Dzelzceļa kravu pārvadājumi

Uzticiet savas rūpes par dzelzceļa kravu pārvadājumiem profesionāļu komandai ar vairāk nekā 13 gadu pieredzi. Aicinām aizpildīt cenas pieprasījuma veidlapu, izmantojot pogu "Uzzināt cenu" un mūsu speciālisti sazināsies ar Jums visīsākajā laikā.
Ja Jūs interesē dzelzceļa kravu pārvadājumi un vēlaties saņemt konsultāciju, lūdzam izmantot pogu “Saņemt konsultāciju” lapas apakšā, mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem.
Dzelzceļa kravu pārvadājumi ir izdevīgs un ērts kravu transportēšanas veids, ko kā prioritāru izmanto daudzi smagās rūpniecības, kalnrūpniecības, naftas rūpniecības un citu nozaru uzņēmumi. Ursus Forwarding speciālisti ir kravu pārvadājumu nozares profesionāļi, kuri ir guvuši praktisku pieredzi, organizējot dzelzceļa kravu pārvadājumus mūsu klientiem Latvijā un ārvalstīs.
dzelzceļa kravu pārvadājumi

Dzelzceļa kravu pārvadājumu organizēšana

Mūsu uzņēmuma piedāvāto pakalpojumu klāstā ir dzelzceļa kravu pārvadājumu organizēšana un visi ar to saistītie papildpakalpojumi, piemēram, kravu transportēšana no Jūsu uzņēmuma vai ražotnes uz izejas kravas staciju, kraušanas darbi apjomīgai tehnikai, kravu apdrošināšana, muitas formalitātes un piegāde no galējās kravas stacijas līdz kravas saņēmējam.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu veidi

Pieejami dzelzceļa kravu pārvadājumi turpmāk minētajiem kravu veidiem.

Ģenerālās kravas

Tās ir vienkāršas, plašas pieejamības preces, kuras ir saskaitāmas, iesaiņotas vai novietotas, piemēram, uz paletēm, un to specifika neprasa specializētu vagonu izmantošanu transportēšanas procesa veikšanai. Parasti tās tiek transportētas slēgtajos vagonos bez papildprasībām par, piemēram, noteiktas temperatūras ievērošanu. Par ģenerālo kravu var uzskatīt jebkuru kravu, kas atbilst iepriekš minētajam raksturojumam.

Beramās kravas

Tās ir kravas, kas nav raksturojamas kā birstošas, un to sastāvā esošās daļiņas nav viendabīgas. Tās tiek transportētas veseliem vagoniem, neizmantojot papildu taru, neuzskaitot vietu skaitu vai gabalu daudzumu. Dažas no populārākajām beramajām kravām, kas tiek transportētas, izmantojot dzelzceļa kravu pārvadājumus, ir ogles, rūda un malka. Šādas kravas nereti aizņem visu kravas sastāvu.

Šķidrās kravas

Šādas kravas tiek pārvadātas cisternās – cilindriskās tvertnēs. Populārākie šķidro kravu veidi, kas tiek transportēti, izmantojot dzelzceļa kravu pārvadājumus, ir naftas produkti, dažādas skābes, eļļas un citi šķidrumi.
Cisternas tiek iedalītas vairākos veidos un tiek izmantotas atkarībā no transportējamās kravas specifikācijas.

Lielgabarīta (negabarīta) kravas

Lielās kravnesības dēļ dzelzceļa kravu pārvadājumi ir lieliski piemēroti lielgabarīta (negabarīta) kravām. Šādas kravas pārsvarā tiek transportētas uz īpašiem vagoniem platformām, kuras iedalās vairākos veidos un tiek izmantotas atkarībā no pārvadājamās kravas gabarītiem un svara. Parasti šāda veida kravas ir rūpnieciskās iekārtas, militārā tehnika, industriālā tehnika, lauksaimniecības tehnika u. c.

Birstošās kravas

Tās ir kravas, kuras veido liels daudzums viendabīgu gabalu, graudu vai daļiņu. Šādu kravu galvenā iezīme ir to birstamība, tādēļ birstošo kravu transportēšana nav iespējama bez hermētiskām tilpnēm, kas nepieļauj kravu izbiršanu, veicot šāda veida kravu dzelzceļa pārvadājumus. Parasti pārvadājamā birstošā krava ir graudi, kuru transportēšana tiek veikta īpaši šāda veida kravām paredzētos vagonos.

Refrižeratoru kravas

Refrižeratora kravas ir ātrbojīgas kravas, kā arī kravas, kuru ķīmiskais sastāvs vai cita veida specifika prasa noteiktas temperatūras uzturēšanu visā transportēšanas laikā. Atkarībā no transportējamās kravas veida refrižeratoru vagoni spēj uzturēt gan atdzesētu, gan arī siltu vidi kravas nodalījumā, tādējādi aizsargājot kravu no dažādu ārējo apstākļu ietekmes.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu priekšrocības

Tāpat kā jebkuram citam pārvadājumu veidam, arī dzelzceļa kravu pārvadājumiem ir savas priekšrocības, kurām būtu vērts pievērst uzmanību, izvēloties savai kravai piemērotāko risinājumu.

Kravnesība

Salīdzinājumā ar citiem pārvadājumu veidiem kravas vagonu var uzskatīt par līderi kravnesības ziņā. Izmantojot dzelzceļa kravu pārvadājumus, ir iespējams pārvadāt lielgabarīta (negabarīta) kravas, kuru svars ir līdz 60 tonnām. Viens kravas vilciena sastāvs pārvadā kravas, kuru kopējais svars ir aptuveni 500 tonnas. Ja salīdzinām ar, piemēram, autokravu pārvadājumiem, viena autokravas sastāva kravnesība ir vien līdz 24 tonnām. Ogles, rūda, graudi, būvmateriāli, cements, naftas produkti, metāls – šīs ir izplatītākās kravas, kuru transportēšanai tiek izmantoti dzelzceļa kravu pārvadājumi.

Izmaksas un paredzamība

Viena no galvenajām dzelzceļa kravu pārvadājumu priekšrocībām ir to izmaksas, kas lielākajā daļā gadījumu ir zemākas nekā izmantojot autokravu pārvadājumus, kā arī tehniska rakstura problēmas vilcieniem rodas ievērojami retāk. Tie ir mazāk atkarīgi no laikapstākļiem, uz sliežu ceļiem nav iespējami sastrēgumi un vilcienu kustība notiek saskaņā ar sarakstu. Šie apstākļi līdz minimumam samazina neparedzētu situāciju rašanās iespējas transportēšanas maršrutā, kā arī nodrošina teicamu piegāžu termiņu paredzamību.

Drošība

Dzelzceļa kravu pārvadājumi ir salīdzinoši drošs pārvadājumu veids. Vagonu plombēšana gādā par kravas drošību un mazina iespēju nelikumīgai iekļūšanai vagona kravas telpā. Statistikas dati liecina, ka nelikumīga vagonu uzlaušana, kā arī kravas bojājumi dzelzceļa kravu pārvadājumu laikā notiek daudz retāk nekā, piemēram, transportējot kravas pa autoceļiem.

Arī negadījumu un avāriju statistika liecina, ka dzelzceļa kravu pārvadājumi drošības ziņā apsteidz autokravu pārvadājumus, kuros diemžēl ceļu satiksmes negadījumi notiek daudz biežāk.

Daudzveidība

Pateicoties milzīgai vagonu daudzveidībai, dzelzceļa kravu pārvadājumi ir piemēroti praktiski jebkura veida kravu transportēšanai. Piemēram, lielgabarīta (negabarīta) kravu transportēšanai lielā attālumā dzelzceļa kravu pārvadājumi ir lieliski piemērots risinājums. Kravas vilciens ir spējīgs pārvadāt liela apjoma kravas vienā sastāvā.
Viena vagona ietilpība būtu salīdzināma ar aptuveni triju kravas automobiļu ietilpību.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu trūkumi

Neņemot vērā daudzās priekšrocības, dzelzceļa kravu pārvadājumiem ir arī trūkumi, kurus iesakām ņemt vērā, apsverot iespēju sava uzņēmuma kravu transportēšanai izmantot dzelzceļu.

Piesaiste sliežu ceļiem

Dzelzceļa sliežu ceļu daudzveidība krietni atpaliek no autoceļu infrastruktūras, tādēļ, ja tiek izmantoti dzelzceļa kravu pārvadājumi, kravas nākas pārkraut un piegādāt tās gala saņēmējam, izmantojot citus kravu pārvadājumu veidus.
Turpretī, izmantojot autokravu pārvadājumus, ir iespējams piegādāt kravas no durvīm līdz durvīm, transportēšanas gaitā neizmantojot pārkraušanas procesu, kas, savā ziņā, ir uzskatāms par kravas bojājumu risku, jo katra kravas pārkraušana ir mehānisks process, kura laikā neuzmanīgas rīcības vai nepiemērota aprīkojuma dēļ krava var tikt bojāta.

Laiks un mobilitāte

Izmantojot dzelzceļa kravu pārvadājumus, ir jāņem vērā, ka piegādes laiks būs krietni ilgāks, nekā izmantojot, piemēram, autokravu pārvadājumus. Dzelzceļa sastāva mobilitāte ir daudzkārt zemāka salīdzinājumā ar autokravas sastāvu, kuru ir iespējams operatīvi pasūtīt un noorganizēt ātru piegādi no durvīm līdz durvīm. Dzelzceļa kravu pārvadājumi ir vairāk piemēroti transportēšanai lielos attālumos, tādēļ īsākiem attālumiem daudz ērtāk ir izmantot autokravu pārvadājumus, ar kuru palīdzību ir iespējams īstenot arī sarežģītākus transportēšanas uzdevumus, piemēram, iekraut vai izkraut kravu vairākās vietās.
Mūsu pakalpojumu klāstā ietilpst ne tikai dzelzceļa kravu pārvadājumu transportēšanas procesa organizēšana un koordinēšana, bet arī dzelzceļa kravu iekraušanas/izkraušanas darbu, nepieciešamo atļauju un citu formalitāšu noformēšana. Trīspadsmit gadu laikā ir iegūta milzīga pieredze darbā realizējot neskaitāmus sarežģītus un apjomīgus dzelzceļa kravu pārvadājumu projektus.

BUJ

Biežāk uzdotie jautājumi par dzelzceļa kravu pārvadājumiem:

Kāda informācija ir nepieciešama, lai aprēķinātu, cik maksā dzelzceļa kravu pārvadājumi?
Lai aprēķinātu izmaksas, būtu nepieciešama šāda informācija:
* piegādes nosacījumi (Incoterms);
* iekraušanas vieta (adrese vai terminālis);
* kravas piegādes vieta (adrese vai terminālis);
* kravas apjoms; * kravas apraksts;
* kravas gatavības un vēlamais piegādes datums.

Dzelceļa kravu pārvadājumi ar pozitīvu reputāciju

Labākais piedāvājums pakalpojumam "dzelzceļa kravu pārvadājumi" ir vien dažu klikšķu attālumā. Izmantojiet pogu “Uzzināt cenu” un saņemiet mūsu piedāvājumu visīsākajā laikā! Ar prieku uzņemsimies Jūsu dzelzceļa kravu pārvadāšanu un ar to saistītos uzdevumus, kļūstot par Jūsu uzticamo loģistikas partneri!