Norvēģijas kruīza līnija atklāj bezemisiju kuģi

Norvēģijas kruīza līnija atklāj bezemisiju kuģi

Katru gadu ilgtspējīgam pārvietošanās veidam pieaug nozīme. Lielākā daļa uzņēmumi visā pasaulē cenšas samazināt savu ietekmi uz vidi. Norwegian Cruise Line nesen veicis ievērojamu izrāvienu ceļā uz ilgtspējību, atklājot savu revolucionāro bezemisiju kruīza kuģi. Šis kuģis ir ievērojams sasniegums visā kuģniecības nozarē.

Tas lielu uzmanību pievērš “zaļajai” ceļošanai un oglekļa neitralitātei. Kruīza līnija no jauna definējusi jēdzienu – pārvietoties atbildīgi. Daļa cilvēku jau paspējusi šo kuģi nodēvēt par lūzuma punktu kruīza kuģu nākotnei. Tas ne tikai piedāvā pasažieriem nepārspējamu greznību, bet arī demonstrē kruīza līnijas apņemšanos nodrošināt ilgtspējību. Lēmums par klimatneitrāla kuģa izgatavošanu iet roku rokā arī ar lielāko loģistikas uzņēmumu vērtībām, kuri aizvien vairāk investē ilgtspējīgos kravu pārvadājumos un transporta risinājumos.  

Bezemisiju kruīza kuģī izmantoti vismodernākie ūdeņraža degvielas elementi. Šie elementi ir paredzēti elektroenerģijas ražošanai, apvienojot ūdeņradi ar skābekli, kā rezultātā rodas ūdens un tā procesā tiek iegūta enerģija. Atšķirībā no tradicionālajiem iekšdedzes dzinējiem, ūdeņraža kurināmā elementi nerada kaitīgas emisijas jeb netiek radīti visiem zināmie CO2 izmeši. Šī revolucionārā tehnoloģija ir daudzsološs veids, kas jau lielai daļai loģistikas uzņēmumu palīdzējis ievērojami samazināt kaitīgos izmešus transporta nozarē. Kuģa konstrukcijā ir iekļautas dažādas energoefektīvas funkcijas, kas ievērojami samazina tā ietekmi uz vidi. Uzlabotie korpusa pārklājumi samazina vilkmi, optimizējot degvielas patēriņa efektivitāti, vienlaikus uzlabojot vispārējo veiktspēju. Turklāt saules paneļu integrācija visā kuģa virspusē ļauj izmantot atjaunojamo enerģiju arī no saules. Tādā veidā tiek iegūta papildus enerģija, kura nodrošina kuģim nepieciešamās darbības. 

Papildus piedziņas un enerģijas inovācijām, bezemisiju kuģis var lepoties ar modernām atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes sistēmām. Ieviešot progresīvas tehnoloģijas, kuģis var efektīvi apsaimniekot un pārstrādāt atkritumus, nodrošinot to minimālu ietekmi uz vidi visa brauciena laikā. Līdzīgas atkritumu apsaimniekošanas prakses ieviešana loģistikas nozarē varētu palīdzēt ierobežot piesārņojumu, piemēram, ar šo tehnoloģiju aprīkojot arī kravas kuģus. Bezemisiju kuģis ietver arī modernas ūdens attīrīšanas sistēmas, kas nodrošina, ka notekūdeņi tiek rūpīgi attīrīti pirms to novadīšanas jūrā vai okeānā. Šādā veidā ievērojami tiek aizsargātas ekosistēmas un ūdenī dzīvojošo intereses.  

Norwegian Cruise Line atzinusi, ka ir svarīgi veidot partnerattiecības ar loģistikas uzņēmumiem, kuru prioritāte ir ilgtspēja. Spēku apvienojums ļautu gan kruīza nozarei, gan arī loģistikas nozarei izstrādāt videi aiz vien draudzīgākus risinājumus gan kruīza ceļojumiem, gan jūras kravu pārvadājumiem. Mūsdienās patērētāji arvien vairāk vēlas apzināties savas izvēles ietekmi uz vidi. Loģistikas uzņēmumi, kas demonstrē apņemšanos nodrošināt ilgtspēju, var un spēj piesaistīt augošu, videi draudzīgu klientu segmentu. 

Tā kā pasaule jau ilgstoši saskaras ar pieaugošām bažām par klimata pārmaiņām, tiek ieviesti aiz vien stingrāki noteikumi, lai ierobežotu emisiju izplatīšanos. Uzsverot centienus samazināt oglekļa izmešu daudzumu, uzņēmumi var izveidot pozitīvu tēlu un iegūt konkurences priekšrocības tirgū. Turklāt tiem uzņēmumiem,  kas par prioritāti izvirza ilgtspējīgu transportu, tiek piedāvāti arī dažādi nodokļu atvieglojumi. Tādā veidā tiek iegūta papildu motivācija loģistikas uzņēmumiem izmantot videi draudzīgas tehnoloģijas.

Izmantojot revolucionāras tehnoloģijas, energoefektīvu dizainu un apņemšanos ievērot atbildīgu praksi, kruīza līnija ir parādījusi iedvesmojošu piemēru visai kravu pārvadājumu un loģistikas nozarei. Izmantojot līdzīgus, videi draudzīgus risinājumus, loģistikas uzņēmumi var spert milzu soli, lai panāktu zaļāku un ilgtspējīgāku nākotni globālajam transportam. Kopā mēs varam iezīmēt kursu uz tīrāku un atbildīgāku pasauli, atstājot pozitīvu mantojumu nākamajām paaudzēm! 

 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums