsts. Latvijas nozīmīgākie importa sadarbības partneri ir Eiropas Savienības(ES) valstis. Lielā mērā, tas ir atkarīgs no tā, ka, ievedot preces no ES, ir dažādi atvieglojumi formalitāšu kārtošanā un nodokļos.
Pirms izvēles izdarīšanas, pārbaudiet vietējo likumdošanu, vai jūsu izvēlētā prece nav kategorijā, kam piemērojamas atsevišķas atļaujas un nodokļi. Latvijā tādas ir, piemēram, atkritumi, ķīmiskas vielas, kultūras priekšmeti, mēslošanas līdzekļi un citi.

Piegādātāju izpēte
Izvēlētajā valstī veiciet piegādātāju izpēti – izvēlieties parametrus (pieredze, papildus serviss, ražošanas ilgums, izmaksas u.c.) un salīdziniet savā starpā vairākus uzņēmumus. Paralēli pārbaudiet informāciju un izpētiet atsauksmes, gala lēmumu pieņemiet tikai tad, kad esiet pārliecināti, ka ziniet ar ko veidosiet sadarbību.
Viens no lielākajiem izaicinājumiem, it īpaši austrumu valstīs, ir saprast, vai jūsu atrastais piegādātājs ir ražotājs vai tirgotājs. Ja ir iespēja – apmeklējiet ražotni, tas palīdzēs pārliecināties par sadarbības partneri.
Pirms līguma slēgšanas atcerieties parūpēties par savu risku samazināšanu – iekļaujiet līgumā punktus par ražošanas ilgumu, piegādi un valūtas svārstībām.

Importa loģistika
Pie piegādātāja noskaidrojiet kāds būs preču transportēšanas iepakojums, tā izmēri, svars vai ir kādi īpaši nosacījumi - kravai nepieciešama temperatūras kontrole vai tā tiek sūtīta ar iekļautām baterijām utt.
Pārliecināties par preču galamērķi, vai būs fiziska vieta kur preci uzglabāt, vai piegādes adrese būs noliktava vai loģistikas centrs. Pārbaudiet vai ir pieejama tehnika un personāls izkraušanai. Ja prece tiek piegādāta uz izplatīšanu sadarbības partneriem, jānoskaidro viņu prasības un kārtību par preču izkraušanu.

Attiecīgi nākošais solis ir kravu pārvadājumi. Atlasiet sev piemērotāko pārvadājumu veidu:


Avio kravu pārvadājumi
Avio pārvadājumi ir visizdevīgākie gadījumos, ja krava būs neliela izmēra ar augstu vērtību vai preces, kuru piegāde nepieciešama steidzami.
Kravas attiecīgi tiek vestas izmantojot kravas vai pasažieru lidmašīnas. Galvenā priekšrocība – ātrums. Pārvadājuma cena pārsvarā tiek noteikta pēc svara un daudzuma.
Uzzināt vairāk!

Jūras kravu pārvadājumi
Vispiemērotākie jūras kravu pārvadājumi ir gadījumos, ja krava tiek vesta no tāla galamērķa un salīdzinoši lielākos daudzumos. Jūras pārvadājumos tiek piedāvātas dažādas opcijas - saliktās kravas, kad konteineris tiek dalīts ar citu klientu precēm vai pilnās kravas – kad viss konteineris rezervēts viena klienta kravas transportēšanai.
Lai gan to piegādes laiks var aizņemt vairākas nedēļas, to izmaksas var būt līdz pat 6 reizēm mazākas par avio pārvadājumiem.
Uzzināt vairāk!

Dzelzceļa kravu pārvadājumi
Dzelzceļa kravu pārvadājumi būs izdevīgi noteiktos reģionos. Lai arī tie ir ātri un piegādes regulāras, tie nav tik elastīgi kā citi pārvadājumi.
Nozarei lielu potenciālu redz ES, jo tas ir videi draudzīgākais pārvadājuma veids, lai arī dārgāks, salīdzinot ar auto kravu pārvadājumiem.
Uzzināt vairāk!

Auto kravu pārvadājumi
Kravu pārvadājumi Eiropā ir ļoti izplatīta izvēle, jo ceļu infrastruktūra ir labi attīstīta un ļauj pārvadāt lielus apjomus. Cenas ir atkarīgas no laika, kravas lieluma un maršruta, ņemot vērā maksas ceļus un degvielas izmaksas. Bieži vien auto kravu pārvadājumi tiek kombinēti ar jūras kravu pārvadājumiem, kas ļauj pārvietot preces lielos attālumos par samērīgām cenām.
Uzzināt vairāk!

Muitošana
Preci ievedot, jārēķinās ar muitas deklarāciju noformēšanu, atbilstoši ievestās kravas mērķim – laist apgrozībā, pārstrādei vai īpašai izmantošanai. Šīs procedūras atkarīgas no importa valsts un satura. Latvijas muitas darbība tiek regulēta ar normatīvajiem aktiem, savukārt uzrauga – Valsts Ieņēmumu dienests. Izvēloties importa kravu pārvadātāju, pārliecinieties, ka jums tiek piedāvāti muitas brokeru pakalpojumi, kas atvieglos jūsu laiku un ikdienu.
Uzzināt vairāk!

Tieši nesakārtoti loģistikas procesi ir iemesls kavētiem termiņiem, liekām izmaksām un neveiksmīgai pieredzei importā, tādēļ aicinām atbildīgi izvēlēties sadarbības partnerus veiksmīgai biznesa attīstīšanai.

 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums