Incoterms 2020

Uzticiet savas rūpes par kravu pārvadājumiem profesionāļu komandai ar vairāk nekā 16 gadu pieredzi. Aicinām aizpildīt cenas pieprasījuma veidlapu un mūsu speciālisti sazināsies ar Jums visdrīzākajā laikā.
Ja Jūs interesē  kravu pārvadājumi un vēlaties saņemt konsultāciju, lūdzam izmantot pogu “Saņemt konsultāciju” mūsu mājaslapas galvenajā lapā un ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem.
Incoterms – starptautiski noteikumi, par ko vienojušies ārējās saimnieciskās darbības veicēji, lai nodalītu atbildību par risku, kas saistīts ar kravas piegādi, starp pircēju un pārdevēju. Kopā pieņemti 11 noteikumi, no kuriem katrs tiek apzīmēts ar trīs lielajiem angļu valodas burtiem, norādot piegādes nosacījumus. Noteikumi pirmo reizi tika publicēti 1936. gadā, un kopš tā laika tie tiek regulāri atkārtoti izdoti, ņemot vērā loģistikas procesu un komercprakses izmaiņas. No 2020. gada 1. janvāra ir stājusies spēkā jauna Incoterms 2020 noteikumu redakcija, taču tā neatceļ iepriekšējās redakcijas.

Ērtībai un uzskatāmībai izmanto šādu shēmu:

Piegādes noteikumi Kravas iekraušana (konteinerā u.tml.) Izejošā muitošana Piegāde līdz iekraušanas punktam Iekraušana kuģī Transportēšana pa jūru Izkraušana no kuģa Piegāde līdz galamērķim Apdrošināšana Atmuitošana
EXW Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs
FCA Pārdevējs Pārdevējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs
FAS Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs
FOB Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs
CFR Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pircējs Pircējs Pircējs Pircējs
CIF Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pircējs Pircējs Pārdevējs Pircējs
CPT Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pircējs Pircējs Pircējs
CIP Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pircējs
DPU Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pircējs Pircējs
DAP Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pircējs Pircējs
DDP Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pārdevējs Pircējs Pārdevējs

INCOTERMS 2020 ir 11 piegādes noteikumu termini, kas iedalīti 4 grupās:

E grupa

pašizvešana: EXW

F grupa

pārvadāšanas izmaksas sedz pircējs: FCA, FAS, FOB;

D grupa

piegāde: DAP, DPU, DDP.

C grupa

pārvadāšanas izmaksas sedz pārdevējs: CPT, CIP, CFR, CIF;

INCOTERMS 2020 piegādes noteikumu saraksts

1

EXW

EXW – pircējs saņem preci no pārdevēja, to sauc par „pašizvešanu“. Pircējs visu dara pats: nokārto izejošās muitas formalitātes, piegādi un atmuitošanu.
2

FCA

FCA – pārdevējam jānokārto precei izejošās muitas formalitātes un jāiekrauj tā pircēja nodrošinātajā transportā. Pircējam ir pienākums ar pārvadātāja starpniecību izsniegt pārdevējam dokumentu par preces nosūtīšanu PVN atmaksai.
3

FAS

FAS – pārdevējam jāpiegādā prece ostā un jānovieto pretī norādītajam kuģim. Pircējs pieņem preci un veic tās iekraušanu.
4

FOB

FOB – pārdevējs nokārto kravai izejošās muitas formalitātes; pēc tam atbildību pārņem pircējs.
5

CFR

CFR – pārdevējs nokārto kravai izejošās muitas formalitātes, novieto to uz kuģa un piegādā galamērķa ostā. Pēc kravas novietošanas uz kuģa atbildību pārņem pircējs. Kravu apdrošina pircējs.
6

CIF

CIF – pārdevējs nokārto kravai izejošās muitas formalitātes, veic tās iekraušanu un transportēšanu kā CFR gadījumā. Atšķirība no CFR – kravu apdrošina pārdevējs.
7

CPT

CPT – pārdevējs nokārto kravai izejošās muitas formalitātes, veic tās iekraušanu un transportēšanu. Pēc iekraušanas pārvadātāja transportā atbildību pārņem pircējs, kaut arī piegādes izmaksas sedz pārdevējs. Pārdevējam nav jāslēdz apdrošināšanas līgums.
8

CIP

CIP – nokārto kravai izejošās muitas formalitātes, veic tās iekraušanu, pārvadāšanu un izkraušanu; pēc tam atbildību pārņem pircējs. Kravu apdrošina pārdevējs.
9

DPU

DPU (iepriekš DAT) – pārdevējs nokārto kravai izejošās muitas formalitātes, transportē un izkrauj to terminālī; pēc tam atbildību par kravu pārņem pircējs. Pārdevēja pienākumos neietilpst kravas apdrošināšana.
10

DAP

DAP – pārdevējs nokārto kravai izejošās muitas formalitātes, transportē to un piegādā pircējam izkraušanai; pēc tam atbildību par kravu pārņem pircējs. Pārdevēja pienākumos neietilpst kravas apdrošināšana.
10

DDP

DDP – pārdevējam ir jānokārto kravai izejošās muitas formalitātes, jāpiegādā tā pircēja norādītajā vietā, jāizkrauj un jāatmuito. Pārdevēja pienākumos neietilpst kravas apdrošināšana.

Incoterms 2020 un Incoterms 2010 būtiskākās atšķirības

 • DAT ir pārsaukts par DPU, lai nejauktu ar līdzīga nosaukuma DAP – piegādi bez izkraušanas, kā arī lai piegāde būtu iespējama ne tikai termināļos.
 • FCA ļauj pārvadātājam izsniegt pārdevējam konosamentu ar atzīmi „uz kuģa klāja”, kas iepriekš tika slikti ievērots.
 • CIF tāpat kā iepriekš paredz minimālo apdrošināšanas līmeni, bet tiek dota iespēja apdrošināšanas segumu palielināt.
 • CIP paredz obligāto minimālo apdrošināšanas līmeni, bet ir paredzēta iespēja to samazināt.
 • Paredzētas situācijas, kad kravu pārvadā nevis trešās puses pārvadātājs, bet gan ar transportu, kas pieder kādai no pusēm.
 • A9/B9 sadaļā tagad norāda izdevumu sarakstu.
 • Detalizētāk norādīti ar kravu muitas formalitāšu kārtošanu saistītie posmi: eksports, tranzīts, imports.
 • Ir pievērsta lielāka uzmanība drošības jautājumiem.
Speciālisti cer, ka Incoterms 2020 jaunā redakcija būs ērtāka un vienkāršāka lietošanā un palīdzēs ārējās saimnieciskās darbības veicējiem efektīvāk risināt savus uzdevumus.

Loģistikas risinājumi ar kvalitātes zīmi

Labākais piedāvājums ir vien dažu klikšķu attālumā. Izmantojiet pogu “uzzināt cenu” un saņemiet mūsu piedāvājumu visīsākajā laikā! Ar prieku uzņemsimies Jūsu kravu transportēšanu un ar to saistītos uzdevumus, kļūstot par Jūsu uzticamo loģistikas partneri!

Darba laiki

 • P9.00 - 17.00
 • O9.00 - 17.00
 • T9.00 - 17.00
 • C9.00 - 17.00
 • P9.00 - 17.00
 • S -
 • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums