Jūras kravu pārvadājumi

Uzticiet savas rūpes par jūras kravu pārvadājumiem profesionāļu komandai ar vairāk nekā 16 gadu pieredzi. Aicinām aizpildīt cenas pieprasījuma veidlapu, izmantojot pogu "Uzzināt cenu", un mūsu speciālisti sazināsies ar Jums visīsākajā laikā.
Ja Jūs interesē jūras kravu pārvadājumi un vēlaties saņemt konsultāciju, lūdzam izmantot pogu “Saņemt konsultāciju” lapas apakšā, mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem.
Jūras kravu pārvadājumi visbiežāk tiek izmantoti gadījumos, kad krava jāpiegādā tālākā galamērķī un tās piegādes laiks nav prioritāte. Īsākos maršrutos jūras kravu pārvadājumi var zaudēt savu rentabilitāti. Tiek lēsts, ka jūras kravu pārvadājumi noteiktos gadījumos var izmaksāt pat vairāk kā desmit reizes lētāk kā avio pārvadājumi, taču jārēķinās ar lielāku formalitāšu apjomu. Ursus Forwarding komanda gadu laikā ir veiksmīgi realizējusi dažādus daudzveidīgus projektus, izmantojot tieši jūras kravu pārvadājumus.
jūras kravu pārvadājumi latvijā

Jūras kravu pārvadājumu priekšrocības

Jūras kravu pārvadājumu galvenās priekšrocības ir izmaksas, kas ir zemākas salīdzinājumā ar citiem kravu pārvadājumu veidiem. Papildus tam - attāluma iespējas, kas ļauj transportēt kravas krietni lielākā attālumā salīdzinājumā ar autotransportu. Dažādība ‒ jūras kravu pārvadājumi piedāvā iespēju transportēt visdažādākos kravu veidus. Kravnesība, kas jūras kravu pārvadājumu gadījumā ir ievērojami lielāka salīdzinājumā ar citiem pārvadājumu veidiem.
Jūras kravu pārvdājumi

Jūras ceļi bez sastrēgumiem!

Jūras kravu pārvadājumi nav atkarīgi no ceļu būves, sastrēgumiem vai cita veida potenciālajiem infrastruktūras šķēršļiem, kas mēdz būt sastopami, piemēram, autokravu pārvadājumos. Pateicoties ūdens ceļiem, jūras kravu pārvadājumi pārsvarā norit bez vērā ņemamām laika nobīdēm no sākotnēji ieplānotajiem izpildes datumiem.

Jūras kravu veidi

Ursus Forwarding ik dienas nodrošina klientiem turpmāk minētos jūras kravu pārvadājumu veidus.

Pilnu kravu jūras pārvadājumi
(FCL - Full Container Load)

Jūras kravu pārvadājumi, kuros krava aizņem visu konteineru. Šis kravu pārvadājumu veids piemērots, ja plānotā krava ir apjomīga
un ir nepieciešama visa konteinera kravas telpa.

Pilnu kravu jūras pārvadājumi nozīmēs, ka atsevišķs konteiners
tiek rezervēts vienam klientam un tajā netiek iekrauts un vests
nekas cits.

Lielgabarīta (negabarīta) kravu
jūras pārvadājumi

Viena no jūras kravu pārvadājumu priekšrocībām ir salīdzinoši zemās izmaksas, tādēļ jūras kravu pārvadājumi bieži tiek izmantoti apjomīgu negabarīta kravu transportēšanai. Savā praksē pārsvarā saskaramies ar dažādu iekārtu, lauksaimniecības tehnikas, rūpnieciskās tehnikas un to rezerves daļu jūras pārvadājumiem. Nereti jūras kravu pārvadājumi tiek izmantoti moduļu māju pārvadājumiem.

Refrižeratoru jūras kravu pārvadājumi

Izsakoties tautas valodā, refrižeratoru konteineri ir lieli ledusskapji, kuros tiek pārvadātas kravas, kurām ir nepieciešama noteiktas temperatūras uzturēšana. Pārsvarā ar šāda tipa konteineriem tiek pārvadātas tādas preces kā gaļa, augļi, zivis, piena produkti, ziedi, medikamenti un citas preces, kuru transportēšanai ir nepieciešams temperatūras režīms.

Saliktu kravu jūras pārvadājumi
(LCL - Less than Container Load)

Jūras kravu pārvadājumi, kuros tiek pārvadātas vairākas dažādas kravas vienā konteinerā. Piemērots gadījumos, ja kravas apjoms ir neliels. 

Izvēloties saliktas konteinera kravas jeb LCL jūras pārvadājumu, krava tiks pārvadāta vienā konteinerā kopā ar citu klientu kravām, tādā veidā piepildot visu konteineru. Lai arī šis kravu pārvadājuma veids ir ekonomiskāks, jāņem vērā, ka to izkraušanas laiks ir ilgāks – viena konteinera izkraušana var aizņemt vienu līdz divām dienām.

Bīstamo (ADR)
jūras kravu pārvadājumi

Jūras kravu pārvadājumi nodrošina dažādu veidu bīstamo (ADR) kravu pārvadāšanu. Šādu kravu transportēšana prasa rūpīgu sagatavošanos, sākot ar dažādu valstu regulu ievērošanu, izvēloties kravas specifikai atbilstošu iesaiņojumu, kā arī pareizi apzīmējot pārvadājamo kravu. Jūras kravu pārvadājumi bieži tiek izmantoti naftas produktu, dažādu veidu ķīmisko vielu, gāzes u. c. transportēšanai.

Šķidro kravu jūras pārvadājumi

Jūras kravu pārvadājumi šķidrajiem produktiem tiek veikti, izmantojot cisternas jeb tankkonteinerus, kas iedalās vairākos veidos un tiek izmantoti atkarībā no pārvadājamās kravas specifikas. Pārsvarā, izmantojot šķidro jūras kravu pārvadājumu taru, tiek pārvadāti pārtikas produkti, vīni un stiprie alkoholiskie dzērieni, eļļas, ķīmiskās vielas, gāze, degviela u. c.
Okeāni un jūras klāj 71% Zemes virsmas, tādēļ jūras kravu pārvadājumi ir ļoti populāri, pieprasīti un plaši izmantoti visā pasaulē. Jūras kravu pārvadājumi ir arī viens no senākajiem pārvadājumu veidiem, kas tika izmantots, vēl krietni pirms citām pārvadājumu industrijām. Vēsturnieki uzskata, ka jau senās Romas impērijas laikā bija attīstīti jūras kravu pārvadājumi Indijas okeānā, kas ļāva apgādāt seno Romu ar eksotiskām precēm. Ilgu laiku jūras kravu pārvadājumi bija pārvadājumu līderi, kas ļāva tirgotājiem no dažādām pasaules malām nogādāt savu preci citu zemju tirgos, kā arī atgādāt mājās tālajās zemēs iepirktos labumus.

Mūsdienās jūras kravu pārvadājumi ir attīstījušies līdz milzu industrijai, kas nodrošina kravu apriti starp visiem pasaules kontinentiem. Pateicoties kuģu būves attīstībai, mūsu planētas jūru un okeānu viļņus šķeļ arvien lielāki un grandiozāki kuģi.

Pašlaik lielākā konteineru kravas kuģa ietilpība ir nepilnas 24 000 TEU (20 pēdu ekvivalenta vienības). Pēdējo gadu laikā, kuģniecības nozare, savas flotes palielina ar vien lielākas ietilpības kravas kuģiem. Jūras kravu pārvadājumi pārsvarā tiek veikti, izmantojot jūras konteinerus. Izplatītākie no tiem ir 20 un 40 pēdu konteineri, kuru izmantošana ir visai noderīga, jo konteiners kā tara mazina kravas bojājumu risku, kā arī atvieglo un paātrina iekraušanas/izkraušanas procesus.

Jūras kravu pārvadājumu izaicinājumi

Neskatoties uz pieredzējušām kuģu komandām, jūras kravu pārvadājumi lielā mērā ir atkarīgi no laika apstākļiem. Ostas, kas aizsalst vai ir atkarīgas no plūdiem un sausuma periodiem var apgrūtināt un paildzināt kravu piegādi.

Kravu izsekošana jūrās un okeānos ir apgrūtināta, jo atklātajos ūdeņos joprojām ir zonas, kurās nav ne interneta ne mobilo sakaru tīkla pārklājumu, līdz ar to var būt situācijas, kad, uz kādu brīdi okeāna vidū, kravu izsekot nav iespējams.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem nozarē ir politiskā situācija – tirdzniecības ierobežojumi atsevišķās valstīs, kas veicina jūras konteineru kustības traucējumus. Tas nozīmē jūras konteineru trūkumu un cenu pieaugumu vienā daļā valstu un konteineru uzkrāšanos citās.

Lai arī šim pārvadājumu veidam ir daudz dažādu priekšrocību, jārēķinās ar to, ka jūras kravu pārvadājumi ir jākombinē ar auto kravu pārvadājumiem, lai kravu nogādātu uz un no ostas uz vajadzīgo galamērķi.

Jūras kravu pārvadājumi tiek uzskatīti par vienu no ekoloģiskākajiem kravu pārvadājumu veidiem – izmešu skaits pret pārvadāto kravu apjomu ir niecīgs. Jūras kravu pārvadājumi ir iecienīti starp lielajiem uzņēmumiem tieši šī iemesla dēļ. Turklāt lielākie kuģu ražotāji, kā jauno izaicinājumu uz 2030. gadu ir pieņēmuši izstrādāt jaunu kuģu prototipus, kas nodrošinās ekoloģiskus pārvadājumus, bez kaitīgiem izmešiem.
Pašlaik lielākā konteineru kravas kuģa ietilpība ir 21 000 TEU (20 pēdu ekvivalenta vienības). Jūras kravu pārvadājumi pārsvarā tiek veikti, izmantojot jūras konteinerus. Izplatītākie no tiem ir 20 un 40 pēdu konteineri, kuru izmantošana ir visai noderīga, jo konteiners kā tara mazina kravas bojājumu risku, kā arī atvieglo un paātrina iekraušanas/izkraušanas procesus.

BUJ

Biežāk uzdotie jautājumi par jūras kravu pārvadājumu organizēšanu:

Kāda informācija ir nepieciešama, lai aprēķinātu, cik maksā jūras kravu pārvadājumi?
Lai aprēķinātu izmaksas, būtu nepieciešama šāda informācija:
* piegādes nosacījumi (Incoterms);
* iekraušanas vieta (adrese vai osta);
* kravas piegādes vieta (adrese vai osta);
* kravas apjoms;
* kravas apraksts;
* kravas gatavības un vēlamais piegādes datums.

Jūras kravu pārvadājumi ar pozitīvu reputāciju

Labākais piedāvājums pakalpojumam "jūras kravu pārvadājumi" ir vien dažu klikšķu attālumā. Izmantojiet pogu “Uzzināt cenu” un saņemiet mūsu piedāvājumu visīsākajā laikā! Ar prieku uzņemsimies Jūsu jūras kravu pārvadāšanu un ar to saistītos uzdevumus, kļūstot par Jūsu uzticamo loģistikas partneri!

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums