Pareiza lietotu traktoru izvēle var dot būtiskas priekšrocības

Pareiza lietotu traktoru izvēle var dot būtiskas priekšrocības

Jauna lauksaimniecības vai būvniecības tehnika maksā dārgi, un ne katrs zemnieks vai būvnieks var atļauties iegādāties jaunu traktoru.

Traktors ir liels ieguldījums, jo sākotnējā pirkuma cena veido lielu daļu no īpašuma vērtības. Jauna traktora iegādei galvenās priekšrocības ir komforts un garantija, jo tas tiek pirkts pa tiešo no izplatītāja un ar ražotāja atbalstu. Taču, atkarībā no veicamo darbu specifikas un daudzuma, ne katram šādas modernas mašīnas ir vajadzīgas. Tāpēc viens no perspektīviem risinājumiem ir iegādāties lietotus traktorus. Šajā gadījumā gan vienmēr būs zināmas neskaidrības par traktora stāvokli. Tomēr, ja tiek ņemti vērā vairāki pamatnosacījumi un dažas lietas, kam noteikti jāpievērš uzmanība lietotu traktoru izvēles un iegādes procesā, to izmantošana var dot vairākas būtiskas priekšrocības.

Lietotu traktoru iegādē noteikti jāņem vērā dažas būtiskas lietas

Ja budžeta iespējas vai vajadzības neļauj iegādāties jaunu tehniku un liek dot priekšroku lietota traktora iegādei, pircējam jābūt piesardzīgam savā izvēlē un rūpīgi jāpārbauda potenciāli iegādājamās mašīnas pēc vairākiem kritērijiem. Speciālisti iesaka pievērst uzmanību šādām niansēm:

 1. Izvēlieties populāru zīmolu

Pircēju vidū labu reputāciju iemantojuša, populāra zīmola izvēle ir ļoti būtiska nianse. Tādi zīmoli kā Mahindra, Swaraj, Massey Ferguson, Eicher, John Deere ir uzticami, jo tos ir izmēģinājuši un pārbaudījuši daudzi klienti vairāku gadu desmitu laikā, un ir maz ticams, ka radīsies nopietnas problēmas. Vēl viens populāra zīmola iegādes ieguvums ir tāds, ka šāds traktors saglabās savu tālākpārdošanas vērtību labāk nekā mazāk populāra zīmola ražojums.

 1. Uzziniet vairāk par traktora iepriekšējo īpašnieku

Informācija par īpašnieku sniegs priekšstatu par to, cik labi traktors ir bijis uzturēts un vai tas nav cietis no smagas ekspluatācijas. Ja traktors piederēja kādam jums pazīstamam zemniekam, visticamāk, tas bija viņa kopts un aprūpēts kā godāts ģimenes loceklis. Taču gadījumā, ja iepriekšējais īpašnieks ir bijis būvuzņēmējs, pilnīgi iespējams, ka traktoru būvniecībā izmantoja vairāki operatori, pakļaujot to daudz lielākām slodzēm un sekmējot tā nolietojumu. 

 1. Veiciet fizisku pārbaudi un pārbaudiet stundu skaitu

Ar jautājumiem vien gan nepietiks. Ir svarīgi pārbaudīt, vai traktors ir labā stāvoklī. Pirmā lieta, kas jādara, ir pārbaudīt nostrādāto stundu skaitu. Ja vidējais darba stundu skaits gadā ir vairāk par 900 – 1000, tad traktors ticis izmantots virs normālā darba laika, kas nozīmē, ka nākotnē tam var rasties vairāk tehniskas dabas problēmu un var būt nepieciešama lielāka apkope. 

 1. Pārbaudiet riepu stāvokli

Jāpārbauda riepu stāvoklis, jo to nomaiņa ir dārga. Meklējiet iegriezumus, plaisas vai burbuļus. Tāpat pārbaudiet, vai riepa ir pārveidota vai oriģināla. Pārveidotai riepai būs mazāks kalpošanas laiks nekā oriģinālajām riepām. Ja ir redzams nevienmērīgs riepu nodilums, tas var liecināt par nopietnām traktora šasijas problēmām, tāpēc arī šim aspektam noteikti jāpievērš uzmanība.

 1. Veiciet testa braucienu

Līdzīgi kā automašīnas pirkšanas gadījumā, pircējam ir jābrauc ar potenciāli iegādājamo traktoru un jāpārbauda arī citu tā veicamo funkciju klāsts – cik labi tas spēj savus uzdevumus veikt. Īpaši jāpievērš uzmanība tam, vai no dzinēja nenāk neparasta smaka un neparādās dūmi, un vai transmisijā nav dzirdami jebkādi neparasti pārnesumu trokšņi. Jāpārbauda arī hidraulikas sistēma, jo jebkurš tās remonts parasti ir ļoti dārgs. Tāpat ir jāpārbauda visas elektroniskās ierīces un jāvēro, vai nerodas kādas noplūdes. Ja pircējs pats nav eksperts, viņam vajadzētu izmantot uzticama tehniķa pakalpojumus, lai pārbaudītu lietoto traktoru.

 1. Pārbaudiet visu dokumentāciju

Lietotam traktoram ir jāpievieno rēķina oriģināls, reģistrācijas apliecība, apdrošināšanas apliecinājums un samaksāto nodokļu apliecinājums (ja tas ir komerciāls). Ja šo dokumentu trūkst vai tie nav kārtībā, traktora īpašumtiesības nodot būs ļoti sarežģīti. Tāpat būs grūti vai neiespējami iegūt aizdevumu, ja kāds no šiem dokumentiem nebūs kārtībā. Šo dokumentu oriģinalitāti var palīdzēt pārbaudīt lietotu traktoru pārdevējs.

 1. Pārbaudiet izplatītāja atbalstu

Visiem traktoriem ir nepieciešams izplatītāja atbalsts attiecībā uz detaļām un servisu. Tāpat arī jebkuram iegādātam lietotam traktoram būs jāveic serviss atbilstošā tuvējā uzņēmumā. Pārbaudiet, vai tuvējie servisa meistari var veikt nepieciešamo tehnisko apkopi pērkamajam traktora modelim. Tāpat būtu nepieciešams noskaidrot, vai attiecīgā uzņēmuma rīcībā ir atbilstoši apmācīti mehāniķi, speciālie instrumenti un rezerves daļu pieejamība, kas var garantēt kvalitatīvu traktora servisa veikšanu. 

Lietota traktora iegāde ir potenciāli izdevīgs lēmums, kas var ietaupīt daudz naudas. Tomēr tas, kā jebkuras lietotas tehnikas iegāde, ir pakļauts arī riskiem. Tomēr, ja tiek ievēroti iepriekš minētie padomi, pircēji var samazināt riskus un efektīvi izmantot savu lietoto traktoru vēl daudzus gadus.

Līdzīgie raksti

Darba laiki

 • P9.00 - 17.00
 • O9.00 - 17.00
 • T9.00 - 17.00
 • C9.00 - 17.00
 • P9.00 - 17.00
 • S -
 • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums