Pasaulē lielākie konteinerkuģi

Pasaulē lielākie konteinerkuģi

Jūras kravu pārvadājumi ir viens no piemērotākajiem risinājumiem brīdī, kad kravu nepieciešams nosūtīt starp dažādiem kontinentiem.

Šādiem pārvadājumiem nepieciešami konteinerkuģi. Cik liels ir pasaulē lielākais konteinerkuģis? Esam apkopojoši pasaulē lielākos konteinerkuģus. Lielie pasaules konteinerkuģi nodrošina vienmērīgu piegādes ķēdes plūsmu pāri okeāniem un kontinentiem. 

Jūras kravu pārvadājumi aizsākās ar parastu kastu un maisu transportēšanu. Tieši tā, transportējamā krava tika sakrauta kastēs un maisos. Tā kā kravu iekraušana, izkraušana un šķirošana aizņēma pārāk daudz laika, kompāniju un ostas ātri vien pieņēma pāreju tikai un vienīgi uz konteineru pārvadājumiem. Izmantojot konteinerus, kuģniecības nozare spēj samazināt milzīgas izmaksas tieši darbaspēka ziņā. Tāpat konteiners aizsargā preces un produktus no bojājumiem. Lielākā daļa kuģu īpašnieku cenšas uzbūvēt pēc iespējas lielākus kuģus, kuri vienlaikus var pārvadāt pēc iespējas vairāk konteinerus. 

Ever Ace

Ever ACE konteinerkuģis

Šis ir viens no lielākajiem un viens no populārākajiem konteinerkuģiem visā pasaulē. Tā ietilpība ir 23 992 TEU. Savā pirmajā maršrutā tas devās 2021. gada jūlijā. Kuģis ir 400 m garš. Ir vēl daži kuģi ar tik pat lielu garumu, tomēr “zaļais” monstrs ir platāks - 61,5 m un nedaudz dziļāks. Tāpat tajā ir 24 paralēlu konteineru rindas. Pašlaik tas kuģo zem Panamas karoga. Ever Ace tiek uzskatīts par lielāko konteinerkuģi, taču pēc ietilpības (TEU) ir arī lielāki kuģi. Neskatoties uz to, Ever Ace pieder 2021. gada 14. augustā uzstādītais rekords – visvairāk pārvadātie konteineri vienā reizē. No Ķīnas ostas Yantian uz Nīderlandes ostu Roterdamā tika nogādāti 21,710 konteineri. 

HMM Algeciras

HMM Algeciras konteinerkuģis

Šī konteinerkuģa ietilpība ir 23 964 TEU. Kuģis kuģo zem Panamas karoga un ikdienā pārvieto kravas starp Austrumāziju un Eiropu, piestājot tādās ostās kā Roterdama, Singapūra un Landon Gateway. Kuģa operators ir Evergreen, un tā bruto tonnāža ir 235 579 TEU. HMM Algeciras tiek uzskatīts par vienu no divpadsmit videi draudzīgiem 24000 TEU konteinerkuģiem un tehnoloģiju ziņā vismodernākajiem kuģiem. 

HMM Oslo

HMM Oslo Konteinerkuģis

Kuģis ir 399,9 metrus garš un 61,50 metrus plats, un tā kravnesība ir 23 756 TEU, kas ir par 172 TEU mazāka nekā HMM Algeciras. To uzbūvēja Samsung Heavy Industries. 2020. gada 11. maijā tas devās savā pirmajā reisā no Dienvidkorejas uz Apvienoto Karalisti, šķērsojot galvenās ostas, tostarp Singapūru, Roterdamu un dažas no Ķīnas ostām. Pašlaik kuģis peld zem Panamas karoga.

MSC Gulsun

MSC Gulsun

Kuģis ir 400 metrus garš, 61,5 metrus plats un tā ietilpība ir 23 756 TEU. Ņemot vērā tā lielo izmēru, šis bija pasaulē pirmais kuģis, kurš vienlaicīgi varēja pārvadāt 24 konteineru rindas. Kuģis pašlaik kuģo zem Panamas karoga, to apkalpo Mediterrane Shipping Company, kas atrodas Ženēvā, Šveicē. Kad tas tika palaists 2019. gadā, tas bija lielākais konteinerkuģis pasaulē. 

MSC Irina un MSC Loreto

MSC Irina un MSC Loreto

Kuģu būvētavā Ķīnā pa visam nesen savu debiju piedzīvoja kuģi MSC Irina un MSC Loreto. Katra kuģa ietilpība ir 24 346 TEU. Tas nozīmē, ka šie kuģi oficiāli kļūst par pasaulē lielākajiem kravas konteinerkuģiem. Kravas kuģu garums ir 399,99 metri, to platums 61,3 m. Augšējā klāja laukums atbilst 3,5 standarta futbola laukumiem. 

Svarīgi, ka šo kuģu lielumu mēra ne tikai pēc tā garuma, bet arī platuma un TEU ietilpības. TEU (Twenty foot equivalent unit) ir vienāds ar standarta 20 pēdu konteineri. Tieši tāpēc dažādi lielāko kuģu saraksti var būt atšķirīgi, bet skaidrs ir viens – tie atšķiras minimāli un visi ir cienīgi lietot vārdu - lielākais! 

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums