Projekts "Homo Democraticus"

Klients:

Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020

Projekts:

Vides objekta pārvešana un uzstādīšana

Projekta laiks:

Augusts - septembris 2020
Projekts "Homo Democraticus" tika radīts Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020 ietvaros. Skulptūras autors ir Donatas Mockus. Skulptūras tēls ir „monstrs”, par kādu pārvēršas ievēlētie tautas pārstāvji. Tā vietā, lai, kā vienots organisms, tas virzītos uz kopīgu mērķi, principu vai vērtībām, nonākuši pie varas tie apvienojas un vairs meklē tikai peļņu un apmierina savas, nevis sabiedrības intereses. Kustības un progresa vietā notiek neveikla mīņāšanās uz vietas.

Skulptūra kopā ar platformu augstumā sasniedz nepilnus 4,5 metrus. Atšķirībā no citiem lielgabarīta pārvadājumiem, šis atšķīrās ar to, ka tas nav objekts, ko var brīvi uzcelt uz auto piekabes un nogādāt vajadzīgajā punktā. Svarīgi izvērtēt svara sadalījumu un piemeklēt tehniku, kas ļaus veiksmīgi iekraut un uzstādīt objektu uz nojauktā Daugavas tilta balstiem.

Papildus sarežģījumus rada tas, ka smagā tehnika pie Daugavas krasta klāt piebraukt nevar. Līdz ar to celtnim ir jābūt spējīgam pārcelt skulptūru pāri visam gājēju celiņam un daļai ūdens līdz vecajam tilta balstam.

Projektam uzsākoties, pirmā tikšanās norisinājās statujai vēl esot tapšanas stadijā – mākslinieka darbnīcā. Tiekoties vienojāmies par skulptūras platformas parametriem, lai skulptūras celšana būtu maksimāli droša un stabila.

Turpinot projektu, saskaņojām projekta pārvietošanu ar atbildīgajām iestādēm. Apzinoties skulptūras augstumu, bija jāpārliecinās, ka vedot tā neaizķers sabiedriskā transporta vadus.

Skulptūras piegāde norisinājās vakarā, kad pilsētas satiksme nav tik blīva un uzstādīšana netraucētu ne privātajam, ne sabiedriskajam transportam. Skulptūra tika nostiprināta un pārklāta ar aizsargmateriālu, kas to pasargāja no skrāpējumiem.

Lielgabarīta kravas pārvadājumi uz uzstādīšanas vietu noritēja bez aizķeršanās, tai skaitā netraucējot sabiedriskā transporta vadiem.

Uzstādīšanā piedalījās mākslinieks ar palīgiem, kuri, ar speciālu grozu cilvēku pārvadāšanai, tika pārcelti uz balsta un veica priekšdarbus skulptūras novietošanai.

Izaicinājumu pilnais projekts tika veiksmīgi realizēts un klients jutās gandarīts.

Atsauksme:

Uzstādīšanas noritēja ļoti veiksmīgi. Būtiski, ka tikai pievērsta uzmanība visām detaļām un ar vislielāko rūpību tika veikti sagatavošanās darbi un uzstādīšanu plānošana. Tas ievērojami atviegloja pašu uzstādīšanas procesu brīžus un izslēdza iespējamu satraukumu par to, ka kaut kas varētu "noiet greizi". Piedāvātie risinājumi bija piemēroti darbu sarežģītajai specifikai un praksē darbojās nevainojami. Komunikācijas stils bija profesionāls un atsaucīgs, kas pozitīvi veicināja sadarbību.

Kravu pārvadājumi ar pozitīvu reputāciju

Labākais piedāvājums ir vien dažu klikšķu attālumā. Izmantojiet pogu “uzzināt cenu” un saņemiet mūsu piedāvājumu visīsākajā laikā! Ar prieku uzņemsimies Jūsu kravu pārvadāšanu un ar to saistītos uzdevumus, kļūstot par Jūsu uzticamo loģistikas partneri!

Darba laiki

  • P9.00 - 17.00
  • O9.00 - 17.00
  • T9.00 - 17.00
  • C9.00 - 17.00
  • P9.00 - 17.00
  • S -
  • Sv-

Kontakti

Raunas iela 44/1 LV-1039 Rīga, Latvija

+371 66100250

E-pasts: uzzinicenu@ursus.lv

Seko mums