Punktuālākās un neprecīzākās lidsabiedrības Eiropā

Punktuālākās un neprecīzākās lidsabiedrības Eiropā

Mūsdienās strauji audzis dzīves ritms, tāpēc cilvēki aiz vien vairāk izvēlas uzticamas un punktuālas lidsabiedrības. Tiem, kam ikdiena ir saistīta ar lidošanu un tikšanos ar cilvēkiem visā pasaulē, punktualitāte ir viena no svarīgākajām niansēm visa lidojuma laikā.

Lielākoties biznesā dienas gaita ir saplānota - transporta laiki, tikšanās laiki, pauzes un atpūtas brīži, tāpēc aizkavēšanās lidojuma laikā nav pieļaujama, novirzes gadījumā visa dienas kārtība var izjukt. Analītiskās kompānijas Cirium ziņojumā apkopots aviokompāniju punktualitātes reitings, tā tapšanā izmantoti dati no vairāk nekā 600 avotiem. Pieaugot satiksmes rādītājiem, kvalitāte atkal nokļuvusi pasažieru uzmanības centrā. Aplūkosim visprecīzākās un neprecīzākās aviokompānijas.

Jāņem vērā, ka trešo gadu dzīvojam Covid ietekmē, kas neapšaubāmi ir ietekmējis avio kompāniju darbu, sarežģījis ikdienu, piedzīvotas dažādas saspringtas situācijas un nācies saskarties ar dažādiem izaicinājumiem. Vidēji 10 punktuālākās starptautiskās aviokompānijas bez aizkavēšanās izpildījušas 86,5% reisu. Starptautisko aviokompāniju vērtējumā Cirium ņēma vērā informāciju, ka lidsabiedrības ir pārstāvētas vismaz trijos pasaules reģionos. Reitinga sastādīšanā tika ņemts vērā reisa ielidošanas laiks, un, vai tas netika kavēts ilgāk par 15 minūtēm. Par Eiropas punktuālāko lidsabiedrību 2021. gadā tika atzīta Spānijas aviokompānija Iberia, izpildot 98,5 % precīzu lidojumu. Tas novērtējams kā izcils sniegums. Iberia ir viena no lielākajām aviokompānijām Spānijā un ir OneWorld alianses dalībniece. Otro vietu ieņem Norwegian Air Shuttle, kuras reitings novērtēts ar 94,6% precīzu lidojumu. Norvēģijas zemo cenu pārvadātājs ir lielākā aviokompānija valstī. Tā ir ceturtā lielākā zemo cenu aviokompānija Eiropā aiz Wizz Air, easyJet un Ryanair, otrā lielākā aviokompānija Skandināvijā un devītā lielākā aviokompānija Eiropā pēc pasažieru skaita. Trešā precīzākā ir Spānijas aviokompānija Vueling, kuras reitings novērtēts ar 94,4%. Tā ir lielākā aviokompānija Spānijā, vērtējot pēc darbinieku un galamērķu skaita. Savu labāko sniegumu parādīja aprīlī, kad izpildīja 97% punktuālu lidojumu! Jāatzīst, ka visas kompānijas ir tur pat blakus, kas nozīmē, ka precizitāte ir viena no uzņēmumu pamatvērtībām. Klienti aizvien vairāk novērtē laicīgus lidojumus un ir gatavi atgriezties!

Visas aviokompānijas nav tik punktuālas un precīzas, tam protams var būt dažādi izskaidrojumi, piemēram, darbinieku trūkums, tādēļ fiziski nav iespējams iekļauties laika plānā. Aplūkosim saraksta lejasdaļu un aviokompānijas, kurām ir lielākas problēmas veicot precīzus lidojumus. Trešo vietu ieņem Edelweiss Air, kuras punktualitāte novērtēta ar 61,8%. Šveices aviokompānija, kas veic lidojumus no Cīrihes lidostas uz dažādiem Eiropas galamērķiem. Sliktākos rezultātus pārvadātājs piedzīvoja februārī un martā, kad sasniedza vien 43,8% un 46,2%. Otro vietu ieņem Ural Airlines, kuras punktualitāte novērtēta ar 47,2%. Tā atrodas Jekaterinburgā, Sverdlovskas apgabalā, Krievijā. Tā veic regulārus iekšzemes un starptautiskos lidojumus. Kompānija veica 30000 lidojumus, no tiem vairāk nekā 14000 aizkavējās. Salīdzinot ar citiem periodiem, šim pārvadātājam ir būtiski pasliktinājusies precizitāte ar laikā izpildītiem lidojumiem. Pirmo vietu jeb sliktāko novērtējumu ir ieguvusi Yakutia Airlines, kas ir ieguvusi vien 0,7%. Bijuši mēneši, kad kompānija nav veikusi nevienu precīzu lidojumu, no 5730 lidojumiem precīzi tika veikti vien 41. Yakutia Airlines ir aviokompānija, kas atrodas Jakutskā, Sahas Republikā, Krievijā. Tas nodrošina iekšzemes pasažieru pārvadājumus Krievijā, kā arī Eiropā, Āzijā un Ziemeļamerikā.

Mazinoties Covid ierobežojumiem, cilvēki izvēlās ceļot ar vien biežāk, tas savukārt ir licis uzlabot savu servisu aviokompānijām. Kopumā novērojams, ka kompānijas aiz vien vairāk uzmanību pievērš tieši punktualitātei, respektīvi, laikā veiktiem lidojumiem. Diemžēl pēdējos gadus Latvijas lidsabiedrību airBaltic reitinga augšdaļā neredzam, taču jāatgādina, ka 2018. gadā Latvijas lidsabiedrība airBaltic tika atzīta par Eiropā punktuālāko aviokompāniju, kā arī atzīta par otru punktuālāko pasaulē. Gadu iepriekš airBaltic bija arī punktuālākā aviokompānija pasaulē.

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums