Auto kravu pārvadājumi

Uzticiet savas rūpes par auto kravu pārvadājumiem profesionāļu komandai ar vairāk nekā 16 gadu pieredzi. Aicinām aizpildīt cenas pieprasījuma veidlapu, izmantojot pogu "Uzzināt cenu",  un mūsu speciālisti sazināsies ar visīsākajā laikā.
Ja Jūs interesē  auto kravu pārvadājumi un vēlaties saņemt konsultāciju, lūdzam izmantot pogu “Saņemt konsultāciju” lapas apakšā, mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem.
Auto kravu pārvadājumi ir populārākais pārvadājumu veids klientu vidū. Šī pārvadājuma veida priekšrocības ir izmaksas, kas ir daudz zemākas salīdzinājumā ar aviopārvadājumiem. Auto kravu pārvadājumi ir pieprasīti to piegādes laika dēļ, kas ir daudz ātrāks, nekā izmantojot jūras kravu pārvadājumus. Turklāt, tieši auto kravu pārvadājumi ir viselastīgākie, ja negaidīti jāmaina vai jāpārplāno maršruti vai jāmaina piegādes laiks. Atšķirībā no pārējiem pārvadājuma veidiem (pa gaisu, jūru, dzelzceļu) piegādes, izmantojot auto kravu pārvadājumus var tikt īstenotas jebkurā objektā, ja tas ir sasniedzams, izmantojot autoceļu infrastruktūru. Auto kravu pārvadājumi ir neaizvietojami izmantojot pārējos pārvadājumu veidus, lai kravu nogādātu uz vai no ostas, stacijas vai lidostas. Šis pārvadājuma veids būs īpaši piemērots gadījumos, ja jāmēro vidējas distances pa Latviju un Eiropu. Auto kravu pārvadājumi tiek uzskatīti par drošāko kravas pārvadājuma veidu, jo krava netiek pakļauta atkārtotai pārkraušanai. Arī kravas iepakošana ir salīdzinoši vienkāršāka un izmaksā mazāk.
auto kravu pārvadājumi

Lieliska un ilggadēja reputācija

Mūsdienu dzīves ritmu nosaka pieaugoša steiga, kas ir jūtama praktiski visās nozarēs. Arī kravu pārvadājumos. Urusus Forwarding vairāk kā 15 gadu veiksmīgas prakses laikā esam iemācījušies adaptēties arvien pieaugošajām klientu prasībām un ekspektācijām saistībā ar piegāžu ritmu, konkurētspējīgām cenām un kravu drošību. Kvalitatīva klientu prasību izpilde ir kļuvusi pašsaprotama, tomēr joprojām veltām lielu uzmanību tam, lai būtu pārliecināti, ka nodrošinām klientiem viņu prasībām un vēlmēm nemainīgi kvalitatīvus un atbilstošus pakalpojumus. Esam pateicīgi par klientu uzticību un atzinību!
auto kravu pārvdājumi

Elastīga pieeja jūsu vajadzībām

Mūsu klientu vidū ir dažādu kategoriju un lieluma uzņēmumi. Katram no tiem ir individuāls kravu pārvadājumu ritms un savas prasības attiecībā uz piegādēm – vieniem tās var būt prasības šoferiem ierasties atstarojošā apģērbā, citiem auto kravu pārvadājumi jāveic ar noteikta veida piekabēm. Liela vairumtirgotāja uzņēmuma kravu pārvadājumu ritms un prasības atšķiras no tām, kādas ir, piemēram, nelielam veikaliņam. Individuāla pieeja ļauj izprast katra klienta vajadzības un apmierināt visdažādāko nozaru un kategoriju uzņēmumu prasības.

Auto kravu veidi

Gadu laikā izveidotais, plašais loģistikas tīkls ļauj Ursus Forwarding speciālistiem organizēt jebkāda veida kravu transportēšanu, praktiski neierobežojot klientus maršruta izvēlē. Mūsdienīgi tehnoloģiju risinājumi un operatīva informācijas plūsma nodrošina nepārtrauktus pārskatus par kravas atrašanās vietu un transportēšanas procesa norisi.
Auto kravu pārvadājumi tiek dalīti dažādi – pēc maršruta, vietējie un starptautiskie, pēc pārvadājuma veida – pasažieri un kravas. Ursus Forwarding piedāvā kravu pārvadājumus, kas, savukārt, iedalās sīkāk pēc transporta līdzekļu un piekabju veidiem. Piedāvājuma klāstā ir turpmāk minētie kravas automobiļu un piekabju veidi.

Tenta puspiekabes:

Auto kravu pārvadājumi visbiežāk sastopami ar šo piekabes veidu. Tenta tipa piekabju priekšrocība ir to daudzveidīgā izmantošana. Ar tām tiek veikti gan saliktu kravu pārvadājumi*, gan pilnas masas kravu pārvadājumi**. Ar tām var pārvadāt ļoti plašu preču klāstu – sākot ar stādiem un beidzot pat ar pirtiņām. Saliktu kravu pārvadājumu gadījumā vienā piekabē var atrasties, piemēram, sadzīves tehnika, dažādi materiāli, apavi, dzērieni, velosipēdi, automobiļu rezerves daļas un cita veida kravas. Prasmīgi plānojot, iepakojot un iekraujot kravu, šī veida piekabju potenciāls var tik izmantos pilnībā. Šo piekabju tenta pārsegs ir viegli demontējams gan no piekabes sāniem, gan arī no tās jumta. Tas paver plašākas iespējas kravas iekraušanai vai izkraušanai, ja kravas specifikas vai parametru dēļ tās novietošanai piekabē ir nepieciešama sānu iekraušana vai iekraušana no augšas. Ar tenta puspiekabēm ir iespējams pārvadāt arī bīstamās kravas (ADR). Šādā gadījumā attiecīgajam kravas automobilim ir jābūt aprīkotam ar īpašu ekipējumu, kā arī autovadītāja rīcībā ir jābūt derīgam ADR sertifikātam, kas apliecina viņa zināšanas šādu kravu pārvadājumu organizēšanā. Ursus Forwarding piedāvātie auto kravu pārvadājumi ir pieejami arī ar arī šādām prasībām atbilstoši transportlīdzekļi.

* Vienā piekabē tiek sakrautas vairāku atsevišķu saņēmēju kravas.
** Visa piekabe tiek izmantota viena saņēmēja kravai.

Platformas:

Lielgabarīta (negabarīta) kravu pārvadājumu platformas
Piekabes, kas paredzētas kravai, kas pārsniedz loģistikas standartos norādīto kravu izmērus un/vai svaru. Ar šāda tipa platformām tiek veikti lauksaimniecības un mežizstrādes tehnikas, moduļu māju, industriālās tehnikas, vides objekti, dažādu veidu metāla konstrukciju un citu lielgabarīta auto kravu pārvadājumi.

Jūras konteineru platformas
Šīs platformas tiek izmantotas jūras konteineru pārvadājumiem. Pārsvarā, izmantojot jūras konteineru platformas, konteineri tiek nogādāti no ostas līdz kravas saņēmējam vai otrādi. Atsevišķos gadījumos, izmantojot šādas platformas, konteineri no ostām tiek nogādāti citās valstīs, kuru teritorijā nav tiešas piekļuves jūras ceļiem.

Atvērtā tipa platformas
Šāda veida platformas ir parastās piekabes, kas nav aprīkotas ar tenta pārsegu. Auto kravu pārvadājumi ar atvērtā tipa platformām tiek izmantoti dažādu veidu būvmateriālu un ar ceļu būvi saistītos pārvadājumos, metāla konstrukciju, dažādu veidu taras un cita veida kravu pārvadājumos.

Refrižeratori:

Auto kravu pārvadājumi ar refrižeratora tipa piekabēm spēj nodrošināt transportējamās kravas specifikai atbilstošu temperatūru visa pārvadājuma laikā. Pēc klienta pieprasījuma pieejama izdruka no refrižeratora temperatūras rakstītāja par uzturēto temperatūru pārvadājuma laikā. Lai arī ar šāda veida piekabēm ir iespējams pārvadāt praktiski jebkura veida kravas, parasti refrižeratora tipa piekabes tiek izmantotas tādu preču transportēšanai, kuru pārvietošana nav iespējama bez noteikta temperatūras režīma ievērošanas. Piemēram, pārtikas kravu pārvadājumos, alkoholisko izstrādājumu pārvadājumos, augļu un dārzeņu pārvadājumos, ziedu un dažādu stādu pārvadājumos, gaļas pārvadājumos, medicīnas preču pārvadājumos un citu temperatūras režīmam pakļautu kravu pārvadājumos.

Līdzīgi kā ar tenta piekabēm arī ar refrižeratora tipa piekabēm ir iespējams pārvadāt bīstamās kravas (ADR). Transportlīdzeklim ir jābūt aprīkotam ar īpašu ekipējumu, savukārt autovadītāja rīcībā ir jābūt derīgam ADR sertifikātam, kas apliecina viņa zināšanas šādu kravu pārvadājumu veikšanā. Ursus Forwarding rīcībā ir transporta līdzekļi un personāls, atbilstoši prasībām.

Kravas furgoni mikroautobusi:

Neņemot vērā kravas mikroautobusu salīdzinoši nelielo kravas telpu, to galvenā priekšrocība ir piegādes ātrums. Parasti šo nelielo kravas automobiļu pakalpojumi tiek izmantoti tieši steidzamos gadījumos. Salīdzinājumā ar parasto kravas automobili, izmantojot kravas mikroautobusu, kravu var nogādāt galamērķī ievērojami ātrāk. Savukārt kravas furgoni pārsvarā ir aprīkoti ar lifta platformām, kas padara šos transporta līdzekļus īpaši ērtus kravu piegādes vai uzkraušanas funkciju pildīšanai, ja to nav iespējams veikt, izmantojot lielo kravas automobili. Lieliska alternatīva gadījumos, kad kravas piegādes vai uzkraušanas vieta nav aprīkota ar rampu. Kravas furgoni tiek izmantoti arī tuvo distanču starptautiskajiem kravu pārvadājumiem.

Ursus Forwarding piedāvā visu veidu auto kravu pārvadājumus un ar tiem saistītos pakalpojumus, piemēram, kravu apdrošināšanu, noliktavas pakalpojumus, muitas brokeru pakalpojumus un atsevišķos gadījumos arī iekraušanas/izkraušanas procesa organizēšanu. Ursus Forwarding auto kravu pārvadājumi katru nedēļu tiek nodrošināti ar vairāk nekā 150 kravas transporta vienībām. Pateicoties rūpīgi plānota ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ, tās salīdzinoši īsā laikā spēj reaģēt praktiski uz jebkuru pasūtījumu. Auto kravu pārvadājumi tiek veikti, izmantojot savu autoparku, kā arī mūsu partneru kravas sastāvus un termināļus, lai klientu vēlmes pildītu izcili.
Ursus Forwarding piedāvā visu veidu auto kravu pārvadājumus un ar tiem saistītos pakalpojumus, piemēram, kravu apdrošināšanu, noliktavas pakalpojumus, muitas brokeru pakalpojumus un atsevišķos gadījumos arī iekraušanas/izkraušanas procesa organizēšanu. Katru nedēļu mūsu rīcībā ir vairāk nekā 150 kravas transporta vienības. Rūpīgi plānota ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ tās salīdzinoši īsā laikā spēj reaģēt praktiski uz jebkuru pasūtījumu. Piegādes tiek veiktas, izmantojot savu autoparku, kā arī mūsu partneru kravas sastāvus un termināļus.

BUJ

Biežāk uzdotie jautājumi par auto kravu pārvadājumiem

Kāda informācija ir nepieciešama, lai aprēķinātu cenu auto kravu pārvadājumam?

Lai aprēķinātu izmaksas, būtu nepieciešama šāda informācija:
 1. iekraušanas vieta (adrese vai pasta indekss);
 2. kravas piegādes vieta (adrese vai pasta indekss);
 3. kravas apjoms; kravas apraksts;
 4. kravas gatavības un vēlamais piegādes datums.

Kā veidojas kopējā auto kravu pārvadājumu cena?

Auto kravu pārvadājumu cenas ir mainīgas. Tās mainās atkarībā no pieprasījuma, sezonalitātes un citiem ārējiem faktoriem, taču pamatā kravu pārvadājumu cenas veidojas no turpmāk minētajām pozīcijām.

1. Kravas apjoms un svars.
Katra automobiļa kravnesība, kā arī kravas telpas apjoms ir ierobežots. Jo lielāku daļu automobiļa kravas nodalījuma aizņem Jūsu krava, jo lielāku daļu kopējo automobiļa attiecīgā reisa izmaksu Jums nāksies segt. Ja krava nav apjomīga, taču smaga, par kalkulācijas pamatu tiks ņemts kravas svars. Liela daļa pārvadātāju veic aprēķinu, pieņemot, ka 1750 kg atbilst vienam kravas metram jeb 1 LDM. Tas nozīmē: pat ja Jūsu krava apjoma ziņā aizņem tikai 1 LDM, taču sver 5250 kg, cena tiks aprēķināta par 3 LDM saskaņā ar iepriekš minēto aprēķinu. Kopējā standarta tenta puspiekabes kravnesība ir apmēram 24 tonnas, savukārt ietilpība ‒ 13,6 kravas metrus jeb LDM. Aprēķinot cenas kravu pārvadājumiem, tiek ņemts vērā Jūsu kravas apjoms, izvērtējot gan svara, gan apjoma kritērijus.

2. Kravas veids.
Ja Jūsu krava ir klasificējama kā bīstama (ADR) vai, piemēram, prasa noteiktas temperatūras uzturēšanu, ir jāņem vērā, ka pakalpojuma izmaksas būs augstākas nekā transportējot parastu kravu. Kravām, kuru transportēšanai ir nepieciešams īpašs aprīkojums vai ir jāievēro īpaši nosacījumi vai instrukcijas, pārvadājuma cena vienmēr būs augstāka nekā standarta kravu transportēšanas izmaksas.

3. Attālums.
Vienlīdz svarīgs kravu pārvadājumu cenas faktors ir veicamais attālums. Jo lielāks attālums automobilim ir jāveic, jo vairāk degvielas tā patērēs. Līdztekus degvielai mūsdienās viena no pārvadātāju pamata izdevumu pozīcijām ir ceļu maksa, kas atkarībā no valsts pārvadātājam ir jāmaksā par katru nobraukto kilometru vai arī par katru dienu, kurā kravas automobilis piedalās satiksmē attiecīgajā valstī. Piemēram, Vācijā cena par katru kilometru, ko pārvadātājs veic ar smago automobili, kas ir aprīkots ar jaunākās paaudzes dīzeļdzinēju (EURO 6), ir 0,187 EUR. Izmantojot vecākas paaudzes dīzeļdzinējus, šī maksa ir augstāka.

4. Papildpakalpojumi.
Aprēķinot auto kravu pārvadājumu cenu, vienmēr tiek ņemtas vērā visas klienta vēlmes, piemēram, kravas apdrošināšana, muitas formalitātes vai piegāde ar automobili, kas ir aprīkots ar lifta platformu, u. c. Tie ir papildpakalpojumi, kas noteikti ietekmēs kopējo pārvadājuma cenu.

Kādi ir palešu izmēri?

Palete ir taisnstūra formas, plakans, ar īpašām atverēm ērtai kravas apstrādei ar dakšu iekrāvēju vai paliktņu ratiņiem. Populārākais Eiropā izmantojamo paliktņu veids ir eiropalete (epll, epal). Sīkāk ar paliktņu izmēriem aicinām iepazīties šeit: Palešu izmēri.

Vai šobrīd aprēķinātā kravu pārvadājuma cena būs derīga arī pēc vairākiem mēnešiem?

Auto kravu pārvadājumu cenas ir atkarīgas no tādiem mainīgiem faktoriem kā degvielas cenas, sezonalitāte, pieprasījums u. c., tādēļ izmaksas, par kādām krava tiek transportēta šobrīd, var atšķirties no tās, par kuru identiska krava tika vesta pirms vairākiem mēnešiem, tādēļ iesakām noskaidrot precīzu pārvadājuma cenu pirms katras plānotās transportēšanas. Īpaši, ja starp pārvadājumiem ir pagājis ilgs laiks.

Vai varēšu izsekot kravas statusam un jau iepriekš zināt, kad krava tiks piegādāta?

Mūsu speciālisti nepārtraukti uzrauga visu transportējamo kravu kustību un to aktuālo atrašanās vietu, tādēļ pēc mūsu klientu pieprasījuma varam operatīvi sniegt informāciju gan par kravas aktuālo atrašanās vietu, gan arī par precīzu datumu un laiku, kurā tiek plānota kravas nogādāšana galamērķī. Lielākā daļa mūsu kravas automobiļu ir aprīkoti ar GPS sistēmu, kas ļauj tiešsaistes režīmā sekot līdzi automobiļa atrašanās vietai.

Kas ir CMR pavadzīme?

CMR pavadzīme ir starptautisko autopārvadājumu galvenais kravas pavaddokuments. Šajā dokumentā tiek norādīti visi dati saistībā ar attiecīgo auto kravas pārvadājumu. No CMR pavadzīmes var uzzināt, kas, ko un kādā apjomā ir pārvadājis, kādi bija kravas pavaddokumenti, kas bija kravas nosūtītājs, kas saņēmējs, kad krava tika iekrauta, kad piegādāta, kāds bija kravas stāvoklis piegādes brīdī, kā arī citu būtisku informāciju. CMR komplektu veido trīs eksemplāri, kas pienākas kravas nosūtītājam, pārvadātājam un saņēmējam. Būtībā CMR pavadzīme ir uzskatāma par trīspusēju līgumu starp kravas nosūtītāju, pārvadātāju un saņēmēju, kas ir noslēgts, pamatojoties uz CMR konvencijas noteikumiem. Turklāt CMR pavadzīme kalpo par pierādījumu šī līguma izpildei vai neizpildei. Pieņemot kravu, saņēmējam obligāti ir jānovērtē saņemtās kravas stāvoklis. Konstatējot jebkādus kravas bojājumus, ir jāveic attiecīgas atzīmes CMR pavadzīmē, kas kalpo par pierādījumu kravas stāvoklim piegādes brīdī.

Vai parūpēsieties par kravas atmuitošanu un piegādi līdz mūsu durvīm?

Ursus Forwarding nodrošina visus ar auto kravu pārvadājumiem saistītos papildpakalpojumus, kas iekļauj arī piegādes no durvīm līdz durvīm, muitas formalitātes, noliktavas pakalpojumus, piegādes ar lifta automobiļiem u. c.

Kādas fūres/platformas/mašīnas ir pieejamas?

Gadu laikā esam secinājuši, ka mūsu klienti pārstāv plašu nozaru spektru, kas nozīmē, ka ir nepieciešama daudzveidīgā automašīnu un piekabju pieejamība. Klientiem piedāvājam dažādas opcijas – kravas mikroautobusus, standarta kravas mašīnas, piekabes. Piedāvājam dažādu izmēru kravas auto ar temperatūras režīmu, ar vai bez pacēlājiem. Īpaši lielām un nestandarta kravām piedāvājam daudzasu piekabes atkarībā no kravas specifikas.

Ko darīt, ja kravai nepieciešama uzglabāšana?

Ursus Forwarding piedāvā dažādu noliktavu pakalpojumus. Piemēram, īstermiņa un ilgtermiņa uzglabāšanu. Uzņēmumiem ir iespēja saņemt individuālu piedāvājumu, kas atbilst preču specifikai un sniedz drošu un atbildīgu uzglabāšanas risinājumu. Papildus piedāvājam kraušanās darbus - specializētas tehnikas un roku darbu kombināciju nodrošinās preču drošību. Piedāvājam kravu konsolidāciju mūsu noliktavas telpās, kas ļauj pieņemt un uzglabāt vairāku nosūtītāju kravas, lai tās tālāk transportētu ar vienu pavaddokumentu. Mūsu speciālisti izstrādās individuālu sadarbības piedāvājumu, nodrošinot gan importa, gan eksporta kravu konsolidācijas darbus un iespēju organizēt vietējo vai starptautisko transportu.

Vairāk par noliktavu pakalpojumiem šeit.

Kāds ir tipiskais kravas tranzīta laiks auto pārvadājumos?

Tranzīta laiks ir atkarīgs no dažādiem faktoriem – no veicamā attāluma, no galamērķa un sākuma punkta, no satiksmes organizācijas un valstu teritorijām, kuras nepieciešams šķērsot. Īsās distances(tās pašas valsts robežās vai kaimiņu valstis) var aizņemt vienu līdz trīs dienas. Vidējās distances (jāšķērso vairāku valstu robežas) - trīs līdz septiņas dienas. Garās distances Eiropā (ievērojami attālumi) var tikt veiktas no septiņām līdz 14 dienām. Jāņem vērā, ka teritorijās, kuras atrodas uz salām, piemēram, Malta vai Kipra, piegādes termiņi ir garāki, jo tās ir atkarīgas no jūras transporta. Piegādes laiku, protams, ietekmē arī muitas procedūras galamērķa atrašanās valstī – cik dziļi iekšienē tās atrodas. Jārēķinās, ka jebkuru piegādi var ietekmēt neparedzēti apstākļi – satiksme, tehniskas problēmas, streiki un citi. Precīzākus piegādes laikus var sniegt loģistikas speciālists brīdī, kad iepazīts kravas veids un citas pārvadājuma specifikācijas.

Kādi kravu veidi var tikt pārvadāti ar auto pārvadājumiem?

Auto kravu pārvadājumi ir piemēroti dažādiem kravu veidiem – vispārīgas un ātrbojīgas preces, bīstamās kravas (atbilstoši normatīvajiem aktiem), lielgabarīta kravas, patēriņa preces, automobiļi, rūpnieciskās iekārtas un citas preces.

Ko sedz CMR apdrošināšana?

CMR apdrošināšana attiecas uz konkrētu apdrošināšanas veidu, kas sedz pārvadātāja/ekspeditora profesionālo atbildību, veicot preču pārvadāšanu konvenciju ietvaros. CMR apdrošināšana parasti ietver risku un saistību segšanu, kas saistīti ar preču pārvadāšanu pa ceļiem pie starptautiskiem pārvadājumiem, piemēram, zudumiem, bojājumiem, zādzībām un kavējumiem. Tā nodrošina finansiālu aizsardzību pārvadāšanas procesā iesaistītajām pusēm, ieskaitot nosūtītāju, pārvadātāju un saņēmēju. Jārēķinās, ka CMR apdrošināšana sedz ierobežotu daļu no preces vērtības, aptuveni 10 eiro par kilogramu. Pēc mūsu pašu pieredzes, klientiem iesakām – ja krava ir vērtīga, rekomendējam papildus apdrošināšanu. “Tas nenotiks ar mani” taktika diemžēl sevī iekļauj lieku risku - drošāk vienmēr ir apdrošināt!

Ko sedz papildu kravu apdrošināšana?

Atšķirībā no CMR, krava tiek apdrošināta par visu summu. Papildu kravas apdrošināšana var segt šādus zaudējumus un bojājumus - Fiziskie bojājumi: Tas ietver preču fizisku bojājumu vai sabojāšanos, piemēram, saskaroties ar citām kravām, izkraušanas procesa laikā vai ceļa negadījumu rezultātā. Zaudējumi un zādzības: Zaudējumi saistīti ar zādzību, nozaudēšanu vai krāpniecisku darbību, kas notiek preču pārvadāšanas laikā. Dabas katastrofas: Zaudējumi, kas saistīti ar dabas katastrofām, piemēram, plūdiem, zemestrīcēm, viesuļvētrām vai ugunsgrēkiem. Transporta kavējumi: Dažas polises var segt zaudējumus, kas saistīti ar kravas piegādes kavējumu, kas var izraisīt potenciālus finansiālus zaudējumus klientiem. Apdrošināšanas likme atšķiras dažādām preču kategorijām, piemēram, vispārējas preces, metāls, koks, medicīnas aprīkojums, Led lampas un citi.

Kas jāņem vērā papildus apdrošināšanā lietotai precei?

Lietotu preču pārvadājumos ir iespējams preci apdrošināt, taču jāņem vērā, ka tā nesegs atsevišķas pozīcijas, piemēram, skrāpējumus. Lai apdrošinātos pret skrāpējumiem, ir iespējams pasūtīt apdrošināšanas novērtētāju, kas plānoto kravu novērtē, aizpilda informāciju par tās stāvokli un fotogrāfijās fiksē tās stāvokli. Jārēķinās, ka tas ir visai dārgs papildus pakalpojums, kas ieteicams gadījumos, ja preces vērtība ir ļoti augsta.

Kādos gadījumos nepieciešams kravas auto aprīkots ar liftu?

Kravas auto ar liftu ir tāds auto, kas aprīkots ar automātisku pacēlāju kravas nodalījuma aizmugurē. Šāda tipa auto nepieciešams gadījumos, ja piegādes vietā nav pieejams pacēlājs vai rampa iekraušanai un izkraušanai. Vidējais augstums no kravas nodalījuma līdz zemei ir aptuveni 125 cm. Līdz ar to, ja, piemēram, tiek piegādāta palete ar minerālmēslojumu uz privātmāju, visticamāk būs nepieciešams kravas auto ar liftu, kas kravu nocels līdz zemes līmenim un tālāk ar palešu ratiņiem nogādās paredzētajā vietā.

Kas jāņem vērā vedot bīstamo kravu?

Bīstamo kravu pārvadājumos par kravas iepakojumu un marķējumiem ir atbildīgs nosūtītājs. Tiem jābūt atbilstoši pieņemtajiem starptautiskajiem standartiem. Jārēķinās, ka ne kurš katrs pārvadājuma veids var būt piemērots bīstamajām kravām. Arī pārvadājuma izmaksas būs augstākas, jo kravas auto jābūt specializētam aprīkojumam un kravu šoferiem jābūt ADR sertifikātam.

Kas jāņem vērā vedot lielas vērtības kravu?

Ja krava ir ar augstu vērtību, aicinām noformēt papildus apdrošināšanu. Apdrošināšana, kas jau ir iekļauta cenā – CMR sedz aptuveni 10 EUR par katru kravas kilogramu. Līdz ar to klientus vienmēr papildus brīdinām par riskiem. Lai arī mūsu speciālisti dara visu, lai pārvadājums būtu maksimāli drošs, diemžēl var rasties neparedzamas situācijas, kas nav atkarīgas no mūsu puses, piemēram, satiksmes negadījumi, zādzības.

Kas jāņem vērā vedot trauslu kravu?

Vedot trauslu kravu jārēķinās ar papildu piesardzību, lai novērstu bojājumu risku. Pirmkārt, jāparūpējas par iepakošanu, izmantojot piemērotus aizsargmateriālus, piemēram, burbuļplēvi un putuplastu. Obligāti jānorāda starptautiski atpazīstami marķējumi trauslām kravām. Pats būtiskākais ir kravu cieši nostiprināt, lai novērstu tās kustību iepakojuma iekšienē. Trauslas kravas ieteicams pārvadāt bez liekas pārkraušanas - sākumpunktā iekraujot un galamērķī izkraujot. Lielākai drošībai pret zaudējumiem, kravu iesakām apdrošināt.

Kā un kas nostiprina kravu auto kravu pārvadājumos?

Par kravas iepakojumu un nostiprināšanu iepakojumā ir atbildīgs kravas nosūtītājs. Pareizais veids kā stiprināt kravu ir atkarīgs no tās veida, pārvadāšanas līdzekļa un atsevišķām regulām. Ir pāris faktori, kas tiek uzskatīti par labo praksi, viens no būtiskākajiem - atbilstošs iepakojums – pārliecināties, ka krava iepakota tā, lai tā pārvadājumā laikā savā iepakojumā nekustētos, izmantojot paletes, kastes un konteinerus, kur tie nepieciešami. Piemēram, motociklu visdrošāk pārvadāt nostiprinot uz paletes un pāri uzlikt kasti, kas kalpos kā papildus aizsargs. 

Savukārt kravas stiprināšana auto nodalījumā lielākoties ir šoferu pārziņā, kurš atbildīgs arī par kravas vienmērīgu izvietošanu, lai kravas auto pārvadājuma laikā nezaudētu savu stabilitāti. Tāpat šoferi atbilstošās vietās nodrošina kravas stiprina kravu ar siksnām, kur tas nepieciešams. Jāņem vērā, ka atsevišķās valstīs ir noteikumi, ka šoferis nedrīkst atstāt savu kabīni un arī kravas stiprināšana ir nosūtītāja pārziņā.

Kādi dokumenti nepieciešami auto kravu pārvadājumiem?

Galvenais pavaddokuments kravām ir CMR pavadzīme (nolīgums, starp kravas nosūtītāju, autopārvadātāju un kravas saņēmēju, par starptautiskā pārvadājuma veikšanu ar autotransportu), tā sevī iekļauj informāciju par kravas nosūtītāju, autopārvadātāju, kravas saņēmēju, kravas izmērus, svaru un skaitu, un pārvadājuma nosacījumus. Šis dokuments pēc savas būtības ir pierādījums pārvadājuma līguma noslēgšanai. 
Ja krava jāmuito, tad papildus CMR būs arī preces rēķins, kas norāda kravas vērtību un citu svarīgu informāciju, kas nepieciešama muitā, iesaiņotā satura apraksts – detalizēts saraksts ar kravas saturu, daudzumiem un iepakojuma veidu, eksporta vai importa deklarācija, kas sniedz informāciju par kravas vērtību, izcelsmes valsti un tās galamērķi. Ja pārvadājums notiek TIR sistēmā, tad nepieciešama arī TIR karnete, kas vienkāršo muitas procedūras. 

Ja pārvadājuma krava ietilpst kādā no bīstamo kravu klasēm, tad kravai nepieciešama bīstamo preču dokumentācija (dangerous goods shipper's declaration (DGD)), kurā ir informācija par kravas iepakojumu skaitu un apraksts, tuneļu kods, ja tādi maršrutos tiek paredzēti un atļaujas un licences, kas nepieciešamas attiecīgajai bīstamās kravas klasei.

Kāda ir smagākā krava ko drīkst pārvadāt auto kravu pārvadājumi?

Katrā reģionā maksimālo kravu svaru regulē atsevišķi noteikumi. Lai veiktu pārvadājumu, kas pārsniedz noteiktās normas, nepieciešamas nokārtot speciālas atļaujas. Atļautais svars ir atkarīgs no piekabes asu skaita un kravas izmēriem. Latvijā it kravas automašīnu pieļaujamais svars ir 24 tonnas bez papildus atļaujām.

Vai ir kādas papildus izmaksas ar kurām man jārēķinās?

Ursus Forwarding speciālisti piedāvājumu veido uz klientu sniegtās informācijas pamata. Tādēļ būtiski informāciju par kravu sniegt maksimāli detalizētu. Papildus izmaksas var rasties atsevišķos specifiskos gadījumos. Iekraušanās laiks - pārvadājuma piedāvājumā tiek vienmēr ierēķināts uzkraušanās laiks. Ja kādu iemeslu dēļ tas tiek pārsniegts, piemēram, pēdējā brīdī saplīsusi tehnika, piedāvājumam var rasties papildus izmaksas. Nepatiesa informācija par kravas izmēriem un svaru - Ja kravas izmēri un svars pārsniedz norādīto, tas liekāko tiesu nozīmēs plašāku kravas telpas aizņemšana un lielākas izmaksas. Nepilnīga informācija par kraušanās vietām – ja tomēr ne solītā pacēlāja, ne rampas nav – krava var netikt paņemta un tiks izrakstīts rēķins par izsaukumu. Kā jau sākumā minējām – tie ir atsevišķi gadījumi, jo sīkāka informācija par pārvadājumu, jo mazāka iespēja papildus izmaksām.

Kas notiek, ja kravas piegāde kavējas?

Kravas piegāde var kavēties dažādu iemeslu dēļ – tā var būt kavēšanās citā piegādes vietā, avārija vai satiksmes traucējumi. Ja šādas situācija rodas, tad Ursus Forwarding speciālisti identificē problēmu un operatīvi meklē risinājumus.

Vai jums ir kādas atsauksmes no klientiem?

Mēs ļoti novērtējam katru sadarbību ar klientiem un vienmēr priecājamies saņemt atzinību vai ieteikumus mūsu darbības uzlabošanai. Aicinām iepazīties ar dažām mūsu atsauksmju sadaļā.

Auto kravu pārvadājumi ar pozitīvu reputāciju

Labākais piedāvājums pakalpojumam "auto kravu pārvadājumi" ir vien dažu klikšķu attālumā. Izmantojiet pogu “Uzzināt cenu” un saņemiet mūsu piedāvājumu visīsākajā laikā! Ar prieku uzņemsimies Jūsu auto kravu pārvadāšanu un ar to saistītos uzdevumus, kļūstot par Jūsu uzticamo loģistikas partneri!

Darba laiki

 • P9.00 - 17.00
 • O9.00 - 17.00
 • T9.00 - 17.00
 • C9.00 - 17.00
 • P9.00 - 17.00
 • S -
 • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums