salacgrivas-tilts-gadiem-atrodas-slikta-tehniska-stavokli

Salacgrīvas tilts gadiem atrodas sliktā tehniskā stāvoklī

Salacgrīvas tilts, kurš nodrošina kustību pāri Salacai, noteikti ir viens no populārākajiem uz apspriestākajiem tiltiem visā Latvijā. Tāpat tas ir viens no stratēģiski svarīgākajiem tiltiem visā Latvijā. 

Gadu laikā izveidojusies situācija, ka atbildību par tilta remontu nevēlās uzņemties ne pašvaldība, ne valsts. Tilta remontdarbi juridiski atrodas Limbažu novada pašvaldības kompetencē, taču pašvaldībai savā budžetā šādas naudas tilta remontam nav. Novads lūdzis Latvijas Satiksmes ministrijai tiltu pārņemt savā paspārnē, taču saņemts atteikums.  

 

Ņemot vērā slikto tilta stāvokli, lai būtu iespējams garantēt drošu pārvietošanos, šobrīd to iespējams šķērsot tikai vienā virzienā, kas nozīmē, ka satiksme tiek regulēta, izmantojot luksoforus. Tāpat pieļaujamais attālums no vienas automašīnas līdz otrai ir 30 metri. Bīstama situācija izveidojusies arī gājējiem, jo, piemēram, divi velosipēda vadītāji uz tilta gājēju celiņa izmainīties nevar. Domājams, ka ilgi nav jāgaida brīdis, līdz kāds iekritīs Salacā.. 

 

Salacgrīvas tilta neapmierinošais stāvoklis  

Gadiem ieilgusī nesaprašanās un bumbiņas svaidīšana uz vienu un otru pusi novedusi pie situācijas, ka starptautiskās nozīmes tilts atrodas uz sabrukšanas sliekšņa. Tāpat ievērojami tiek kavēta satiksme un auto kravu pārvadājumi. Tilts ir daļa no TEN-T (Trans-European Transport Network) tīkla, kas nozīmē, ka tas ir vitāli svarīgs gan vieglo automašīnu un ikdienas plūsmai, gan vietējo un starptautisko auto kravu pārvadājumu nodrošināšanai. 

 

Sastrēgumi pie tilta novērojami katru dienu  

Gandrīz katru dienu novērojami sastrēgumi. Tās ir gan vieglās automašīnas, kuras dodas uz un no Igaunijas, gan arī pilsētu tranzītā šķērsojošās kravas automašīnas, kuras veic dažādus kravu pārvadājumus. Izteiktāki sastrēgumi novērojami tieši brīvdienās, kad cilvēki aktīvāk dodas atpūsties. Pavisam nesen tika novērots rekord liels sastrēgums, aptuveni sešu kilometru garumā. Tā iemesls bija Tallinā notiekošais "The Weeknd" koncerts.   

 

Kopš pēdējā nozīmīgā tilta remonta pagājuši jau 30 gadi  

Salacgrīvas tilts tika nodots ekspluatācijā 1960.gada 22.jūlijā. Kopš tā laika piedzīvotas dažādas renovācijas un atjauninājumi, taču nozīmīgākā atjaunošana notika tieši 1993. gadā. Satiksme pāri tiltam tika slēgta uz pieciem mēnešiem. Visiem ir skaidrs, ka jau pirms vairākiem gadiem bija pienācis laiks kārtējam tilta atjauninājumam, taču dažādu apstākļu kopuma dēļ tilta renovācija tika atlikta.  

 

Salacgrīvas tilts ir vitāli svarīgs Latvijas ārējai drošībai 

Ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā, sabiedrotie aiz vien aktīvāk izvieto savu karaspēku Baltijas valstīs, lai apdraudējuma gadījumā varētu tikt sniegta tūlītēja palīdzība. Cilvēkus sociālajos tīklos nomākušas bažas - ja eskalētos militārs konflikts Latvijā, vai dēļ Salacgrīvas tilta tehniskā stāvokļa, sabiedroto kaujas tehniku piegāde notiktu bez aizķeršanās? Visticamāk, nē. Ļoti liela iespēja, ka tilts šādu slodzi vienkārši neizturētu.  

 

Projekts tiks iesniegts Militārās mobilitātes projektu konkursā  

Ņemot vērā tilta nozīmi tieši militārajām vajadzībām, tika nolemts, ka tilta pārbūves projekts tiks iesniegts Militārās mobilitātes projektu konkursā. Šim tiltam ir stratēģiska nozīmē, tāpēc to nepieciešams uzturēt attiecīgā kvalitātē, kas spētu nodrošināt arī militārās tehnikas pārvietošanos. 

 

Salacgrīvas tilts ir viens no svarīgākajiem tiltiem visā valstī. Ik dienu to šķērso aptuveni 5000 automašīnu, tajā skaitā kravas automašīnas. Tas ir svarīgs mezgls, lai nodrošinātu ātri un ērti savienojamību ar Igauniju. Cerēsim, ka gadiem ieilgušais tilta renovācijas projekts beidzot tiks atrisināts un jūtamas pārmaiņas sagaidāmas jau pavisam drīz. Ja viss norisināties pēc plāna, sagaidāms, ka darbus varētu sākt jau šogad.  

Līdzīgie raksti

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums