Pasaulē bīstamākie ceļi

Pasaulē bīstamākie ceļi

Kā zināms, auto kravu pārvadājumi saistīti ar pārvietošanos pa dažādiem ceļiem, šosejām un maģistrālēm.

Ir ceļi, pa kuriem pārvietojoties, īpaša uzmanība nav nepieciešama, bet kā būtu ar kādu šauru un kalnainu ceļa posmu? Vai tieši pretēji – platu, bet ainavas ziņā vienādu? Esam apkopojuši 7 bīstamākos ceļus, kuri pat visdrošākajiem un pārliecinātākajiem kravas automašīnu vadītājiem varētu izrādīties liels izaicinājums! Ja kādreiz sanāk pārvietoties pa šiem ceļiem, tad neaizmirsti - dubults neplīst - papildus piesardzība un modrums noteikti noderēs! 

Jakutskas ceļš 

Jakutskas ceļš 

Šī neasfaltētā šoseja Sibīrijā šķērso kalnus, mežu masīvus un tuksnešus. Ziemas laikā temperatūra reģionā kļūst tik zema, ka apstāšanās uz ceļa var izrādīties dzīvībai bīstama. Svarīgi pieminēt, ka šajā reģionā 10 mēneši tiek uzskatīti par ziemas mēnešiem. Savukārt vasarā ceļš pārvēršas dubļos, līdz ar to braukšanas apstākļi pasliktinās. Jūlijā un augustā ceļš ir klāts vienos dubļos, kas burtiski “nogremdē” kravas automašīnas. Tas ir vienīgais pieejamais maršruts, lai nokļūtu Jakutskas pilsētā, tāpēc auto kravu pārvadājumi tiek nodrošināti tikai izmantojot šo ceļu. Interesants fakts - šis ceļš ir vienīgais, kur ārpus Antarktīdas jebkad ir reģistrēta zemākā gaisa temperatūra.

Jungas ceļš 

Jungas ceļs

69 kilometrus garais Jungas ceļš jeb tautā plašāk pazīstams kā “nāves ceļš” atrodas Bolīvijā, Andu kalnos. Katru gadu dzīvību šajos ceļos zaudē ap 200 līdz 300 cilvēki – gājēji, velosipēdisti, automašīnu un autobusu pasažieri, kā arī kravas automašīnu vadītāji. Ceļš, kas atrodas 11 800 pēdu virs jūras līmeņa, visā tā garumā ir klāts dubļos un tikpat kā bez aizsargājošajām margām. Parasti nelaimes gadījumi notiek autobusu vai kravas automašīnu apdzīšanas manevros. Šajā reģionā bieži sastopama apžilbinoša migla, stipras lietusgāzes un zemes nogruvumi. Šī ir vienīgā iespēja kā no Bolīvijas galvaspilsētas nokļūt tropu mežu teritorijās. 

Zoji La Pass ceļš

Zoji La Pass ceļš

Šis kalnu ceļš atrodas Indijā un ir nepilnus 9 kilometrus garš. Kalnu ceļš savieno Ladaku un Kašmiru. Slikto laikapstākļu dēļ tas bieži tiek slēgts un kustība kravas automašīnām nav iespējama. Paraugoties lejup, gandrīz no jebkuras vietas varēsiet ieraudzīt kādu avarējušu automašīnu, kura pamesta “mētājās” kraujas lejā. Ļoti bīstama un neomulīga vieta.. 

Panamerikas lielceļš

Panamerikas lielceļš

Ar 30 000 km oficiālu un neoficiālu maršrutu starp Ziemeļameriku un Dienvidamerikas dienvidiem Panamerikas lielceļš ir viens no garākajiem ceļiem pasaulē. Saskaņā ar aptaujām visbiežākais negadījumu cēlonis ir neapdomīga un neregulēta braukšana. Panamerikas lielceļš iet cauri daudziem dažādiem klimatiskajiem un ekoloģiskajiem veidiem, sākot ar blīviem džungļiem un beidzot ar sausiem tuksnešiem un neauglīgai tundrai. Ceļš ir izteikti bīstams, jo tas līdzinās amerikāņu kalniņiem – ved augšup un lejup. Kravas automašīnu šoferiem šis ceļš ir liels izaicinājums. Ātrākais laiks, kādā ir izbraukta Panamerikas maģistrāle, ir 34 dienas.

Džeimsa Daltona šoseja

Džeimsa Daltona šoseja

Šoseja Aļaskā, kas ir nedaudz vairāk kā 650 kilometrus gara. Šis starptautiskais ceļu tīkls tiek uzskatīts par vienu no izolētākajiem uz planētas. Ledaino ceļu, kurš izbūvēts blakus Aļaskas naftas vadam, galvenokārt izmanto auto kravu pārvadātāji. Visā ceļa posmā ir tikai trīs ciemati, kur iespējams apstāties. Visa ceļa garumā parasti ir slikta redzamība, slikti laikapstākļi un primitīva infrastruktūra. Stiprs vējš un lavīnas ir bieža parādība. 

Eiras lielceļš

Eiras lielceļš

Eiras lielceļš 1664 kilometrus garš, kas caur Nullarboras līdzenumu savieno Rietumaustrāliju un Dienvidaustrāliju. Šajā vietā nav neviena ūdens pleķīša, kā arī nevienas apskates vietas. Par laimi, ik pēc 250 kilometriem atradīsiet benzīntanku – tas arī viss. Eiras šoseja ir bēdīgi iemantojusi slavu kā viena no bīstamākajām pasaulē. Jautāsiet, kā taisns ceļš var būt tik bīstams? Šeit arī slēpjas atbilde, tas ir tik taisns un ainavas ziņā viendabīgs, ka kravas automašīnu šoferi vienkārši aizmieg! Šo šoseju izmanto kā avārijas lidlauku, tāpēc jābūt gatavam ceļu sadalīt arī ar lidmašīnām.

Atlantijas ceļš

Atlantijas ceļš

Braukt pa šo ceļu ir kā balansēt pa jūras malu. Līkumainais un pasakainām ainavām piepildīts brauciens Norvēģijā, taču, ir viens “bet”. Norvēģijas jūras viļņi ir tik spēcīgi, ka tie burtiski pārņem braucamo daļu, kas pat visdrošākajiem kravas automašīnu šoferiem rada nopietnas problēmas - tieši tāpēc šo ceļu uzskata par bīstamu. Šī unikālā šoseja ved uz pašu tālāko punktu, kur beidzas zeme un sākas okeāns. Ceļš ietver 8 tiltus, kuru kopējais garums ir 891 metrs.

Auto kravu pārvadājumi nemitīgi sastopas ar dažādiem izaicinājumiem. Viens no tiem – bīstami un grūti izbraucami ceļi. Šie ceļi prasa paaugstinātu koncentrāciju un nepārtrauktu uzmanību no kravas automašīnas vadītāja. Ja sanāk atrasties uz šiem ceļiem, papildus piesardzība par ļaunu nenāks! 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums