Konteineru pārvadājumi

Uzticiet savas rūpes par konteineru pārvadājumu organizēšanu un koordinēšanu profesionāļu komandai ar vairāk nekā 16 gadu pieredzi. Aicinām aizpildīt cenas pieprasījuma veidlapu, izmantojot pogu "Uzzināt cenu", un mūsu speciālisti sazināsies ar Jums visīsākajā laikā.
Ja Jūs interesē konteinera kravu pārvadājumi un vēlaties saņemt konsultāciju, lūdzam izmantot pogu “Saņemt konsultāciju” lapas apakšā, mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem.

Konteineru pārvadājumi - priekšrocības un ieguvumi

Konteineru pārvadājumi ir mūsdienīgs kravu piegādes veids, kurā tiek izmantoti īpaši šim nolūkam radīti konteineri. Tas ir drošākais un finansiāli pieejamākais transportēšanas veids kravu nogādāšanai jebkurā vietā pasaulē. Konteineru pārvadājumi var tikt veikti, izmantojot vairākus transporta veidus, tādēļ tie ir uzskatāmi par multimodāliem pārvadājumiem. Konteineru izmantošana līdz minimumam samazina kravas bojājumu vai nozaudēšanas risku, jo konteineru var uzskatīt par atsevišķu kravas iesaiņojumu, kas ir veidots no izturīga metāla un pasargā preci no dažādu ārēju apstākļu iedarbības. Prece tiek pārkrauta no viena transportlīdzekļa otrā, tikai atrodoties tajā pašā konteinerā, kurā to ievietoja kravas nosūtītājs, tas nepieļauj kravas bojājumus pārkraušanas procesā. Ursus Forwarding speciālisti ir guvuši plašu praktisko pieredzi konteineru pārvadājumu organizēšanā un koordinēšanā.

Piedāvājam veikt Jūsu preču transportēšanu, izmantojot konteinerus, kā arī nodrošinām visus ar šo procesu saistītos pakalpojumus, piemēram, kravu apdrošināšanu, muitas formalitātes, piegādes no durvīm līdz durvīm u. c.
Konteineru pārvadājumi

Īsumā par kravu piegādes vēsturi

Doma par kravu kombinētu transportēšanu ar automobiļiem, lai tās vēlāk pārkrautu vilcienos vai kuģos, radās pirms aptuveni 60 gadiem. Kāds transporta uzņēmums nāca klajā ar risinājumu, kas visādā ziņā ievērojami uzlaboja šo procesu. Viņi ievietoja preces konteineros, lai vienkāršotu un paātrinātu preču pārkraušanu no automobiļiem uz kuģiem. Jūras konteineru izmēru starptautisko standartu ieviešanas rezultātā tos kļuva daudz vieglāk pārvadāt kravas automobiļos, vilcienos un kuģos, kā arī apstrādāt ostās visā pasaulē.

Konteineru pārvadājumu veidi:

Ursus Forwarding piedāvā saviem klientiem turpmāk minētos konteineru pārvadājumus.

Konteineru pārvadājumi ar autotransportu

Veicot konteineru pārvadājumus ar autotransportu, krava tiek ievietota īpašā konteinerā, kas pēc iekraušanas procesa tiek plombēts, nodrošinoties pret konteinera neatļautu atvēršanu un gādājot par kravas drošību pārvadājuma laikā. Savas konstrukcijas dēļ konteiners pasargā kravu no dažādu ārējo apstākļu ietekmes, kā arī nepiederošu personu darbībām. Pārvadājumi tiek veikti ar autotransportu, kas ir aprīkots ar īpašām piekabēm ‒ konteinervedējiem. Konteineru pārvadājumi ar autotransportu ir iemantojuši popularitāti, pateicoties cenai, ātrumam un ērtumam. Tie tiek plaši lietoti, jo tieši ar autotransportu visu veidu jūras un dzelzceļa konteineri nonāk ostās vai dzelzceļa termināļos, kur tiek pārkrauti citā transporta veidā tālākai transportēšanai lielākos attālumos. Tāpat ar autotransportu konteineri tiek nogādāti no ostām un dzelzceļa termināļiem preču gala saņēmējiem piegādes valstīs.

Konteineru pārvadājumi ar dzelzceļa transportu

Konteineru pārvadājumi pa dzelzceļu ir iemantojuši popularitāti daudzu eksportētāju un importētāju vidū. Galvenokārt tas ir saistīts ar šī pārvadājuma veida ērtumu un drošumu. Konteineru pārvadājumi pa dzelzceļu līdz minimumam samazina kravas bojājumu risku, sniedz iespēju vienlaikus pārvadāt lielus preču apjomus, kā arī ļauj īstenot lielgabarīta kravu piegādes. Kravu piegādes no stacijas termināļa līdz attālinātām vai grūti sasniedzamām vietām parasti tiek veiktas ar autotransportu, jo konteineru pārvadājumi pa dzelzceļu neparedz iespēju īstenot piegādes no durvīm līdz durvīm, neiesaistot piegādes procesā konteineru pārkraušanu cita veida kravas transportā. Mūsu uzņēmums piedāvā piegādāt Jūsu kravas norādītajam saņēmējam neatkarīgi no tā ģeogrāfiskās atrašanās vietas. Pieredze un pieejamie transportēšanas resursi ļauj mūsu speciālistiem organizēt konteineru pārvadājumus ar dzelzceļa transportu, praktiski neierobežojot mūsu klientus maršruta izvēlē.

Konteineru pārvadājumi ar jūras transportu

Konteineru pārvadājumi ar jūras transportu ir viena no mūsu uzņēmuma pamatdarbībām. Vairāk nekā 15 uzņēmuma darbības gados jūras konteineru pārvadājumu segmentā ir izveidojušies plaši kontakti, neatsverama pieredze un iestrādnes, kas ļauj mūsu speciālistiem organizēt visdažādākās sarežģītības jūras konteineru pārvadājumus gan ar jūras, gan okeāna kuģiem neatkarīgi no maršruta un kravas specifikācijas. Konteineru pārvadājumi ar jūras transportu tiek uzskatīti par vislētāko starptautisko piegādes veidu, kas izceļas ar augstu drošību, jo negadījumu risks ir ļoti zems, kā arī kravas atrodas konteineros, kas līdz minimumam samazina kravu bojājumu risku. Kā trūkumus konteineru pārvadājumiem ar jūras transportu ir jāmin kuģu satiksmes atkarība no laikapstākļiem, kā arī piegādes ātrums, kas ir jūtami lēnāks salīdzinājumā ar konteineru pārvadājumiem ar dzelzceļa transportu.
Kuģu konteineru starptautisko standartu ieviešana atstāja būtisku ietekmi uz globālo tirdzniecību. Ražotājiem bija iespēja iekraut preces konteineros savās rūpnīcās un nosūtīt tās saņēmējiem bez nepieciešamības izkraut preci pa ceļam. Saņēmējiem preces tika piegādātas tajā pašā konteinerā, kurā tās tika iekrautas ražotāja rūpnīcā. Standartizētu jūras konteineru pārvadājumu sākums nozīmēja to, ka ražotnes varēja atrasties ļoti lielā attālumā no to saražoto preču pircējiem, taču, neņemot vērā attālumu, tās joprojām varēja piedāvāt izdevīgu cenu saviem klientiem visā pasaulē.
Standarta konteineri ir veidoti tā, lai tie atbilstu starptautiskajā tirdzniecībā pastāvošajām preču eksportētāju un importētāju prasībām. Pastāv daudzi atšķirīgi jūras konteineru veidi ar dažādiem izmēriem, kas ir pielāgoti visdažādāko preču transportēšanai, sākot ar graudiem un dažādu veidu šķidrumiem, beidzot ar ātrbojīgām precēm un bīstamajām vielām. Standarta 20 un 40 pēdu jūras konteineri ir pasaulē visbiežāk izmantotie konteineri jūras kravu pārvadāšanai. Šie konteineri ir hermētiski noslēgti, taču nav aprīkoti ar dzesēšanas vai ventilācijas iekārtām, kādas ir refrižeratoru vai ventilējamiem konteineriem. 20 pēdu standarta jūras konteiners var pārvadāt kravu, kas ir izvietota uz 11 eiropaletēm. Šādus konteinerus mēdz saukt arī par sauso kravu konteineriem (dry shipping containers vai dry vans).

Konteineru izmēri

20ft and 40ft konteineri
Konteiners
20ft
20ft High Cube
40ft
40ft High Cube
Ārējie izmēri
(L x W x H)
6090mm x 2440mm x 2590mm
6090mm x 2440mm x 2900mm
12180mm x 2440mm x 2590mm
12180mm x 2440mm x 2900mm
Internal 
(L x W x H)
6010mm x 2340mm x 2390mm
6010mm x 2340mm x 2690mm
12110mm x 2340mm x 2390mm
12110mm x 2340mm x 2690mm
Durvju atvērums
(W x H)
2280mm x 2310mm
2280mm x 2580mm
2280mm x 2310mm
2280mm x 2580mm
Taras svars
2050 kg
2230 kg
3750 kg
3890 kg
Neto svars
28430 kg
28250 kg
26730 kg
26590 kg
Maksimālais bruto svars
30480 kg
30480 kg
30400 kg
30480 kg

Ventilējamais kravas konteiners

20 pēdu ventilējamais kravas konteiners ir aprīkots ar ventilācijas sistēmu, ko nodrošina atveres konteinera sānu daļā. Šīs atveres kalpo par gaisa plūsmas un cirkulācijas avotu. Šo īpašību dēļ konteiners ir īpaši piemērots tādu preču pārvadāšanai, kurām ir nepieciešama pastāvīga temperatūra un apstākļi. Pateicoties ventilācijas sistēmai, 20 pēdu ventilējamais konteiners spēj izvadīt karstu gaisu un nodrošināt svaiga gaisa ieplūšanu, novēršot kondensāta veidošanos, kā arī nepakļaujot kravu bojājumiem, ko varētu radīt mitruma iedarbība. Parasti šāda veida konteineros tiek pārvadāta kafija, tādēļ tos mēdz dēvēt arī par kafijas konteineriem.

Refrižeratoru konteineri

Kravas konteineri ar dzesēšanas funkciju ir plašāk pazīstami kā refrižeratoru konteineri. Tie ir aprīkoti ar iekārtu, kas visas transportēšanas laikā spēj uzturēt iestatīto temperatūru no -25 līdz +25 grādiem (pēc Celsija skalas). Pastāv arī tādi refrižeratoru konteineri, kas spēj uzturēt temperatūru līdz -60 grādiem pēc Celsija skalas. Lai arī refrižeratoru konteineri ir aprīkoti ar integrētu iekšējās temperatūras uzturēšanas sistēmu, tiem ir jābūt savienotiem ar ārēju elektroenerģijas devēju, piemēram, kuģa ģeneratoru vai ostas elektroenerģijas barošanas avotu. Pasūtot transportēšanai refrižeratoru konteineru, būtu lietderīgi pārliecināties, ka visā konteinera pārvadājuma maršrutā ir pieejams nepieciešamais aprīkojums konteinera iekšējās temperatūras uzturēšanai. Refrižeratoru konteinerus parasti izmanto, lai pārvadātu tādus saldētus pārtikas produktus kā zivis, gaļa, augļi, kā arī citas ātrbojīgas preces. Šādi konteineri tiek plaši izmantoti arī zāļu un farmaceitisko izstrādājumu pārvadāšanai.

Flat rack konteiners

Flat rack jeb platformas tipa konteineri ir paredzēti tādu kravu transportēšanai, kuru izmēri vai svars neļauj tos ievietot standarta konteineros. Šo konteineru izmēri atbilst 20 vai 40 pēdu standarta konteineru gabarītiem. Flat rack konteineriem nav jumta un sānu, tas atvieglo iekraušanas procesu, ja tas ir jāveic no augšas vai sāniem. Savu īpašību dēļ flat rack konteineri ir īpaši piemēroti tādu smagsvara vai lielgabarīta (negabarīta) kravu pārvadāšanai kā rūpnieciskās iekārtas, celtniecības aprīkojums, lauksaimniecības tehnika vai jebkādas citas smagās tehnikas pārvadāšanai. Šādas kravas uz flat rack konteinera tiek uzkrautas ar celtni vai citu šādām kravām piemērotu iekraušanas tehniku. Tā kā flat rack konteineriem nav sānu un augšējās daļas, būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai nodrošinātu kravas aizsardzību pret spēcīgu lietu vai stipru vēju. Kravas nostiprināšana ar siksnām ļaus kravai noturēties uz konteinera jebkuros laikapstākļos. Pasūtot pārvadājumam flatrack konteineru, pārvadātājam būtu jāsniedz skaidri norādījumi attiecībā uz kravas stiprināšanas vietām, kuras drīkst izmantot kravas celšanai iekraušanas vai izkraušanas procesa veikšanai, piemēram, ar celtni. Tāpat pārvadātājam būtu jāsniedz arī citi ar kravas apstrādi saistīti norādījumi, kas būtu uzskatāmi par būtiskiem. Tas ļaus izvairīties no kravas bojājumiem un citiem nepatīkamiem starpgadījumiem.

Atvērta tipa (open top) konteineri

Open top konteineri tiek iekļauti standarta konteineru kategorijā. To gabarīti atbilst 20 vai 40 pēdu standarta konteineru izmēriem, taču tie atšķiras ar to, ka tiem ir atverams jumts. Šādos konteineros pārvadā kravas, kuru augstums neatbilst parasto konteineru standartam vai, piemēram, kravas, kas ir pārāk smagas, lai tās iekrautu konteinerā ar standarta iekraušanas tehniku, un šim procesam ir jāizmanto celtnis, lai iekrautu kravu no augšas. Atšķirībā no flat rack konteineriem open top konteineriem ir sānu sienas, kas kalpo kā papildu aizsardzība pārvadājamajai kravai. Lai aizsargātu arī kravas augšu, veicot kravu pārvadājumus open top konteineros, tiek izmantots tenta pārsegs. Jāņem vērā, ka konstrukcijas dēļ Open top konteineru augšējais, kravas iekraušanai paredzētais atvērums ir nedaudz mazāks nekā konteinera iekšējā kravas telpa. 20 pēdu open top konteinera maksimālā kravnesība ir aptuveni 28 tonnas, kamēr šāda tipa 40 pēdu konteiners spēj pārvadāt līdz 30 tonnām smagas kravas. Pasūtot šāda tipa konteineru, būtu skaidri jānorāda kravas pacelšanai paredzētie stiprināšanas punkti, kā arī jāsniedz pārvadātājam kravas apstrādes norādījumi.

Tank konteineri (cisterna)

Tank konteineri tiek saukti arī par ISO cisternām. Tie ir konteineri, kas ir paredzēti šķidrumu un dažādu gāzu pārvadāšanai. Tankkonteinerus var izmantot, piemēram, pārtikai paredzēto šķidrumu, tā arī dažādu bīstamo vielu transportēšanai. Izmantojot ISO cisternas bīstamo vielu transportēšanai, ir jāņem vērā papildprasības saskaņā ar bīstamo kravu pārvadāšanas noteikumiem. Ja ISO cisterna jeb tankkonteiners ir marķēts ar bīstamo kravu apzīmējumiem, to nedrīkst izmantot pārtikas šķidrumu pārvadāšanai. Tāpat arī pārtikas šķidrumiem paredzētu ISO cisternu nedrīkst izmantot bīstamo vielu pārvadāšanai. Tankkonteineri atbilst 20 pēdu standarta jūras konteinera gabarītiem. Cisternu izmērs, svars un apjoms, kā arī materiāls no kura tās ir izgatavotas, var atšķirties atkarībā no cisternas lietojuma. Tās tiek izgatavotas no pārvadājamajai kravai neitrāla materiāla un aprīkotas ar iekārtām, kas ļauj izkraušanas procesu veikt gan ar pašteces palīdzību, gan arī izmantojot spiedienu. Cisternas ir nodrošinātas ar termoizolāciju, kā arī ar apsildes sistēmu kravu izkraušanai zemās temperatūrās. Tām var būt dubultās sienas izolējošā materiāla iepildīšanai, kā arī tās var būt sadalītas vairākos nodalījumos.

Konteineru pārvadājumi ar pozitīvu reputāciju

Labākais piedāvājums pakalpojumam "konteineru pārvadājumi" ir vien dažu klikšķu attālumā. Izmantojiet pogu “Uzzināt cenu” un saņemiet mūsu piedāvājumu visīsākajā laikā! Ar prieku uzņemsimies Jūsu kravu pārvadāšanu konteineros un ar to saistītos uzdevumus, kļūstot par Jūsu uzticamo loģistikas partneri!

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums